Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaký OS používáte na počítači?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Re: Jaký OS používáte na počítači?

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hafieror píše:
TTcko píše:
naši technici maj air .. každej .. a funguje to parádně...


Používají i sériovou konzoli? Pokud ano, tak jakej sw, jakou redukci. Bavím se tedy o mac air, který má už jen usb-c. Na předchozím, co měl klasické usb-a jsem seriák tak nějak funkční měl.


musíš mít redukci na redukci :-) vyfotím ti to ..
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Upřímě teda mám MBPro 13" a doma W10.
V poslední době se ale koukám po nějakým Dellu místo toho MB, protoze mě nebaví že:
- sebou pořád musím tahat nějakou redukci abych se připojil do LAN
- Winbox se občas spustí hned, občas čekám 2-3 minuty
- dělám sem tam zabezpečovačky a řešit jak rozjet další win app na MacOS mě nebaví


Nevím jak to dělají technici u TTčka, ale dělám i pro jednu firmu kde se jede jenom na MacOS (cca 90ks Mac Air - Pro). Několikrát do roka řeším servis typu nefunguje display - výměna v servisu 15000,- Pár lidem už se podařilo nalejt kafe do notasu - výměna desky 15000 u Airu nevím kolik u Pro. Ten jejich systém začíná trpět na aktualizace snad ještě víc než Wokna, což nechápu když to píšou na míru na danej HW.
Jejich eko systém taky není tak růžovej jak to vypadá. Třeba Airplay z MB na Apple TV se občas nesmyslně škube. Jindy zase přenese obraz ale ne zvuk a pod.

Tedy žádnej systém neni dokonalej ani MacOS, ani W10 ani různý odnože Linuxu. Vždycky to bude vůči něčemu kompromis.
1 x
Bývalý ISP...

ikk
Příspěvky: 179
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ikk » 4 years ago

V práci na stole (statické PC) W10, do terénu Panasonic CF19 a CF54, oba s Debianem 9. Doma Lenovo T420 s LinuxMint. Jinak doma se mi povedlo zavést Linux only :)
0 x
Síť není jen internet ...

johnyboi
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod johnyboi » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Upřímě teda mám MBPro 13" a doma W10.
V poslední době se ale koukám po nějakým Dellu místo toho MB, protoze mě nebaví že:
- sebou pořád musím tahat nějakou redukci abych se připojil do LAN
- Winbox se občas spustí hned, občas čekám 2-3 minuty
- dělám sem tam zabezpečovačky a řešit jak rozjet další win app na MacOS mě nebaví


Nevím jak to dělají technici u TTčka, ale dělám i pro jednu firmu kde se jede jenom na MacOS (cca 90ks Mac Air - Pro). Několikrát do roka řeším servis typu nefunguje display - výměna v servisu 15000,- Pár lidem už se podařilo nalejt kafe do notasu - výměna desky 15000 u Airu nevím kolik u Pro. Ten jejich systém začíná trpět na aktualizace snad ještě víc než Wokna, což nechápu když to píšou na míru na danej HW.
Jejich eko systém taky není tak růžovej jak to vypadá. Třeba Airplay z MB na Apple TV se občas nesmyslně škube. Jindy zase přenese obraz ale ne zvuk a pod.

Tedy žádnej systém neni dokonalej ani MacOS, ani W10 ani různý odnože Linuxu. Vždycky to bude vůči něčemu kompromis.


Disclaimer. Nejsem uzivatel mac OS.

Nevim jestli najdes u DELLu(13'') neco v tak tenkem spracovani jako MB pro, z embedded sitovkou.
K tomu ekosystemu, je dobre znamo ze Apple TV je cerna ovce. Nikdy to nefungovalo dobre.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Upřímě teda mám MBPro 13" a doma W10.
V poslední době se ale koukám po nějakým Dellu místo toho MB, protoze mě nebaví že:
- sebou pořád musím tahat nějakou redukci abych se připojil do LAN
- Winbox se občas spustí hned, občas čekám 2-3 minuty
- dělám sem tam zabezpečovačky a řešit jak rozjet další win app na MacOS mě nebaví


Nevím jak to dělají technici u TTčka, ale dělám i pro jednu firmu kde se jede jenom na MacOS (cca 90ks Mac Air - Pro). Několikrát do roka řeším servis typu nefunguje display - výměna v servisu 15000,- Pár lidem už se podařilo nalejt kafe do notasu - výměna desky 15000 u Airu nevím kolik u Pro. Ten jejich systém začíná trpět na aktualizace snad ještě víc než Wokna, což nechápu když to píšou na míru na danej HW.
Jejich eko systém taky není tak růžovej jak to vypadá. Třeba Airplay z MB na Apple TV se občas nesmyslně škube. Jindy zase přenese obraz ale ne zvuk a pod.

Tedy žádnej systém neni dokonalej ani MacOS, ani W10 ani různý odnože Linuxu. Vždycky to bude vůči něčemu kompromis.


