Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

skutečné realizace z projektu WiFi4EU

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

skutečné realizace z projektu WiFi4EU

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

Hi all,
na https://ec.europa.eu/newsroom/dae/document.cfm?doc_id=55961 je seznam všech obcí, které uspěly se svojí žádostí o získání EU dotace na vybudování sítě poskytující vysoce kvalitní internetové připojení prostřednictvím bezplatných wi-fi hotspotů ve veřejných prostorách.
Zajímalo by mě, pokud nějaké takové "úspěšné" město nebo obec máte ve svém okolí, jestli se do budování wifi sítě skutečně pustili, nebo jestli po přidělení dotace si konečně někdo pořádně přečetl podmínky a po zralé úvaze se zastupitelé přidělených peněz vzdali.
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 4 years ago

Co konkrétně tě na podmínkách znepokojuje?

Ano, máme zrealizováno a proplaceno.
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

Mě neznepokojilo nic, já jsem si podmínky přečetl už na začátku, ale od bráchy mám zatím nepotvrzené info ze dvou měst které znám, že dotaci s velkou slávou získali a docela potichu se jí zase vzdali, protože nebyli schopni dodržet podmínky dotace. A ve finále si na radnici někdo uvědomil, která skupina obyvatel by u nich byla největším uživatelem bezplatné wifi.
No a v registru smluv je uloženo míň než 30 smluv na projekt Wifi4EU, tedy méně než 1/4 přidělených dotací. Sice chápu že někde ještě nezačali budovat, v registru ještě nemusí být všechny smlouvy, ale to číslo mi přijde docela malé. Tak mě zajímalo, jak je to po zbytku republiky,

douby píše:Co konkrétně tě na podmínkách znepokojuje?
Ano, máme zrealizováno a proplaceno.
0 x

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

akurat dorabame, co by ste potrebovali vediet ?
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 4 years ago

Ahoj,

Projekt nám byl přiklepnut. Chtěl bych se zeptat jakou platformu jste použili? Chtěli by jsme použít UBNT, protože cenově vychází nejlíp. A cisco apod s hotspot 2.0 je docela dobrá raketa.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Zsir píše:Ahoj,

Projekt nám byl přiklepnut. Chtěl bych se zeptat jakou platformu jste použili? Chtěli by jsme použít UBNT, protože cenově vychází nejlíp. A cisco apod s hotspot 2.0 je docela dobrá raketa.

Unifi controler, Unfi mesh, Unifi mesh PRO, Unifi AC Pro, Unifi AC LR. Prepojene optikou (dropmi) Ako prevodnik MK 260GS s WDM sfp, hlavny router rb4011, switch CRS212-1G-10S-1S+IN.
Jeden projekt v pomerne velkej dedine sme uz realizovali cca pred pol rokom.
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 4 years ago

Od kdy Ubnt má WiFi pass 2.0? Něco mi uniklo?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

na netu informace jsou ale ne ofiko. A navíc nevidim nikde certifikaci.

Každopádně dost drzost přihlásit se do WiFi4EU a hledat řešení až potom co to dostanu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

my sme vyuzili cambium, pretoze splna vsetky specifikacie. Ale ak by sme to mali robit v pomere cena/vykon radsej by sme zvolili tp-link omada.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Neviem o tom, ze by TPlink splnal poziadavky EU....UBNT splna poziadavky a su to tie zariadenia ktore som vymenoval. Bol tam problem s tym hotspot 2.0 ale to bolo doriesene.
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 4 years ago

Podľa mňa to ubnt stále tiež nespĺňa:

https://community.ui.com/questions/Are- ... 954?page=6

Respektíve 2 mesiace dozadu to na fóre píše "Dallin" z ubnt.

Často kladené otázky, otázky k projektu sa dajú nájsť na nete. Projekt na Slovensku je totožný s výzvou "wifi pre teba".
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 4 years ago

hapi píše:na netu informace jsou ale ne ofiko. A navíc nevidim nikde certifikaci.

Každopádně dost drzost přihlásit se do WiFi4EU a hledat řešení až potom co to dostanu.

____

Opět klasicky negativní komentář od tebe.

Nechápu co je na tom drzost. Normálně se ptám co tady kluci použili za výrobce aby splňovala všechny podmínky. UBNT se snaží dostat certifikaci na hotstpot 2.0 a právě mě zajimá, zda už to někdo realizoval a je to proplaceno. Pár lidi tu psalo, že montují UBNT, ale ofiko jsem to nenašel. Můžeme jít do cambium, cisco. Ale tam padne celá dotace a obec by ráda třeba ještě pár kamer. Navíc lepší je použít něco co znám než něco co neznám nebo jsem s tím dělal párkrát. Zbytečně nad tím stravím víc času...

Gemb píše:Neviem o tom, ze by TPlink splnal poziadavky EU....UBNT splna poziadavky a su to tie zariadenia ktore som vymenoval. Bol tam problem s tym hotspot 2.0 ale to bolo doriesene.


Takže ubnt namontováno i proplaceno? Bez problému? Jestli jo, tak supr.
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 4 years ago

Kde ti padne na cambium cela dotace? Potrebujes cca 10 APciek, to nie je taka palka. Ja by som asi nesiel do Ubnt, ked neviem ci to dostanem preplatene...
A pri cambiu pouzijem ich cloud maestro a nemusim riesit ziadny onsite controller.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

My mame preplatene uz par mesiacov dozadu a vsetko WLAN na UBNT spravene proste. Budeme robit dodatocne este jeden projekt, kde bola udelena aj vynimka iba na 6AP nakolko je to velmi mala dedina, nebolo by kam 10 AP, dotaciu maju mensiu...ale zvysok rovnaky.
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 4 years ago

To jste dobří střelci. Až vám přijde kontrola, budete ještě dotaci vracet... minimálně z části... Ubnt pokud vím stále WiFi pass 2.0 nemá a tím pádem nesplňuje specifikaci projektu.

Ano, všichni vime, že funguje dobře a poměr cena / výkon je super, ale nerisknul bych si to montovat. A to máme 2 projekty priklepnuté taky.
0 x