Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Starnet

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: Starnet

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

whef píše:Mám zkušenost, že to dělá víc firem, aj naše některá konkurence to dělala. Praktiky jsou různé, nebo sundají naši anténu, dají si místo toho svou na zkoušku, slíbí 5x větší rychlost, než tam ve skutečnosti od nich je, ale umí to prodat. Nebo je sranda jak teď obvolává T-mobile svoje zákazníky a vnutí jim IP televizi pod koncem DVB-T, na dost lidí to funguje a ty to pak připojí na náš net. Je to pěkná zátěž ty televize, ale hold to je budoucnost.

To iste u nas spravil Skylink ked sa rusil analog, nalakali vtedy obrovske mnozstvo ludi na satelit. Pred dvoma rokmi to spravili znova ked sa rusila markiza v dvb-t vysielani kde bola FTA. Opat ziskali vela zakaznikov pod zamienkov, ze klasicka antena sa rusi :D Proste Starnetu to vyhovuje...co z toho, ze na nich ista cast ludi nadava....vacsia cast nenadava a plati im sluzby....podobne ako u nas pred pol rokom Telekom zvysil ceny v priemere o 1-2€ a niektori ludia sa isli uplne zblaznit....rusili sluzby a podobne. Telekomu to vsak vyhovuje, pretoze 95% ludi sluzbu nezrusi a tych 5% ludi obetuju....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

ppp76 píše:
hapi píše:je tu někde ten pán od starnetu? chci nahlásit už 24 hodin zarušenej 10GHz spoj po laborování jejich techniků. Moc dobře vim že tam byly za posledních pár dnů několikrát a že tam praseji velmi širokým kanálem pomocí summitu který to umí a ještě k tomu jste si nezkontrolovaly jestli vysoký nebo nízký pásmo je použitý u nás jako prvního s 10GHz na tomto bodě. Docela by mě zajímalo jak vám to aktuálně chodí. (Blastké sídliště 568, Veselí nad Lužnicí). Váš i náš spoj má tu smůlu že jsou v přímce za sebou což nevadí kdyby si předem někdo zjistil jestli u nás je U nebo L takže si hezky rušíme navzájem obě strany zároveň... nebo jste to přehodili včera večer kolem 18:30?

Dnes jsem volal na technickou podporu chvíli po obědě s tím že mi váš oblastní technik zavolá aby jsme to zkoordinovaly což se samozřejmě nestalo. Takže opět vám dík.


ted si me rozesmal s tim ze myslis ze oni neco udelaj ... jediny co udelaj pridaj vykon :), ze zkusnosti ma vetsi odezvu rvat do kanalu plnyho sracek nez k nim volat :( a nebo mit k dispozici vetsi vykon pak casem uhnou ....


tak úspěch, vyměnili jsme si dnes seznam kanálů, polarizací, jednotek, směrů a pár slov. Řešení se našlo a prohodíme po domluvě naše jednotky což by mělo zajistit do budoucna bezproblémový chod nás obou a i případný nezávislý přehazování kanálů jak na naší straně tak na jejich straně. Než se přehodí jednotky tak jsme si navzájem uhnuly a spoje běží. Aktuálně za mě vše v pořádku.

Když se nechovám jako debílek tak oni se tak chovat taky nebudou.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

hapi píše:
ppp76 píše:
hapi píše:je tu někde ten pán od starnetu? chci nahlásit už 24 hodin zarušenej 10GHz spoj po laborování jejich techniků. Moc dobře vim že tam byly za posledních pár dnů několikrát a že tam praseji velmi širokým kanálem pomocí summitu který to umí a ještě k tomu jste si nezkontrolovaly jestli vysoký nebo nízký pásmo je použitý u nás jako prvního s 10GHz na tomto bodě. Docela by mě zajímalo jak vám to aktuálně chodí. (Blastké sídliště 568, Veselí nad Lužnicí). Váš i náš spoj má tu smůlu že jsou v přímce za sebou což nevadí kdyby si předem někdo zjistil jestli u nás je U nebo L takže si hezky rušíme navzájem obě strany zároveň... nebo jste to přehodili včera večer kolem 18:30?