- kafe do noťasu a nefunkční display řeší pojistka na blbost
- aktualizace se daj zapnout na pozadí a nevíš o nich, až na to že se ráno musíš přihlásit heslem, namísto TouchID
- AppleTV je po tom, co dneska kdejaká Samsung má v sobě Airplay2 a AppleTV vlastně zbytečnej kus hw

vždycky když jsem se chtěl, byť jen na den dva vrátit k Win, tak sem si to hodně rychle rozmyslel
1 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

johnyboi píše:
Tomáš Nesrsta píše:Upřímě teda mám MBPro 13" a doma W10.
V poslední době se ale koukám po nějakým Dellu místo toho MB, protoze mě nebaví že:
- sebou pořád musím tahat nějakou redukci abych se připojil do LAN
- Winbox se občas spustí hned, občas čekám 2-3 minuty
- dělám sem tam zabezpečovačky a řešit jak rozjet další win app na MacOS mě nebaví


Nevím jak to dělají technici u TTčka, ale dělám i pro jednu firmu kde se jede jenom na MacOS (cca 90ks Mac Air - Pro). Několikrát do roka řeším servis typu nefunguje display - výměna v servisu 15000,- Pár lidem už se podařilo nalejt kafe do notasu - výměna desky 15000 u Airu nevím kolik u Pro. Ten jejich systém začíná trpět na aktualizace snad ještě víc než Wokna, což nechápu když to píšou na míru na danej HW.
Jejich eko systém taky není tak růžovej jak to vypadá. Třeba Airplay z MB na Apple TV se občas nesmyslně škube. Jindy zase přenese obraz ale ne zvuk a pod.

Tedy žádnej systém neni dokonalej ani MacOS, ani W10 ani různý odnože Linuxu. Vždycky to bude vůči něčemu kompromis.


Disclaimer. Nejsem uzivatel mac OS.

Nevim jestli najdes u DELLu(13'') neco v tak tenkem spracovani jako MB pro, z embedded sitovkou.
K tomu ekosystemu, je dobre znamo ze Apple TV je cerna ovce. Nikdy to nefungovalo dobre.


Tak tenkého nepotřebuji, ale třeba řady 74xx jsou rozměrama dost podobný jako MBPRO, rozdíl ve výšce 3mm oproti např. Latitude E7490 asi přežiju :)
0 x
Bývalý ISP...

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

TTcko píše:
hafieror píše:
TTcko píše:
naši technici maj air .. každej .. a funguje to parádně...


Používají i sériovou konzoli? Pokud ano, tak jakej sw, jakou redukci. Bavím se tedy o mac air, který má už jen usb-c. Na předchozím, co měl klasické usb-a jsem seriák tak nějak funkční měl.


musíš mít redukci na redukci :-) vyfotím ti to ..


Já mám:

https://edshop.edsystem.cz/pages/produc ... id=1470214

Používám to pro USB Flash kterých mám spoustu. Funguje mi s tím i stará USB - RS232 redukce, kterou už mám snad 15 roků, za 2 roky co mám MAC, tak jsem tu redukci použil asi 2x, v Parallels Desktop a Win7, tak to moc neřeším.

Jak jsem se rozhodoval jestli koupit MAC, nebo nový NTB s Win, tak MAC byl cca o 1.500,- dražší, než Lenovo co jsem měl vyhlídnuté. Tak jsem na rady známých koupil MAC.

Cca 20 roků jsem používal NTB s Win, na MACu jsem před tím nikdy nedělal, asi rok na něho zvykal, první 3 měsíce byly fakt krušné, už jsem si říkal, jestli jsem udělal správně. Teď s dvouletým odstupem si myslím, že jsem správně udělal.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

TTcko píše:
Tomáš Nesrsta píše:Upřímě teda mám MBPro 13" a doma W10.
V poslední době se ale koukám po nějakým Dellu místo toho MB, protoze mě nebaví že:
- sebou pořád musím tahat nějakou redukci abych se připojil do LAN
- Winbox se občas spustí hned, občas čekám 2-3 minuty
- dělám sem tam zabezpečovačky a řešit jak rozjet další win app na MacOS mě nebaví


Nevím jak to dělají technici u TTčka, ale dělám i pro jednu firmu kde se jede jenom na MacOS (cca 90ks Mac Air - Pro). Několikrát do roka řeším servis typu nefunguje display - výměna v servisu 15000,- Pár lidem už se podařilo nalejt kafe do notasu - výměna desky 15000 u Airu nevím kolik u Pro. Ten jejich systém začíná trpět na aktualizace snad ještě víc než Wokna, což nechápu když to píšou na míru na danej HW.
Jejich eko systém taky není tak růžovej jak to vypadá. Třeba Airplay z MB na Apple TV se občas nesmyslně škube. Jindy zase přenese obraz ale ne zvuk a pod.

