Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Starnet

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Starnet

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

placek.milan píše:Poslední dobou dost často vidím jak si zasíťují panelák optikou, lidem tvrdí že jim natáhnou optiku až do bytu a že je to lepší než ethernet který nyní mají.
No ale když člověk dojde až na střechu, tak tam stejně mají ubiquitu na příjem... Jenže to už nikdo z těch lidí netuší a utečou ze stávajícího ethernetu který vede ze switche který je připojen optikou vlastně na bezdrát... Ale hlavně že to mají o 10kč levnější :D

Pozor uz nedavaji ubiquitky uz hromadne davaj LHG60 maj jich jen v mem okoli uz asi 20
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 5 years ago

ppp76 píše:
placek.milan píše:Poslední dobou dost často vidím jak si zasíťují panelák optikou, lidem tvrdí že jim natáhnou optiku až do bytu a že je to lepší než ethernet který nyní mají.
No ale když člověk dojde až na střechu, tak tam stejně mají ubiquitu na příjem... Jenže to už nikdo z těch lidí netuší a utečou ze stávajícího ethernetu který vede ze switche který je připojen optikou vlastně na bezdrát... Ale hlavně že to mají o 10kč levnější :D

Pozor uz nedavaji ubiquitky uz hromadne davaj LHG60 maj jich jen v mem okoli uz asi 20


Nic moc to nemění na tom že někde natáhnou optiku a na střechu jebnout bezdrát :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

tohle dělá spousta firem, nekde jsou na tom lépe kde dají profi rádio....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 5 years ago

okoun píše:tohle dělá spousta firem, nekde jsou na tom lépe kde dají profi rádio....

Jsme u toho, profi rádio :) Těch asi moc nemají a těžko ho dají na nějaky dum kde se jim nezaplatí...
0 x

thanui.linux
Příspěvky: 278
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod thanui.linux » 5 years ago

Pajavlk píše:Starnet už klepe na dveře

https://www.facebook.com/hkfree/photos/ ... =3&theater


Nikoho nenapadlo, kde asi vzali číslo? Jen tak z ulice asi člověk nezjistí od koho má dotyčný internet - pokud nezná velmi detailně místní situaci. Tohle smrdí únikem dat.
0 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

vůbec bych se nedivil kdyby měly v radioname tyhle informace napsaný. Divil by ses kolik firem to tam píše včetně starnetu, ten tam píše adresy.

Není seznam členů spolku veřejný? netušim
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Tak zase freenet jim udělal plošnou reklamu, ono totiž i takový text si může každý přebrat po svém. Jsou lidi co zkusí cokoliv a pro ně je to reklama jak blázen a zadarmo. :innocent:
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

no a nejen reklama.
0 x

thanui.linux
Příspěvky: 278
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod thanui.linux » 5 years ago

Kdyby byli lidi důslední ohledně soukromí, tak jdou po tom kdo jim volal, kde vzal číslo. Konkrétně tato situace má jednoduchý scénář. Místní zkrachovalec ( pan For....) prodal síť Starnetu. A s tím předal i čísla lidí, kteří mu v posledních letech utekli jinam. Starnet přijel, osadil prism stationy a rozdal lite beamy. Pro ty kteří jeli na původní síti to muselo být jako skok v čase. V ostatních sítích to nakopne upgrady v dané lokalitě.
0 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

To existuje i jina metoda na prebirani zakazniku. Zazvoni firma, my Vam jdeme prekontrolovat rychlost internetu. Hmm funguje docela dobre, ale chtelo by to vymenit kabel na strechu. No a sup vymeni se kabel a antena na strese. Podivejte jak Vam to ted funguje, to je je lepsi , ze ano. Ano je to trochu lepsi. To jsem Vam tam dali na zkousku nasi antenu. Tak to otestujte a mi prijdem za 14 dni. A za 14 dni: koukam ze jste si nestezoval tak budete asi spokojen. Ano to jsem. Tak si to muzete nechat, dejte nam jen plnou moc a mi vse za Vas zaridime. Kdyby nepodepsal, tak mu reknou mno jo tak mi si to sundame i s tim kabelem. A byl by bez internetu. Tak nez aby neco resil, internet mu taky jde a vyridej to za nej.
0 x

thanui.linux
Příspěvky: 278
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod thanui.linux » 5 years ago

To už je na hranici nekalých praktik - šmejdi, podomní prodejci energiíí apod. Za A jsou na to někde vyhlášky, za B lidé se postupně učí volat městskou policii, když někdo votravuje u dveří a za C pokud si někdo pustí do baráku cizí lidi a nechá se takhle zmanipulovat, pak je to k pláči.

No uvidíme jak se Starnet předvede. Zatím na ně čtu povětšinou jen kritiku - technici nic moc, ale právní oddělení asi šlape.
0 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

thanui.linux píše:To už je na hranici nekalých praktik - šmejdi, podomní prodejci energiíí apod. Za A jsou na to někde vyhlášky, za B lidé se postupně učí volat městskou policii, když někdo votravuje u dveří a za C pokud si někdo pustí do baráku cizí lidi a nechá se takhle zmanipulovat, pak je to k pláči.

No uvidíme jak se Starnet předvede. Zatím na ně čtu povětšinou jen kritiku - technici nic moc, ale právní oddělení asi šlape.


Hlavna pointa je, ze im to zaraba prachy a to je cele. Oni nepotrebuju mat spokojnych zakaznikov, potrebuju zarobit a jedno ako...
1 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

hocimin1 píše:To existuje i jina metoda na prebirani zakazniku. Zazvoni firma, my Vam jdeme prekontrolovat rychlost internetu. Hmm funguje docela dobre, ale chtelo by to vymenit kabel na strechu. No a sup vymeni se kabel a antena na strese. Podivejte jak Vam to ted funguje, to je je lepsi , ze ano. Ano je to trochu lepsi. To jsem Vam tam dali na zkousku nasi antenu. Tak to otestujte a mi prijdem za 14 dni. A za 14 dni: koukam ze jste si nestezoval tak budete asi spokojen. Ano to jsem. Tak si to muzete nechat, dejte nam jen plnou moc a mi vse za Vas zaridime. Kdyby nepodepsal, tak mu reknou mno jo tak mi si to sundame i s tim kabelem. A byl by bez internetu. Tak nez aby neco resil, internet mu taky jde a vyridej to za nej.

Tohle se zakládá na pravdě? Nebo jen teoretická rovina?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Mám z první ruky jakousi fázi jedna, kdy zazvoní a chtějí překontrolovat rychlost internetu (samozřejmě po wifině na opačném konci baráku). Do ničeho nedrbou, jen pomluví všechno (zastaralé zařízení, špatný kabel...) a nechají leták. Tomuto bych se nedivil. Chtěli jste dravou konkurenci, máte ji mít.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

no moc nevěřim, že by si dneska někdo jen tak někoho pustil do bytu. Ze všech stran jsem masírovaný kvůli různým podvodům a kriminalitě. Ano, občas někdo odejde ke konkurenci, ale je to na základě obchodní práce. Většinou je za tím nějaký balíček, kdy internet z toho celého vypadá jako za pár korun. A nebo prostě někoho podceníme a nebo nevyřešíme včas a dobře. Ale že by někdo odešel kvůli tomu, že u něj někdo zazvonil a zblbli ho...měl jsem za to, že tahle doba už je pár let pryč. Už i proto, že nabídek je tolik, že jsou z toho všichni v letargii bez jakékoli potřeby něco řešit nebo měnit.
0 x