Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Český rozhlas

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Spreamer
Příspěvky: 142
Registrován: 17 years ago

Český rozhlas

Příspěvekod Spreamer » 4 years ago

Dobrý den,

již Vás také kontaktoval Český rozhlas do datovky s tím, že chce poplatek za každý rádiový přijímač? Na firmě žádný nemáme, jenže problém jsou firemní vozidla. Narazil jsem dokonce na článek, kdy má podnikatel povinnost platit poplatek i když předal zaměstnanci vozidlo bez autorádia, což je tedy mimo mé chápání, viz: https://vysocina.rozhlas.cz/podnikatele ... ze-7114202 . Nestačilo by nechat podepsat od všech zaměstnanců prohlášení, že nebudou používat autorádio? TO je asi otázka na právníka. U nových vozidel je to nemožné řešit, jelikož autorádio je součásti celého infotainmentu. Český rozhlas stejně nikoho nezajímá a každý hraje přes BT nebo z USB. Díky za Vaše názory.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

neuhraješ.... prostě zaplať a nemusíš to řešit.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Asi tak nějak. Na firemní auto se vrací DPH z pohonných hmot a z nákupu všeho možného, takže úhrada silniční daně a poplatku za rádio je marginální věc.
0 x

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Kalda » 4 years ago

45.- měsíčně kolik máte aut ve firmě že to řešíš ?
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 4 years ago

Proč dávat peníze nenažranému státu?
1. Potvrzení o servisní úpravě znemožnení příjmu AM/FM (stačí proletovat anténní konektor v radiu) od servisní organizace, anebo
SW úprava.
2.Čestné prohlášení spolu s tímto potvrzením zaslat na adresu ČR Vinohradská.... a již nemusíte toto výpané platit.
3. Zaměstnanci, si vezmou své USB s muzikou a pouštějí si co chtějí. Není to veřejná produkce a jako zaměstnavatel o tom nic nevím.

Pokud dáváte peníze tomuto věčně nenažranému státu dobrovolně, je to Vaše věc.
I kdyby to byla 1 Kč, je to škoda a zmrdistát to stejně využije na potírání soukromého podnikání, t.j. Vás....
4 x

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Kalda » 4 years ago

milan.zelina píše:Proč dávat peníze nenažranému státu?
1. Potvrzení o servisní úpravě znemožnení příjmu AM/FM (stačí proletovat anténní konektor v radiu) od servisní organizace, anebo
SW úprava.
2.Čestné prohlášení spolu s tímto potvrzením zaslat na adresu ČR Vinohradská.... a již nemusíte toto výpané platit.
3. Zaměstnanci, si vezmou své USB s muzikou a pouštějí si co chtějí. Není to veřejná produkce a jako zaměstnavatel o tom nic nevím.

Pokud dáváte peníze tomuto věčně nenažranému státu dobrovolně, je to Vaše věc.
I kdyby to byla 1 Kč, je to škoda a zmrdistát to stejně využije na potírání soukromého podnikání, t.j. Vás....


Když lidí platí za internet který poskytuješ, tak je to v pořádku, ale když máš platit ty za rozhlas který posloucháš, tak je to špatně.... Tvrzení, že nikdo ve firmě neposlouchá radio....

Taky mě to sere, ale není na čase se spíš zajímat kam ty peníze jdou, za co atd... ?
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 4 years ago

Firmu mám teď ve svém domě, radio opravdu neposlouchám protože ho nesnáším - ruší mě to při práci.
Stejně tak jako televizi - nemám a nechci. Není to povinnost.
Když jsem měl firmu dříve jinde (6 zaměstnanců), poslouchat a pouštět nějaké rádio jsem ihned zakázal z pozice jednatele společnosti.
Do práce se chodí dělat, ne tam provozovat volnou zábavu.

P.S: Na vše mi stačí opravdu jen internet.
0 x

TheITman
Příspěvky: 98
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TheITman » 4 years ago

milan.zelina píše:Firmu mám teď ve svém domě, radio opravdu neposlouchám protože ho nesnáším - ruší mě to při práci.
Stejně tak jako televizi - nemám a nechci. Není to povinnost.
Když jsem měl firmu dříve jinde (6 zaměstnanců), poslouchat a pouštět nějaké rádio jsem ihned zakázal z pozice jednatele společnosti.
Do práce se chodí dělat, ne tam provozovat volnou zábavu.

P.S: Na vše mi stačí opravdu jen internet.


