Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

WebShare srv

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Re: WebShare srv

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

zajdee píše:TMCZ s prechodem na AS5588 a AS6855 presel na dost divnou peering policy. Provoz, ostatnich operatoru, ktery se vymenuje v NIXu, TM tlaci ruznymi jinymi cestami - Bratislava pres SIX, Frankfurt, Viden, dokonce v jednom pripade jsem videl i Milan.
Nevim, jestli napsat na NOC pomuze, protoze to vypada jako dlouhodoby politicky problem (pripojit se k routeserveru a zacit oznamovat/prijimat prefixy prece neni technicky tak slozite).

EDIT: AS5588 a AS206548 spolu nejspis nemaji navazany peering. V RIPE Atlas jsem zadal dve verejna mereni:
- GTS->TLAP: https://atlas.ripe.net/measurements/24004444/#!probes (zajimava jsou asi jen mereni z CZ; vpravo po kliknuti na ikonku "i" se zobrazi traceroute)
- TLAP->GTS: https://atlas.ripe.net/measurements/24004445/#!probes (v siti Tlapnetu je jen jedna sonda, ale staci to)

GTS do Tlapu tlaci provoz pres UPC, ovsem Tlap do GTS pres Supernetwork, Core Backbone a AS3320 (DTAG). Tohle bude to uzke hrdlo.


Já myslel, že Tlap s.r.o. a Tlapnet Internet s.r.o. jsou 2 nezávislý firmy, jen s podobným názvem. Nebo mi něco uniká? :thinking:


Jinak z O2 VDSL linky mám ve špičce problém ze stream cinema protlačit něco většího (ačkoliv kdekoliv jinde jedu 50Mbit bez zaváhání), ale ještě jsem nestihl analyzovat, kde je problém. Možná to je nějaká kravina ...
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Sidi píše:
zajdee píše:TMCZ s prechodem na AS5588 a AS6855 presel na dost divnou peering policy. Provoz, ostatnich operatoru, ktery se vymenuje v NIXu, TM tlaci ruznymi jinymi cestami - Bratislava pres SIX, Frankfurt, Viden, dokonce v jednom pripade jsem videl i Milan.
Nevim, jestli napsat na NOC pomuze, protoze to vypada jako dlouhodoby politicky problem (pripojit se k routeserveru a zacit oznamovat/prijimat prefixy prece neni technicky tak slozite).

EDIT: AS5588 a AS206548 spolu nejspis nemaji navazany peering. V RIPE Atlas jsem zadal dve verejna mereni:
- GTS->TLAP: https://atlas.ripe.net/measurements/24004444/#!probes (zajimava jsou asi jen mereni z CZ; vpravo po kliknuti na ikonku "i" se zobrazi traceroute)
- TLAP->GTS: https://atlas.ripe.net/measurements/24004445/#!probes (v siti Tlapnetu je jen jedna sonda, ale staci to)

GTS do Tlapu tlaci provoz pres UPC, ovsem Tlap do GTS pres Supernetwork, Core Backbone a AS3320 (DTAG). Tohle bude to uzke hrdlo.


Já myslel, že Tlap s.r.o. a Tlapnet Internet s.r.o. jsou 2 nezávislý firmy, jen s podobným názvem.


Mas pravdu, jsou to jiny firmy. Omlouvam se vsem z Tlapnetu! :)
1 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

To jsem to spis kvuli podobnosti popletl ja. :-P kazdopadne tracerouty a mereni jsou mezi GTS a Tlap s.r.o. (kde hostuje webshare).
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 4 years ago

S webshare jsou problémy nonstop. Před Vánoci naprosto ucpané porty, pak to trochu poléčili 40 Gbitem, teď se dívám, že už mají 100 Gbit. Ale špičce to prostě drhne, testováno i přes konektivitu CETIN a velký špatný :( Co by taky lidi chtěli za 60Kč/měsíc.

Na druhou stranu s TLAPem je docela řeč, řešil jsem s nima asymetrický routing a do 2 dnů to bylo vyřešené.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

soooc píše:S webshare jsou problémy nonstop. Před Vánoci naprosto ucpané porty, pak to trochu poléčili 40 Gbitem, teď se dívám, že už mají 100 Gbit. Ale špičce to prostě drhne, testováno i přes konektivitu CETIN a velký špatný :( Co by taky lidi chtěli za 60Kč/měsíc.

Na druhou stranu s TLAPem je docela řeč, řešil jsem s nima asymetrický routing a do 2 dnů to bylo vyřešené.