Dnes jsem volal na technickou podporu chvíli po obědě s tím že mi váš oblastní technik zavolá aby jsme to zkoordinovaly což se samozřejmě nestalo. Takže opět vám dík.


ted si me rozesmal s tim ze myslis ze oni neco udelaj ... jediny co udelaj pridaj vykon :), ze zkusnosti ma vetsi odezvu rvat do kanalu plnyho sracek nez k nim volat :( a nebo mit k dispozici vetsi vykon pak casem uhnou ....


tak úspěch, vyměnili jsme si dnes seznam kanálů, polarizací, jednotek, směrů a pár slov. Řešení se našlo a prohodíme po domluvě naše jednotky což by mělo zajistit do budoucna bezproblémový chod nás obou a i případný nezávislý přehazování kanálů jak na naší straně tak na jejich straně. Než se přehodí jednotky tak jsme si navzájem uhnuly a spoje běží. Aktuálně za mě vše v pořádku.

Když se nechovám jako debílek tak oni se tak chovat taky nebudou.


Vysledok ale je, ze ty musis chodit a vymienat jednotky a oni nemusia robit nic....pritom si doteraz pravdepodobne aj roky funguval bez problemu.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

hapi píše:
ppp76 píše:
hapi píše:je tu někde ten pán od starnetu? chci nahlásit už 24 hodin zarušenej 10GHz spoj po laborování jejich techniků. Moc dobře vim že tam byly za posledních pár dnů několikrát a že tam praseji velmi širokým kanálem pomocí summitu který to umí a ještě k tomu jste si nezkontrolovaly jestli vysoký nebo nízký pásmo je použitý u nás jako prvního s 10GHz na tomto bodě. Docela by mě zajímalo jak vám to aktuálně chodí. (Blastké sídliště 568, Veselí nad Lužnicí). Váš i náš spoj má tu smůlu že jsou v přímce za sebou což nevadí kdyby si předem někdo zjistil jestli u nás je U nebo L takže si hezky rušíme navzájem obě strany zároveň... nebo jste to přehodili včera večer kolem 18:30?

Dnes jsem volal na technickou podporu chvíli po obědě s tím že mi váš oblastní technik zavolá aby jsme to zkoordinovaly což se samozřejmě nestalo. Takže opět vám dík.


ted si me rozesmal s tim ze myslis ze oni neco udelaj ... jediny co udelaj pridaj vykon :), ze zkusnosti ma vetsi odezvu rvat do kanalu plnyho sracek nez k nim volat :( a nebo mit k dispozici vetsi vykon pak casem uhnou ....


tak úspěch, vyměnili jsme si dnes seznam kanálů, polarizací, jednotek, směrů a pár slov. Řešení se našlo a prohodíme po domluvě naše jednotky což by mělo zajistit do budoucna bezproblémový chod nás obou a i případný nezávislý přehazování kanálů jak na naší straně tak na jejich straně. Než se přehodí jednotky tak jsme si navzájem uhnuly a spoje běží. Aktuálně za mě vše v pořádku.

Když se nechovám jako debílek tak oni se tak chovat taky nebudou.


Tak to ti zavidim uprime , ja jim rekl kanaly ssid oni odpovedeli ze jim nezbyva zadnej volnej pro ne protoze tam jsou dalsi dve firmy tak se nakyblovali kam se jim zachtelo a ted vsichni ladime jak o zivot a uzitek nema nikdo :(
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Tak to ti zavidim uprime , ja jim rekl kanaly ssid oni odpovedeli ze jim nezbyva zadnej volnej pro ne protoze tam jsou dalsi dve firmy tak se nakyblovali kam se jim zachtelo a ted vsichni ladime jak o zivot a uzitek nema nikdo


Čímž se ofiko přiznali že na lokalitu přišli později a že ruší ostatní a že je jim to jedno, tedy k dohodě nedošlo. Třeba by tentokrát ČTÚ mimořádně mohlo pomoci ... ?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

svestka píše:
Tak to ti zavidim uprime , ja jim rekl kanaly ssid oni odpovedeli ze jim nezbyva zadnej volnej pro ne protoze tam jsou dalsi dve firmy tak se nakyblovali kam se jim zachtelo a ted vsichni ladime jak o zivot a uzitek nema nikdo