Tak vás bych chtěl mít za šéfa teda.... stejně asi jako spousta dalších lidí tady. To že ho vy nesnášíte neznamená, že to ostatní nemají jinak. My například máme ověřeno, že v některých případech u nás takovéto aktivity zvyšují produktivitu práce.
3 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

milan.zelina píše:1. Potvrzení o servisní úpravě znemožnení příjmu AM/FM (stačí proletovat anténní konektor v radiu) od servisní organizace, anebo
SW úprava.

To je samozřejmě nesmysl:

Zákon č. 348/2005 Sb.

§ 2

Předmět poplatků

(1) Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "rozhlasový přijímač"). Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.



milan.zelina píše:Když jsem měl firmu dříve jinde (6 zaměstnanců), poslouchat a pouštět nějaké rádio jsem ihned zakázal z pozice jednatele společnosti.

Takového zaměstnavatele bych poslal na první dobrou kam Slunce nesvítí, že by si to pamatoval do konce života :P
2 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

vem si sluchátka a neobtěžuj ostatní. Ale i tak zaplatíš poplatek za zaměstnance ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 4 years ago

TheITman píše:
Tak vás bych chtěl mít za šéfa teda.... stejně asi jako spousta dalších lidí tady. To že ho vy nesnášíte neznamená, že to ostatní nemají jinak. My například máme ověřeno, že v některých případech u nás takovéto aktivity zvyšují produktivitu práce.


Když jsem nastupoval do mého prvního zaměstnání tak na konci pohovoru bylo toto.
Kouříte ?
Rádio se na pracovišti nepouští!
Obědy na pracovišti pouze v kuchyňce 3x2m.

A plně to chápu. Stejně jak může rádio někoho motivovat tak druhého může rozptylovat. A když to jde slyšet z jedné kanceláře do druhé tak může rušit více lidí.
Z pozice jednatele / majitele musíte zajistit fungování firmy a každý má individuální požadavky které v některých případech mohou být v rozporu se zákoníkem práce.

Zákon to definuje jasně telefon je také technicky způsobilé zařízení stejně tak televize kterou někdo používá jen jako velký monitor k PC.
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 4 years ago

To: Adolf.Shitler

A jsme u výkladu zákona:
cituji" v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu"
Takže proto jsem psal o "servisní organizaci" (samozřejmě autorizované - neztrácí se záruka).
Pokud je takto přístroj prokazatelně upraven (včetně protokolu) pak není způsobilé a neumožňuje tedy příjem ....

A k dalšímu odstavci:
Posílat zaměstnavatele můžeš kam chceš. Při nástupu do práce jsi mimo jiné s těmito podmínkami seznámen.
Pokud se ti to nelíbí, jdi jinam, nikdo tě nenutí...
O uchazeče o práci jsem nikdy nouzi neměl, ale odpadu (flákačů, lemplů a.t.d.) byla spousta.
Jak to již zde někdo psal: ostatní zaměstnace to třeba obtěžuje při práci (telefonování, programování a.p.).
Chápu, že manualně pracujícím na stavbě rádio třeba vyhovuje, nic proti tomu, pokud dodržují zákon.
Také se může jednat o veřejnou produkci, v tom případě ještě poplatky OSA a.t.d.

To se nám tu rozjel pěkný flame....
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Jsi na omylu, protože jako vlastník toho zařízení za něho také odpovídáš a nějaká "servisní-cosi" v tom nehraje vůbec žádnou roli. Glejt o nezpůsobilosti by mohl vydat tak nanejvýš přímo výrobce, ale ten se něčím takovým nebude vůbec zabývat.

Naštěstí je doba, kdy si může zaměstnanec vybírat zaměstnavatele a ne naopak, takže rozhodně nemám problém si najít normálního šéfa a ne někoho, co bazíruje na zákazu poslechu rádia a chová se s odpuštěním jako balda, které stouplo do hlavy jednatelství ve firmě :P
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 4 years ago

Tak třeba kdejakej Vietnamec má takto dodavatelem servisně upravenou bednu na krámě a u toho cedulku a protokol.
Úřady potom ostrouhají, protože to koupil ne jako TV ale jako monitor - má na to i papír.
U soudu by žalující strana musela prokázat, že zařízení funguje dle litery zákona např soudním znalcem.
Nemusíš tomu věřit V praxi to tak funguje.

A ke druhému odstavci, umíš také něco jiného, konstruktivního, než se snažit urážet druhé?
Že by nějaká frustrace?
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Hele a co třeba §4
Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají
e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

Já tedy vůbec netuším jak bych vytáhl Radio z mediálního centra ze svého vozu, podle mě je neoddělitelné🐵🙈🙉🙊
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz