Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Český rozhlas

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Re: Český rozhlas

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

milan.zelina píše:Tak třeba kdejakej Vietnamec má takto dodavatelem servisně upravenou bednu na krámě a u toho cedulku a protokol.
Úřady potom ostrouhají, protože to koupil ne jako TV ale jako monitor - má na to i papír.
U soudu by žalující strana musela prokázat, že zařízení funguje dle litery zákona např soudním znalcem.
Nemusíš tomu věřit V praxi to tak funguje.

A ke druhému odstavci, umíš také něco jiného, konstruktivního, než se snažit urážet druhé?
Že by nějaká frustrace?

Vietnamec může mít co chce, klidně cedulku třeba na krku, ale je mu to houby platný, když po něm někdo půjde, že neplatí.

Pokud si to vztahuješ na sebe, tak ti ještě lichotím. A frustraci máš spíš ty, že si nějak naivně myslíš, jak si ostatní sednou na zadek z toho, že seš kdesi jednatel. Takových jsou všude 3 (_!_) Naštěstí tedy obvykle normálních a ne nějakých mistrů světa, jenž budí akorát posměch :P
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Insider píše:Hele a co třeba §4
Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají
e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

Já tedy vůbec netuším jak bych vytáhl Radio z mediálního centra ze svého vozu, podle mě je neoddělitelné🐵🙈🙉🙊

Mediální centrum v autě asi nebude koncové mobilní telekomunikační zařízení, tím jsou obvykle mobilní telefony :)
0 x

pixall
Příspěvky: 124
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pixall » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:
Insider píše:Hele a co třeba §4
Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají
e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

Já tedy vůbec netuším jak bych vytáhl Radio z mediálního centra ze svého vozu, podle mě je neoddělitelné🐵🙈🙉🙊

Mediální centrum v autě asi nebude koncové mobilní telekomunikační zařízení, tím jsou obvykle mobilní telefony :)


Radioprijimac namontovany v automobile nie mobilne telekomunikacne zariadenie? ;)
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Zákon č. 348/2005 Sb.

§ 2

Předmět poplatků

(4) Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají

e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.


Radiopřijímač v autě není rozhodně mobilní, protože mobilní může být tak akorát automobil. Stejně jako třeba televizor v autobusu nebo ve vlaku také není mobilní telekomunikační zařízení jenom proto, že ten autobus a vlak mobilní jsou :-)
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:
Insider píše:Hele a co třeba §4
Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají
e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

Já tedy vůbec netuším jak bych vytáhl Radio z mediálního centra ze svého vozu, podle mě je neoddělitelné🐵🙈🙉🙊

Mediální centrum v autě asi nebude koncové mobilní telekomunikační zařízení, tím jsou obvykle mobilní telefony :)


Trochu to rozveď, začínám se bavit..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

Zacina se to tu docela zvrhavat. Povazovat radio v aute za mobilni telekomunikacni zarizeni je dost kreativni. Tak co na to rika treba pravidlo z Brusele...?

b) „telekomunikačním koncovým zařízením“ se rozumí výrobek nebo jeho důležitá část umožňující komunikaci, určený k připojení přímo nebo nepřímo k rozhraním veřejných telekomunikačních sítí (tj. tele- komunikačních sítí plně nebo částečně používaných k poskytování veřejně přístupných telekomunikačních služeb);
c) „rádiovým zařízením“ se rozumí výrobek nebo jeho důležitá část umožňující komunikaci na základě vyzařování a/nebo příjmu rádio- vých vln s použitím rádiového spektra přiděleného pro zemské/- kosmické radiokomunikace;


https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Le ... 807:CS:PDF

Radio rozhodne neni urceno k pripojeni k telekomunikacni siti.
Infotainment s vestavenou podporou SIM a funkcemi iniciovani volani a posilani SMS? Mozna, ale ten zase neni uplne mobilni.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Insider píše:
Adolf.Shitler píše:
Insider píše:Hele a co třeba §4
Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají
e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

Já tedy vůbec netuším jak bych vytáhl Radio z mediálního centra ze svého vozu, podle mě je neoddělitelné🐵🙈🙉🙊

Mediální centrum v autě asi nebude koncové mobilní telekomunikační zařízení, tím jsou obvykle mobilní telefony :)


Trochu to rozveď, začínám se bavit..

Není co rozvádět a bavit se budeš, až ti ČRo napaří flastr. To bude zábavy, že se budeš za břicho popadat :D
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

zajdee píše:Zacina se to tu docela zvrhavat. Povazovat radio v aute za mobilni telekomunikacni zarizeni je dost kreativni. Tak co na to rika treba pravidlo z Brusele...?

b) „telekomunikačním koncovým zařízením“ se rozumí výrobek nebo jeho důležitá část umožňující komunikaci, určený k připojení přímo nebo nepřímo k rozhraním veřejných telekomunikačních sítí (tj. tele- komunikačních sítí plně nebo částečně používaných k poskytování veřejně přístupných telekomunikačních služeb);
c) „rádiovým zařízením“ se rozumí výrobek nebo jeho důležitá část umožňující komunikaci na základě vyzařování a/nebo příjmu rádio- vých vln s použitím rádiového spektra přiděleného pro zemské/- kosmické radiokomunikace;


https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Le ... 807:CS:PDF

Radio rozhodne neni urceno k pripojeni k telekomunikacni siti.
Infotainment s vestavenou podporou SIM a funkcemi iniciovani volani a posilani SMS? Mozna, ale ten zase neni uplne mobilni.


Máš na mysli směrnici z roku 1999, která už 4 roky neplatí ? Asi se spíš budeme bavit o směrnici 53 z roku 2014, neboli o tzv REDce. Evropská legislativa zná pouze pevná a pohyblivá telekomunikační zařízení ve smysli radiokomunikační služby. Zatímco pevná se nepohybuji, tak pohyblivá se mohou jak nepohybovat, tak i pohybovat. Obecně se má za to, že pevná zařízení jsou pevně spojena se stavbou, nebo jsou nedílnou součástí nemovitosti. Veškeré osobní automobily vyrobené tuším po 1/1/2019 mají povinnost mít nainstalované sledovací zařízení pro případ havárie. Dokonce si dovolím konstatovat, že se jedná o mobilní telekomunikační zařízení v povinné výbavy osobního dopravního prostředku. Jelikož se od podstaty nemůže jednat o zařízení pevné služby, ale pohyblivé (fix/mobile), tvrdit, že je součástí automobilu stanice pevné služby je poněkud, jak to říct obligátně..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:
Insider píše:
Adolf.Shitler píše:Mediální centrum v autě asi nebude koncové mobilní telekomunikační zařízení, tím jsou obvykle mobilní telefony :)


Trochu to rozveď, začínám se bavit..

Není co rozvádět a bavit se budeš, až ti ČRo napaří flastr. To bude zábavy, že se budeš za břicho popadat :D

Opravdu? Mám ti vztáhnout papír, kde píšou, že nás již nebudou otravovat?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 4 years ago

Zajimava diskuze a rozbory. Chapu autora prispevku a jeho pohorseni nad plosnym vydiranim wofcanu narizeny zakonem. Uz jenom z principu.
Sleduji a ctu dale.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Otázka je co je "servisní organice" a jaký musí vydat papír aby to mělo váhu?
Měli jsme na firmě televizi na které běžela reklamní prezentace do výlohy. Přišlo udání že za ni musíme platit poplatky. Přitom měla odpájený anténní konektor takže příjem TV/FM nebyl technicky možný. Díra po konektoru navíc zaslepena. Nikoho to nezajímalo takže myslím že to dopadlo tak že se zaplatilo...
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

@Insider: dostals me. :-)