Tedy žádnej systém neni dokonalej ani MacOS, ani W10 ani různý odnože Linuxu. Vždycky to bude vůči něčemu kompromis.


- kafe do noťasu a nefunkční display řeší pojistka na blbost
- aktualizace se daj zapnout na pozadí a nevíš o nich, až na to že se ráno musíš přihlásit heslem, namísto TouchID
- AppleTV je po tom, co dneska kdejaká Samsung má v sobě Airplay2 a AppleTV vlastně zbytečnej kus hw

vždycky když jsem se chtěl, byť jen na den dva vrátit k Win, tak sem si to hodně rychle rozmyslel


Když máš AppleTV připojené k projektoru tak neřešíš jestli má Samsung podporu Airplay nebo ne. Těch projektorů s AppleTV tu máme asi 14 a je to zejména z důvodů problému s HDMI a nutností mít redukci úplně na vše.
Jinak už jsem zažil po aktualizaci MacOS různý vychytávky. Ta nejlepší asi byla když uživatel přišel o admin práva a jinej admin profil tam nebyl = backup a reinstall.

Mezi uživatalema tu mám dost amíků a jejich historky s Apple jsou taky fajn. Například když jim zmizela jejich zakoupená muzika a pod...

Ale jak říkám, nic není dokonalé a Windows se chovají taky dost nepředvídatelně, takže ono je to prašť jako uhoď.
0 x
Bývalý ISP...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Když máš AppleTV připojené k projektoru tak neřešíš jestli má Samsung podporu Airplay nebo ne. Těch projektorů s AppleTV tu máme asi 14 a je to zejména z důvodů problému s HDMI a nutností mít redukci úplně na vše.
Jinak už jsem zažil po aktualizaci MacOS různý vychytávky. Ta nejlepší asi byla když uživatel přišel o admin práva a jinej admin profil tam nebyl = backup a reinstall.

Mezi uživatalema tu mám dost amíků a jejich historky s Apple jsou taky fajn. Například když jim zmizela jejich zakoupená muzika a pod...

Ale jak říkám, nic není dokonalé a Windows se chovají taky dost nepředvídatelně, takže ono je to prašť jako uhoď.


chápu. Přesto si osobně myslím že to není prašť jako uhoď. Ale proto asi MacOS mám, to že to je občas horší, to chápu, vývoj se to jmenuje. Mě windows svět k srdci nikdy nepřirostl, takže jsem přirozeně migroval z linuxu na osx. Windows nepoužívám od roku 1998. A když nechceš windows, tak moc jinýho na výběr není. Takže linux nebo osx.... a osx je takovej pohodlnej linux pro blbečky :yum: a to mě vlastně ba... když chci bejt línej, tak to používám jako end user, když chci něco víc tak mám konzoli.

P.S. vono to je dneska asi už jedno ne? Jak jsem pochopil tak m$ se z toho snaží dělat tak trochu linux...
0 x

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 4 years ago

hafieror píše:Používají i sériovou konzoli? Pokud ano, tak jakej sw, jakou redukci. Bavím se tedy o mac air, který má už jen usb-c. Na předchozím, co měl klasické usb-a jsem seriák tak nějak funkční měl.

https://www.decisivetactics.com/products/serial/
A usb to serial s FTDI chipem, aliexpress je toho plny, napr. https://www.aliexpress.com/item/33032172648.html
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

Win10 všude. Proč dělat kompromisy. Podpora všeho, spustím vše. Putty... je, winbox... je, dude... je, běžný browser... je, uni operační system ke kterýmu připojím vše... je. Co víc potřebuju? Komplikace v podobě desktop linuxu nebo macos o kterých se tady píše? ne děkuji.
2 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

tady je ta redukce na redukci :-)
IMG_0262.jpeg
IMG_0262.jpeg (140.36 KiB) Zobrazeno 3077 x
0 x

Uživatelský avatar
k3dt
Příspěvky: 44
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod k3dt » 4 years ago

Serial.app na OSX je super.. ale pokud mate starsi Prolific cip na OSX Catalina je treba pred kazdym spustenim Serial.app unloadnout bundlovanej Applovskej usb/serial kernel modul :-)

pres:

Kód: Vybrat vše

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleUSBPLCOM.kext
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 4 years ago

Díky za nasměrování především na aplikaci. Vyzkoušel jsem ji (serial.app) a už ji mám koupenou, šlape správně i s těma kabelama co jsem měl.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

hapi píše:Win10 všude. Proč dělat kompromisy. Podpora všeho, spustím vše. Putty... je, winbox... je, dude... je, běžný browser... je, uni operační system ke kterýmu připojím vše... je. Co víc potřebuju? Komplikace v podobě desktop linuxu nebo macos o kterých se tady píše? ne děkuji.

S radostí se připojuji. A přidávám: C++, ve kterém uděláš za chvíli vše, co na Linuxu nebo jiných exotických verzích bude trvat roky nebo spíše nikdy. mpcz, 12feb2020
1 x