Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kde kupujete BKE?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Kde kupujete BKE?

Příspěvekod forkman » 4 years ago

Na několika sajtech bych potřeboval silnější zálohované zdroje 48V a mám v plánu dát tam Meanwelly + odpojovač od BKE, ale netuším přes koho ten odpojovač koupit. Dřív to mělo tuším Vanco a kupoval jsem i přes ISPA. Chtěl bych pořídit konkrétně SA-ODP-545/DIN_6MCL, ale nikde jsem to kromě ofiko webu BKE neobjevil.

Nebo používáte něco lepšího v poměru cena/výkon?
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

my kupujem přímo u BKE
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

forkman píše:Na několika sajtech bych potřeboval silnější zálohované zdroje 48V a mám v plánu dát tam Meanwelly + odpojovač od BKE, ale netuším přes koho ten odpojovač koupit. Dřív to mělo tuším Vanco a kupoval jsem i přes ISPA. Chtěl bych pořídit konkrétně SA-ODP-545/DIN_6MCL, ale nikde jsem to kromě ofiko webu BKE neobjevil.

Nebo používáte něco lepšího v poměru cena/výkon?

https://www.bke.cz/cs/produkty/jsd-600-275-dinchodp
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 4 years ago

Na ten zdroj jsem koukal, ale za 10 litrů bych tam dal radši modulární Huawei.

Zkusím tedy poptat přímo u výrobce, díky.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

forkman píše:Na ten zdroj jsem koukal, ale za 10 litrů bych tam dal radši modulární Huawei.

Zkusím tedy poptat přímo u výrobce, díky.


Zalezi jakej vykon tam potrebujes. Ja jsem ted bral 300W a na 95% POPu staci. Vzdyt profi radio, pokud neni nenazrane, tak bere cca 30W, to staci na switch 5-7 profi radii a neco v 5GHz. Ale kdyz si vemu POP, kde je tolik profi radii, uz je dost dulezitej, tak tam radsi dam Elteka.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

ISPA tam ma slevu. Odkaž se na členství, ale Huawei vyjde urcite levněji.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Takto to mame poriesene na vacsich sajtoch a funguje to uz nejaky ten rok. Odpojovace sme kupili priamo od BKE. Cena toho odpojovaca pri 5ks bola okolo 75e bez dph. K tomu som dal meanwel rsp 500-48, natocil trimrom 54,5V a hotovo. Nabijanie mam nastavene na 2A max.Takze cca 100W vykonu sa odlozi na nabijanie a zvysok na chod. Idealne je to tak do 350W. (100W nabijanie, 350W odber, 50W rezerva) Ten odpojovac je aj tak na max 420W (odpojovacie napatie 42V a 10A max) Sranda je, ze ten ich komplet 300W co maju stoji asi 250€ pokial viem, ked si dame odpojovac a ten meanwell ktomu tak je to 145€
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

helapc píše:ISPA tam ma slevu. Odkaž se na členství, ale Huawei vyjde urcite levněji.


kde se dají v CZ sehnat ty hua?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

0 x

nmap
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod nmap » 4 years ago

My nakupujeme přímo od BKE nebo z ABCTechu, v uvedeném případě bych se zeptal proč nevzít rovnou zdroj s odpojovačem a dohledem?
Navíc když je třeba servisu je více než ukázkový, přecejenom když už kupuji zdroje za tisíce, ocením i případný servis.
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 4 years ago

Cena HUA zdroje je dobra, ale nejsem si jist kvalitou managemantu (pokud neni zapojen do OLT).
1. Obsahuje teplotni cidlo pro kompenzaci dobijeni AKU?
2. Podporuje SSH/Telnet managemant nebo jen http s omezenim na IE?
3. Je mozny restart pripojenych zarizeni (chvilkove odpojeni vystupniho napeti)?
K.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Odkazovaný zdroj z CDR má management kartu SMU01C, takže management možný v podstatě jen po propojení s HUA OLT (nebo nějakým dalším HUA boxem - nemá to ethernet). Ethernet je na kartě SMU01A, což je ale nedostatkové zboží i v Číně.
SMU01A lze dohledovat přes SNMP (žádný zázrak to ale není, dokumentace chybí...)
Teplotní kompenzaci by to mít mělo, ale čidlo není součástí dodávky.

Poměrně dost informací k tomu zdroji je zde https://gpon.kou.li/huawei/etp
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

I4wifi dodává a má skladem. Má verzi s eth, ale tahle verze nemá teplotni čidlo na dvoupinu, ale musí se připojit přes externí box pres ten 50pin konektor. Žádná tragedie, dodájí to v alternetivu a možná i i4 už bude umět. Jinak ten zdroj je velmi chytrej na práci s baterkama, má selftesty, pravidelné cyklování baterie a nastavení napětí na různé stavy olova k tomu. Za mě super. To příslušenství hold je dělaný na ne socky jen s teplotním čidlem, ale i door, vlhkost, zaplavení, smoke atd.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

kde to má i4? nějak jsem asi slepej https://www.i4wifi.cz/cs/kategorie/1522 ... i-a-zdroje
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

okoun píše:kde to má i4? nějak jsem asi slepej https://www.i4wifi.cz/cs/kategorie/1522 ... i-a-zdroje


i4 má v nabídce GPON od hua , ale ceníky rozesílá jen mailem. Předpokládám, že zdroje budou nabízeny stejným způsobem.
0 x