Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaký OS používáte na počítači?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Re: Jaký OS používáte na počítači?

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

W10 na PC, bookach, technici, servery na Linuxu, telefony android - pouzivam nektere aplikace, co by byl problem na jabku ... A nemam je rad :D
1 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Clovek, ktery neni z oddeleni ovoce-zelenina, nema moc potrebu vyzdvihovat, jaky pouziva OS. Ale at statistika neni tak moc zkreslena, tak za me Win10.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

PS. Jo, a nepouzivam zadne redukce, emulatory a RJ45 zapojuju primo do NB. Jsem divnej? :)
1 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Radek.Kovacik píše:zvažuju, jestli už při tom rovnou udělat přechod na desítky nebo ještě setrvávat ve starém dobrém (byť nepodporovaném) systému.

Nebál bych se toho. Desítky mám ode dne vydání v roce 2015 a nikdy jsem s nimi neměl problémy. Doporučuji provést čistou instalaci - upgrade není to nejlepší řešení ;)
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

DarkLogic píše:PS. Jo, a nepouzivam zadne redukce, emulatory a RJ45 zapojuju primo do NB. Jsem divnej? :)

Ja si kvuli tomu koupil draheho booka :D,
pozadavky:
Matny display
RJ45
SSD
LTE

No moc vyberu neni a na baterce 12-15h :D
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 4 years ago

Pracovní desktop a notebook W10, servery debian, ubuntu, raspbian a nemslinux, mobil android
1 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

MacBook Pro s dual bootem na win 10 desktop win10 a druhej notebook Dell s win7 :). Mobil ios i Android kazdy system ma sve vyhody. A hlavne pri servisu pomuzes i lidem s exotikou ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 4 years ago

W10 všude
0 x

Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 4 years ago

JCltm píše:Doporučuji provést čistou instalaci - upgrade není to nejlepší řešení ;)

Je velký rozdíl v tom, jestli se provede upgrade nebo čistá instalace? Já bych čekal, že to bude na stejno pouze s tím rozdílem, že při upgradu se programy a soubory přetáhnou automaticky (což se provede defakto po čisté instalaci desítek), zatímco při klasické instalaci se s tím vším budu muset drbat manuálně. Nebo se to liší i v něčem jiném?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Delal jsem upgrade desitek na nekolika strojich a vzdy to probehlo bez problemu. Az jsem byl docela prekvapen. Takze ja bych se upgradu nebal...a navic, cista instalace se da pak provest kdykoliv jindy, kdyz by bylo potreba.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Radek.Kovacik píše:Je velký rozdíl v tom, jestli se provede upgrade nebo čistá instalace? Já bych čekal, že to bude na stejno pouze s tím rozdílem, že při upgradu se programy a soubory přetáhnou automaticky (což se provede defakto po čisté instalaci desítek), zatímco při klasické instalaci se s tím vším budu muset drbat manuálně. Nebo se to liší i v něčem jiném?

Při upgradu zůstane v systému dost nepořádku z W7 -> pomalejší boot atd. Nebo to tak alespoň bylo. Dělal jsem to jen na mém desktopu, v den vydání W10 jsem upgradoval prakticky čisté W8 na W10. Když jsem pak následně udělal čistou instalaci, dost to pomohlo. Od té doby instaluji W10 na čisto vždy a nemám s tím žádný problém.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

U mě Win10.
Co jsou v UBNT rádiích servisní wifiny, tak už technici na instalacích nevytahují noťas a vše vyprstí na mobilu.
1 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

rsaf píše:U mě Win10.
Co jsou v UBNT rádiích servisní wifiny, tak už technici na instalacích nevytahují noťas a vše vyprstí na mobilu.

K mobilu mám USB-C ethernet síťovku. Takže to jde velmi jednoduše i bez wifi ;)
https://m.alza.cz/i-tec-usb-c-metal-gig ... 924040.htm
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

A jak to připojím k anténě na střeše, abych ji dosměroval? Pokud by to bylo potřeba, vezmu ubnt installer, ale potřeba to není :-)
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 4 years ago

rsaf píše:A jak to připojím k anténě na střeše, abych ji dosměroval? Pokud by to bylo potřeba, vezmu ubnt installer, ale potřeba to není :-)


Připojíš to takovou fintou, vezmeš https://www.alfa.cz/product.php?eid=10516008O2UR000PR5 do toho s jackem píchneš utp s napájením, jacka pichneš do injektoru, injektor do sitovky a z injektoru kratkým káblem do antény :)


edit:sry za OT
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.