Kazdopadne podle PVRS je FM radio sluzba rozhlasova, ne telekomunikacni, takze odstavec o nezpoplatnovani telekomunikacnich zarizeni asi jen tak nejde na FM radia pouzit. Nebo ano?
https://www.ctu.cz/cs/download/plan-vyu ... 013-07.pdf

Neoddelitelnost eCallu od FM radii/infotainmentu je taky pochybna - skutecne jde o jedno a to same zarizeni?
Cilem zakonodarce bylo, pokud si to dobre pamatuju, odstranit zpoplatnovani mobilu s FM radiem. Ne autoradii se schopnosti telefonovat.
https://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=60012&pdf=1
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

zajdee píše:@Insider: dostals me. :-)

Kazdopadne podle PVRS je FM radio sluzba rozhlasova, ne telekomunikacni, takze odstavec o nezpoplatnovani telekomunikacnich zarizeni asi jen tak nejde na FM radia pouzit. Nebo ano?
https://www.ctu.cz/cs/download/plan-vyu ... 013-07.pdf

Neoddelitelnost eCallu od FM radii/infotainmentu je taky pochybna - skutecne jde o jedno a to same zarizeni?
Cilem zakonodarce bylo, pokud si to dobre pamatuju, odstranit zpoplatnovani mobilu s FM radiem. Ne autoradii se schopnosti telefonovat.
https://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=60012&pdf=1


Já se ale bavím o mobilní telekomunikačním zařízení, nikoliv rozhlasovém přijímači.. Pokud si ten §4 přečteš znovu a pořádně. Tak zjistíš, že status primární služby v podobě šíření rozhlasového vysílání jsem se vůbec nedotkl. Snažil jsem se poukázat na to, že ikdyby ten telefon, nebo infotainment v autě byl o velikosti flašinetu, nic to nemění na tom, že je to z pohledu zákona a mezinárodních závazků mobilní telekomunikační zařízení. Jde o to, že pokud je neoddělitelnou součástí mobilního telekomunikačního zařízení, je ve vyjímce. V podstatě ani nechápu co se mi snažíš naspinovat. Od roku 2014 a potažmo od roku 2008 ve vozech poplatky nehradíme, protože jsou radia součástí tohoto mobilního telekomunikačního zařízení, které vyjmutím tuneru přestane plnit svou funkci, všetně SOS volání. Ve většině vozidel je dnes například handsfree, o kterém si asi nebudeme nelhávat, že je součástí telekomunikačního zařízení a součástí mediálního infotainmentu vozu a vymontováním se zbavíte minimálně tohoto telekomunikačnho zařízení a zákonem požadované funkcionality. Představa, že mi někdo bude vybourávat rádio s auta například NBT u BMW v přesvědčení, že je dělitelnou částí vozu, je dost děsivá..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

jirson
Příspěvky: 68
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod jirson » 4 years ago

Ahoj, nevím na kolik do zapadá do tohoto směru diskuse, ale nějakou dobu na z5t se řešilo a tuším i v tv povinnost zaplatit poplatek za radiový přijímač který sloužil jako dekorace v restauraci a byl vykuchán - zbyla prázdná dřevěna bedna. Ale jedná se o rok 2010 tak doufám že už jsme dále.... https://www.lupa.cz/clanky/ct-vyhrala-s ... unkcni-tv/
0 x
ucenej z nebe nespadl....

Spreamer
Příspěvky: 142
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Spreamer » 4 years ago

OK novější vozy z roku 2018/2019 s "tabletoidním" ovládáním bych tedy určitě obhájil při kontrole. U vozidel z roku 2008, které mají klasický šuplík na autorádio asi nemá cenu riskovat a rádia přiznat, i když hrajeme jen skrze Bluetooth. Není to velká částka, jen skutečně mi jde o ten princip. Každý měsíc platíme DPH a jiné pálky, takže to asi nemá smysl řešit tyto drobné. PS: by mě zajímal průběh případné kontroly, respektive odkud by čerpali informace o počtu vozidel ve firmě. To ví snad jen FÚ (silniční daň).
0 x