Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RouterOS neberie USB klavesnicu, nie je podpora?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

RouterOS neberie USB klavesnicu, nie je podpora?

Příspěvekod rado3105 » 4 years ago

Na x64 doske, konkretne jetway nf697-q170 mi nejde usb klavesnica, skusal som viacere.. do biosu sa dostanem cez klavesnicu, ale ked sa spusti routeros tak nejde klavesnica. Doska ma len USB, nema ps2.

Neviem zistit kde je problem, ci nepodpora chipsetu, alebo nepodpora USB 3.0? Ako by sa to dalo riesit, nic ma uz nenapada..vdaka
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Není driver, použij ipmi pokud máš.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

v biosu zapni u usb legacy a případně vypni usb3. Občas záleží taky v jakým usb je to připojený. Některý jsou do chipsetu, některý přes pcie nebo tak něco.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Ano, je to jak píše hapi. Chybí drivery pro usb (a taky u novych desek pro ethernety). Někdy stačí ten legacy, nebo použit třeba přední usb, které nejsou přímo na desce....u stavby posledního x86 od supermicro se mi to ale nepodařilo rozbehat vůbec, tak jsem mikrotik instaloval prez ipmi...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ani to ipmi neni spasitelný. Všechno od ipmi je vnitřně emulováno jako USB. Nevím jestli to bylo chybou firmware ipmi/biosu nebo vlastnost ale poslední X11 desky od supermicra nepředávají mikrotiku klávesnici přes ipmi. Ovšem u poslední dodaný desky s upgradnutým firmware pro ipmi už to zase funguje. Dá se to i obejít tím že v mikrotiku zapneš seriovou konzoli a ipmi ti seriák může poslat vzdáleně do IPMIView a můžeš vesele datlovat. Jo s mikrotikem je stále sranda. Snad to vyřeší v7mička i když to že tam je 4kovej kernel neznamená vůbec nic když podporu z kernelu odeberou.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Pokud by neslo ani ipmi dejte si disk do jiného pc nainstalujte ros hodte si tam default config a ip a pak dejte disk zpět. Tak jsem to dělal nedávno taky ...
1 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 4 years ago

tak skusal som aj tvoju klavesnicu nejde to. Dal som to do druhej dosky - Gigabyte s Athlonom, tam je tiez modry usb, odtial nesla klavesnica...v dalsom ciernom, usb 2.0 isla. Dal som do tejto dosky pcie express sietovu kartu supermicro, nastavil ip na vsetkych ethernetoch, prehodil do dosky Jetway a taktiez neslo. Na doske su piny pre usb, ale mam taku staru kartu s usb a tam nepasuje, tie piny na doske su blizsie k sebe. IPMI na doske nie je. Su este nejake moznosti ako to rozbehat?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 4 years ago

najhorsie, ze mi tam nesedia ani konektory z front panelu skrine
Přílohy
02Dec2019_13-06-53.jpg
02Dec2019_13-06-53.jpg (21.55 KiB) Zobrazeno 1984 x
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 4 years ago

rado3105 píše:najhorsie, ze mi tam nesedia ani konektory z front panelu skrine


Podľa popisu by mali byť 2x usb na doske
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 4 years ago

ano ale ako pisem vyssie s tou fotkou, nesedi konektor...
0 x