Čímž se ofiko přiznali že na lokalitu přišli později a že ruší ostatní a že je jim to jedno, tedy k dohodě nedošlo. Třeba by tentokrát ČTÚ mimořádně mohlo pomoci ... ?


uz si zkousel s timhle problemem ctu oslovit? :) odpoved je neco ve stylu je to volne pasmo vyreste si to mezi sebou pripadne musis dolozit ze jsi se pokousel to vyresit to jest nejaky pisemnosti a az pak je mozna primejes k cinu a myslis ze zakaznici cekaj az se to doresi? pokousel sem se i dohodnout telefonicky s tim ze jsem protistranu upozornil ze si hovor nahravam ... od te doby se mnou nekomunikuji a neodpovidaji ani kdyz im zavolam na jejich "hotlinku", kdyz chytnes technika nekde na vysilaci odpoved zni sorryjako ja jsem jen lopata to musis volat do budejic .... a tak porad dokola ... prijed se podivat do usti jak to vypada ... nas vysilac a okolo na barakach vyrostli dalsi tri starnetu vsecko 40 mhz a tezce nezajem ze na tom kanale fungujes leta letouci .... jejich univerzalni odpoved ale my chcem taky podnikat ....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

ppp76 píše:Tak to ti zavidim uprime , ja jim rekl kanaly ssid oni odpovedeli ze jim nezbyva zadnej volnej pro ne protoze tam jsou dalsi dve firmy tak se nakyblovali kam se jim zachtelo a ted vsichni ladime jak o zivot a uzitek nema nikdo


nepokoušíš se srovnávat všesměrový 5GHz se směrovýmim 10GHz.. že ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

"Výhoda" té 10tky je, že při takovém rušení prostě spadne na držku, často oba spoje. U 5GHz to nějak jede a i když na hovno, Starnet si s tím chvíli vystačí nebo se odladí někde mezi kanály.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

hapi píše:
ppp76 píše:Tak to ti zavidim uprime , ja jim rekl kanaly ssid oni odpovedeli ze jim nezbyva zadnej volnej pro ne protoze tam jsou dalsi dve firmy tak se nakyblovali kam se jim zachtelo a ted vsichni ladime jak o zivot a uzitek nema nikdo


nepokoušíš se srovnávat všesměrový 5GHz se směrovýmim 10GHz.. že ne?

tak kdyz nacinas ty petky tak 30 horn neni zrovna vsesmer , ale jinak sestrelily 10 a 17 kde je v pasmu uz taky docela narvano
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 5 years ago

Dneska reklama na Seznamu )
rekl.jpg
ReklamaSeznam
rekl.jpg (217 KiB) Zobrazeno 2775 x
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

kdo ma IQ vetsi nez mrazena zelenina, tak na to ani nebude reagovat...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 5 years ago

zial potom sa nam po uliciach prechadza dost casto len mrazena zelenina :(
Naposledy upravil(a) jopo dne 23 Nov 2018 00:22, celkem upraveno 1 x.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

zvažujeme že bychom si v každé vesniče vzali od nich ten 1Gb na firmu.... docela dobrá cena "Dámy a pánové, nechci se vás dotknout – kdo z vás to má?" :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ArkaNoid
Příspěvky: 49
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod ArkaNoid » 5 years ago

Tak presne by som toto tuzil zazit
- 9.61 € s DPH za GB net
- + TV za 4.5
Cez den mozno ti to pojde Gigo
- vecer 150 budes rad.
A mozno sa mylim, a opticku siet mozu mat dobru.
Zalezi akych maju adminov a ci je vedenie firmy nenazrate a vsetko pozenu do extremu.
A budu veci riesi, az ked im zacne ubudat zo zakaznikov,
Popravde si myslim, ze im vela neostava na modernizaciu siete.
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 5 years ago

Poslední dobou dost často vidím jak si zasíťují panelák optikou, lidem tvrdí že jim natáhnou optiku až do bytu a že je to lepší než ethernet který nyní mají.
No ale když člověk dojde až na střechu, tak tam stejně mají ubiquitu na příjem... Jenže to už nikdo z těch lidí netuší a utečou ze stávajícího ethernetu který vede ze switche který je připojen optikou vlastně na bezdrát... Ale hlavně že to mají o 10kč levnější :D
0 x