Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Netflix proxy

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Netflix proxy

Příspěvekod Petr S. » 4 years ago

Ahoj, neřešili jste někdo problémy s Netflix? Na jedné mé IP adrese začal vehementně tvrdit, že je za proxy server a vyskytuje se to u vsech zákazníků, ale nic takového na routeru nastavené nemám... Když použiju jinou svoji IP, tak tam to jede. Na Netflixu mi ale tvrdí, že s tím nic udělat nemůžou a že to systém vyhodnocuje automaticky. Neřešili jste něco podobného někdy?

Moc díky.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Položil jsem si otázku, jak vlastně tu VPN pozná? Jedna možnost je databáze exitů. Druhá možnost je, že VPN servery nebudou mít pro každého uživatele unikátní IP. Čili prostě počítají přístupy z každé IP. Podle tvé druhé věty bych řekl, že máš NAT M(noho):1 ... a jim se to prostě nelíbí.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 4 years ago

Nasadit IPv6. Každé zařízení (Tablet, mobil, PC) má svojí vlastní veřejnou IP.
1 x

Uživatelský avatar
alestr
Příspěvky: 43
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod alestr » 4 years ago

ef píše:Nasadit IPv6.
Nehovořte sprostě. Kdo neNATuje, není Čech :joy:
1 x

ikk
Příspěvky: 179
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ikk » 4 years ago

Taky jsme si s Netflixem užili svoje :( Netflix nijak nerozlišuje jestli jde tranzit přes VPN!!! Tedy minimálně GRE, l2tp a ovpn tunel od MK nedetekuje. Mám to odzkoušeno. Netflix má databázi IP které jsou přidělovaný ISP, datovým centrům, VPN operátorům, pro daný región atd... Pokud bohužel vaše IP spadne do špatného šuplíku, například že vaše IP byla původně určena pro datové centrum (náš případ) máte smůlu. Neftlix na vás zvysoka kašle. Takže pomůže jen změnit IP.

Podpora a funkčnost IPv6 u Netflixu je kapitola sama pro sebe.
0 x
Síť není jen internet ...