Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Na X-krát zalomený husí krk ve zdi. Jak protáhnout?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Na X-krát zalomený husí krk ve zdi. Jak protáhnout?

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Prostě zedníci jsou občas blbci, známe to všichni. Teď jsme narazili na barák, kde jsou hvězdy úplně všichni :(
Nicméně ... pero prostě neprojde, a do zdí na MNOHA místech se sekat nikomu nechce. A takto je to u většiny bytů v domě, myslel jsem že mě vodnesou.
Namáte nějaké tipy co vše zkusit? Vysavač + silon + kuličku? Nějaké super-pero?
Díky.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

a víš určitě že je to ten problém? když se pero pořádně namaže tak projde vším, stalo se nám že to zmršili tak že krk byl po cestě useklej a natekla tam malta a konec, doporučuji endoskop....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Nenarážíme na tvrdý. Prostě to jde hůř a hůř a hůř a pak už nedáš ani cm.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Zkusil bych fouknout / vycucnout provázek. Pak různá pera. Klasický silon/perlon moc daleko nedostaneš. Laminátové jede lépe a mnohdy silnější projde lépe, než slabé. Kdysi jsem byl na instalaci s klukama, kteří měli nějaký starší optický kabel, který se díky tahovým prvkům a hladkému plášti dostal neuvěřitelně daleko.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Provázek zatažený vysavačem by měl pomoct, pokud ani ten, pak mazat, mně pomohla v nouzi WD40 (asi deset 90° zlomů). Je z toho bordel, ale kabel projde. Musí se to dělat ve dvou - jeden tlačí z jedné strany a druhý táhne provázek.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Zkusil bych provázek (motouz) + vysavač. To jsme dostali přes docela ukrutné trasy (provázek se musí podávat, když ho do díry necháš volně letět tak se někde zamotá a zauzluje).
Jinak mi tvrdili, že profi protahovací pero od CANFORu je jiná liga než běžný silon, ale nechtělo se mi za to dát ty peníze...
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

rsaf píše:Zkusil bych provázek (motouz) + vysavač. To jsme dostali přes docela ukrutné trasy (provázek se musí podávat, když ho do díry necháš volně letět tak se někde zamotá a zauzluje).
Jinak mi tvrdili, že profi protahovací pero od CANFORu je jiná liga než běžný silon, ale nechtělo se mi za to dát ty peníze...


Zítra jdeme provázkovat. Ty sklolaminátový pera s ocelovým středem vypadají fajn. To bude kdyžtak fáze dvě.
Díky za rady.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)


Kabi
Příspěvky: 1
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Kabi » 4 years ago

fujara píše:Toto niekto skusal?
https://www.youtube.com/watch?v=_hKy1orB03E


Runpotec pouzivame s 30m perom a zatial spokojnost. Treba pouzit lubrikant a preslo to zatial vsade.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

CANFOR jsme protahli i pres kopoflexku, kde byli 4 90 zlomeni a par kabelu ... a podarilo se. Ted naposled husim krkem 25, kde uz bylo nekolik kabelu, dost pomohl lubrikant na optiku. Ke canforu je vhodne ten nastavec s tocivym valeckem.
0 x