Já jim včera psal asi v deset večer, popsal problém, odpověď přišla ve tři čtvrtě na tři ráno, že se na to podívají a určitě opraví :D Tak jsem zvědavej..
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 4 years ago

Tak ten kdo jede přes peering.cz problém nemá...teď akorát budeme přecházet s konektivitou od cetin k tmcz. Ale na druhou stranu jsme ještě v peering.cz kde nám to teče na přímo..
0 x
Daniel Tasáry

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

dantasik píše:Tak ten kdo jede přes peering.cz problém nemá...

Asi tak ;-)
0 x

johnyboi
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod johnyboi » 4 years ago

Celkem mne zajima vysledek :D

Kdysi davno jeste na brigade sem resil z gts cz problem z trafficem z level3. Potreboval sem prepend vlastnich prefixu do level3, vylezlo z nich ze nemaji implementovanou comunity RP na peeru z level3 a ze to delat nebudou, upgrade taky nehrozil. IC nezi nema a l3 stropoval(dokonce mi poslali graf) a stejne nic neudelali. Skoncilo to vypovedi klienta, pro ktereho byl ten provoz kriticky.
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

Kdo jede pres NIX, ten taky problem nema.

Problem ovsem maji u ruzovych, kteri maji rozbity routing z jejich mnoha AS do mnoha siti, ktere jsou v NIXu.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 4 years ago

To není o tom kdo je-není v nix nebo peering ale aby ty sítě mezi sebou chtěli vyměňovat data. T-mobile a UPC jsou proste vybíravý. Nebýt toho že tlap má od UPC upstream tak by měli úplně stejný problém jako s tmcz.
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Tak z NOCu mi napsali docela vtipně :D :

Dobrý den,Předávám informaci od konfigurátora:V konfiguraci žádnou chybu nevidím. Zkusil sem vypnout uRPF, jestli to náhodou nepůsobí nějaké problémy. Ať to zákazník zkusí nyní.

Nevím teda, co má společnýho RPF s peering policy, ale budiž. Tady pšenka nepokvete..

Na druhou stranu sem napsal dotaz i na Tlap a tam už jsou chápavější👍

Dobrý den, informaci předám kolegovi a routing určitě vyřešíme (pro informaci Tlap s.r.o. jsme přímo my a nemá s Tlapnetem nic společného).
S pozdravem,
Tým Webshare.cz
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 4 years ago

Tak pokud ten traffic poslou pres UPC tak podle me bude po problemu..
0 x
Daniel Tasáry

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

sub_zero píše:Tak z NOCu mi napsali docela vtipně :D :

Dobrý den,Předávám informaci od konfigurátora:V konfiguraci žádnou chybu nevidím. Zkusil sem vypnout uRPF, jestli to náhodou nepůsobí nějaké problémy. Ať to zákazník zkusí nyní.

Nevím teda, co má společnýho RPF s peering policy, ale budiž. Tady pšenka nepokvete..

Na druhou stranu sem napsal dotaz i na Tlap a tam už jsou chápavější👍

Dobrý den, informaci předám kolegovi a routing určitě vyřešíme (pro informaci Tlap s.r.o. jsme přímo my a nemá s Tlapnetem nic společného).
S pozdravem,
Tým Webshare.cz


A to je přesně ono. Opět moloch typu TM, O2, VDF. Tam prostě nehneš s ničím, kdežto Tlap to řešit bude, je to přeci kšeft.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Petr Bačina píše:
sub_zero píše:Tak z NOCu mi napsali docela vtipně :D :

Dobrý den,Předávám informaci od konfigurátora:V konfiguraci žádnou chybu nevidím. Zkusil sem vypnout uRPF, jestli to náhodou nepůsobí nějaké problémy. Ať to zákazník zkusí nyní.

Nevím teda, co má společnýho RPF s peering policy, ale budiž. Tady pšenka nepokvete..

Na druhou stranu sem napsal dotaz i na Tlap a tam už jsou chápavější👍

Dobrý den, informaci předám kolegovi a routing určitě vyřešíme (pro informaci Tlap s.r.o. jsme přímo my a nemá s Tlapnetem nic společného).
S pozdravem,
Tým Webshare.cz


A to je přesně ono. Opět moloch typu TM, O2, VDF. Tam prostě nehneš s ničím, kdežto Tlap to řešit bude, je to přeci kšeft.


Já to na jednu stranu chápu.. my to bereme z našeho pohledu - malýho ISP s pár tisíce zákazníků, bez nadřízených, bez procesů, politik, zákulisních her..
Na stranu druhou..problémy WebSharu padaj z pohledu našich zákazníků na naši hlavu.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

johnyboi
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod johnyboi » 4 years ago

Ty mas o nich tranzit nebo mas jejich subnety?

AS5588 se merguje z AS6855. AS6855 dle tracu co dal pcwifi z vdslky ocividne z nixu tlap vidi.
0 x