Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

hodne portove (cisco) switche

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: hodne portove (cisco) switche

Příspěvekod miract » 15 years ago

reset píše:
miract píše:co neco takoveho: http://www.sws.cz/default.asp?mtc=0&cls ... iid=146598
Delaji i 100Mbit, ty jsou za 1/3 ceny.
Mira


nejak jsem ve specifikaci nenasel, ze to umi dhcp server .
O klientovy se zminuji. To mi prijde docela jako skoda, pokud to neumi.


no asi jsem blbej, ale nejak mi nedochazi, na co u L2(smart) switche potrebujes DHCP server?

Mira
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

naco asi dhcp, na pridelovani adres.
Cisco switche tuto vlastnost treba maji, alespon podle specifikace.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

a nejsou náhodou DHCP servery pouze u L3 switchů? Navíc co ti brání si koupit nějaký RBčko a používat ho jako DHCP který se bude spravovat daleko lépe.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 15 years ago

Pracoval jsem ve dvou velkých IT firmách, kde se hojně používali výše zmiňované cisca ale nikdy a nikde se nepoužil dhcp server na některém z nich, vždy se to dělalo na sólo stroji
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

dobra tedy, necham si rad poradit, :oops:
v techto switchich se zatim prilis neorientuji.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

churos
Příspěvky: 24
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Praha/Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod churos » 15 years ago

reset: u cisca se nenech odradit koncovymi cenami, pokud se trochu snazis, pak dokazes bez problemu dosahnout na 40% slevy. Je to sice spousta papirovani, ale uz jsem to takhle delal pro dve spolecnosti vy kterych jsem delal a Cisco s tim nemelo nejmensi problem, zkus se dohodnout z obchodnikem na TechData, mel by ti byt schopen poradit.

Rozhodne bych na pater nesel s necim low end. Ja jsem podobne dilema resil v soucasne spolecnosti, jestli jit do me znameho Cisca, nebo neznameho HP ProCurve. Nakonec jsem sel do HP diky Nemecke matce, ktera na HP jede a hlavne akci kdy na podzim meli 3 za cenu 2, cili me 24portový POE managovatelný switch vyšel na 14 000. Vyborne je na tom to, ze prikazy z cisca funguji uplne stejne i v tom HP. Jeste jsem uvazoval o Dellu ,který má taky velmi zajímavé ceny, ale to uz nezapadalo do vubec zadne logiky korporace.
0 x

churos
Příspěvky: 24
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Praha/Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod churos » 15 years ago

Jo a jinak na linksys pozor, nevim jak atualni rady, ale u linksysu, narozdil od cisca nefungovala prikazova radka, v tom byl ten zasadni rozdil, bylo tam jenom nejake zakladni java klikadlo. Sice u toho pisou managet switch, ale jde o to jak

A taky bacha na celkovy objem který dokaže ten switch přenest. MUze to mit sice krasnych 48 Gportu, kdyz neni schopne pres sebe prenest ani polovinu. Tak jsem si narazil s jednim 3Comem, ktery jsem asi na 2hodky pichnul misto prehistorickeho Catalystu jako paterni switch.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 15 years ago

churos píše:Jo a jinak na linksys pozor, nevim jak atualni rady, ale u linksysu, narozdil od cisca nefungovala prikazova radka, v tom byl ten zasadni rozdil, bylo tam jenom nejake zakladni java klikadlo. Sice u toho pisou managet switch, ale jde o to jak

A taky bacha na celkovy objem který dokaže ten switch přenest. MUze to mit sice krasnych 48 Gportu, kdyz neni schopne pres sebe prenest ani polovinu. Tak jsem si narazil s jednim 3Comem, ktery jsem asi na 2hodky pichnul misto prehistorickeho Catalystu jako paterni switch.



Tak vetsina switchu nedovede prenest plne zatizeni vsech portu obousmerne, vzdycky je na nich treba napsane 3Gbit nebo neco podobneho ... tim se taky urcuje jejich cena ;)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 15 years ago

churos píše:reset: u cisca se nenech odradit koncovymi cenami, pokud se trochu snazis, pak dokazes bez problemu dosahnout na 40% slevy. Je to sice spousta papirovani, ale uz jsem to takhle delal pro dve spolecnosti vy kterych jsem delal a Cisco s tim nemelo nejmensi problem, zkus se dohodnout z obchodnikem na TechData, mel by ti byt schopen poradit.


40% je hodně velká sleva, nevím jestli se na takovou dostaneš a nebo jestli jsi to srovnával s aktuálníma cenama někde na předraženém eshopu. Všechno záleží na odebraném množství, nevím jestli něco ukecá při koupi 2 kousků switchů. Asi před 2ma lety jsme kupovali velké množství 3960tek, cca se jednalo o 20-30 kousků, vybavovala se nová budova. Cena jednoho se i při takovémto množství pohybovala kolem 130kkč, ale je to 2 roky stará informace.
Ten samý příklad byl i u dellu, pokud u nich vezmeš stovky komplů, rozhodně ti dají slevu klidně těch 40% oproti cenám co mají na stránkách. Dell ale není nijak zvlášť kvalitní, když si rozebereš jejich kompl, zjistíš že mnohdy používají ty nejlevnější komponenty. U Dellu jde spíš o prefektní servisní možností jako je next bussiness day nebo complete care kdy v případě druhé zmiňované možnosti například když omylem zaseknete sekyru do ntb, je Vám bez jakýchkoli dotazů opět zprovozněn ;)
0 x