Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Starnet

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Starnet

Příspěvekod hapi » 14 years ago

Moderator edit: Původní název vlákna "Starnet = parazit" přejmenován na název "Starnet" z důvodu souladu s pravidly fóra (bod 3).

Čau lidi, parazit jménem starnet v jižních čechách se rozrůstá a sebou přináší mnoho, opravdu mnoho zabraných kanálů totálně všude viditelný na desítky kilometrů a je jedno jaký paraboly tam mám, na všech anténách je chytnu. Dnes nás kontaktoval sysdatacom a terms s tim že hodlají něco dělat a řešit to přes ČTU. Osobně do toho jdeme.

Podle předběžných skenů to vypadá jako by tu neměl žádný zákazníky a měl na jednu parabolu jednoho klienta takže topologie vypadá tak, že vyleze na nejvyší místo v okolí a nasadí třeba 5 parabol. Takže pokrytí vesnice z 10km je na jednu parabolu a klienti dalšimi parabolami míří na zpátek a to je pak už vážně bordel. Pro příklad, ve vesnici 5km daleko od města mám zády k městu sektorku AirMAX MIMO, 19 dBi, 120°, a jediný co chytám jsou oni a to rovnou 3 jejich APčka.

Tohle se to opakuje každý 3 roky kdy přijde novej ISP a totálně tu všechny nasere. Na posledy zasahlo ČTU a přikázalo sundat polovinu APček cznetu. Dneska už tu nemaji téměř žádný.

Má někdo další s nimi problém?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David Liška
Příspěvky: 228
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod David Liška » 14 years ago

Nejen u vás sere lidi tahle parodie na firmu. Prachaticko a okolí je taky dokonale zlikvidovaný. Aby toho nebylo málo, začínají posílat jejich zaměstnanci ČTÚ na konkurenční firmy - to je informace podložená dokumentem. Ať mi to přijde některej z nich vyvrátit osobně a dostane tak přesdržku, že se nezvedne.
0 x

Blood
Příspěvky: 136
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Blood » 14 years ago

u nás to není jiné, 350mW karty na 400m s 24dBi parabolama, samozřejmě nezregulovaný
z úplně jiného úhlu než mají postavený propoj chytám lepší signál než na ten svůj propoj
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

u nás je úplně přesný problém s firmou Wifcom, ten ne že se chytne všude, ale ještě pouští do všesměrů tu prasárnu od ROCKET M5, tahá páteřní spoje přes lesy a skoro nedodržuje přímou viditelnost. Pokud by se nějaké ISP přidalo na stížnost k ČTU byl bych rád...

mimochodem, pro pobavení můžete pročíst web http://www.wifcom.cz :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

já potvrzuju účast termsu a sysdatacom v lokalitě veselska jižní čechy. Jdeme do toho. Ze včerejška mám fotky jednoho z jejich stořáru a co si budeme povídat, 120cm parabola nejde k ničemu legálně připojit ani náhodou... Byla to otázka času než někde narazí a doufám že to bude právě tady.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

prosím pošli fotku :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 14 years ago

Jo k žádosti o fotku se připojuju :) Co se týká starnetu tak taky mám své zkušenosti a to že tam kde jsou oni, se internet poskytovat nedá. Víceméně jsem tu zažil vše co je psáno výš, ale poslední dobou vrchol. Volal jsem jim aby si přeladili jeden link kterým mě dokonale zarušily jedno pojítko, vytáhly ze mě jméno firmy, spoj nepřeladily a od té doby nic nevím. Ještě tak hádám že když ví o koho jde tak bych měl očekávat pány z ČTU, ne? :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

přijde a postaví z fleku tohle kompletně u prostřed města kde už je i tak plno.

starnet01.jpg
(82.36 KiB) Staženo 3257 x
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

:lol: stejnak se mi zda ze vetsina techto rusicu je delana zamerne a ne pro neznalost norem...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 14 years ago

Ty krámy co maj na špičce (říkaj tomu starbox) dávaj i ke klientům, koukam že jsou to dobrý sektory :) a pak nema ten eter tak vypadat kdyz klientem ozáří co můžou. No radši no-comment.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

neví někdo ty detaily těch starboxu? Typuju to na dělaný antény vevnitř a nějaký zařízení u toho.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 14 years ago

Kdys tak před rokem a půl sem měl tu čest jeden vidět a je v tom mikrotik a v plošňáku před mikrotikem vyleptaný cesty jako anténu (cože dělaj výrobci celkem často). parametrama nevim jaký to je ale určitě nic šetrnýho k eteru aspoň jako GentleBOX.
0 x

qidoRV
Příspěvky: 70
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod qidoRV » 14 years ago

hapi píše: 120cm parabola nejde k ničemu legálně připojit ani náhodou...


hmm, a nemohla by to být příjmací anténa pro nstreme dual?
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 14 years ago

hapi píše:neví někdo ty detaily těch starboxu? Typuju to na dělaný antény vevnitř a nějaký zařízení u toho.

Tady mas samoinstalacni sadu Forpsi (Forpsi = Starnet): http://forpsi.kvalitne.cz/
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

qidoRV píše:
hapi píše: 120cm parabola nejde k ničemu legálně připojit ani náhodou...


hmm, a nemohla by to být příjmací anténa pro nstreme dual?


taky mě to napadlo ale ještě jsem neviděl aby to někdo použil a pak to stejně nevysvětluje celí sprasený pásmo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků