Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Wifirouter pro domácí přípojky

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Misho
Příspěvky: 77
Registrován: 5 years ago

Re: Wifirouter pro domácí přípojky

Příspěvekod Misho » 4 years ago

AirCube by som radšej napájal cez PoE.
0 x

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 4 years ago

gavanet píše:Já donedávna jel na TP-Link 841 s OpenWRT, ale od doby, co jde ten HW do kopru a už neumí OpenWRT tak jsem jako provizorní řešení pro režim router do paneláků, kde mi stačí slabší pokrytí zvolil mikrotik hAP Lite a do baráků kde potřebuju režim bridge beru stálůe ty tplinky a nějak to bastlím s výchozím firmwarem, ale to je dlouhodobě neudržitelný.

Dneska vezmu poprvé UBNT AirCube ISP. Těším se na integraci s UNMS, ale bojím se horšího pokrytí díky integrovaným anténkám. Bohužel dementní microusb je fakt pro zlost, lidi jsou hovada a urvou to. Kvalitnější 5Ghz verze je bohužel nesmyslně drahá, to lidi nezaplatěj. Zkušenosti s AirCube?


aircuby dáváme ke kliošům už asi rok a půl, zatím bych to shrnul takto:

+ pokrytí se většinou zlepší
+ dá se zakázat resetovací tlačítko
+ UNMS - jde nastavit prakticky všechno na dálku, logování, backup konfigurace, frekvence, vzdálenej přístup na bash, hromadný upgrade fw, ...
+ lidi už nevolaj

- jenom 4 porty
- dodává se bez trafa/kabelů (pro nás plus, protože těch traf máme plný bedny)
- PoE nebo USB napájení
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

tiez pouzivame uz rok a super.... tiez nas mrzi ze ta a je tak draha....
jedine co mozem z nas vytknut ze ten unms v kuse pada a vkuse tam cosi robia a clovek to pak znova musi cele prerabat a znova posielat kluce proste ten system este nemaju vytuinovany a je to jedna katastrofa ale tak aspon ze sa to da nastavit aj rucne bez systemu....

@methernet ty mas naco nahodeny ten unms a aku verziu ked ti aj ten ich system "paradny" ide bez problemov....
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Neni lepsi za podobnou cenu radeji koupit dualni Archer C5 s moznosti upravy defaultni konfigurace, vice porty, moznosti uchyceni na zed....?
0 x

Misho
Příspěvky: 77
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Misho » 4 years ago

Pedro: To že ti padá UNMS bude skôr problém na tvojej strane
0 x

jt-dob-net
Příspěvky: 64
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jt-dob-net » 4 years ago

Zdravím,
měl bych smělý dotaz na Vás, kteří používáte Mercusysy (MW325R nebo AC12). V poslední době jsem se setkal se stavem (zatím jsem to viděl jen na rev.2), kdy při vytížení wifi nějakým streamem z iPhone (7,8,X) wifi přestane fungovat - síť je viditelná, ale neprojde ping, nenačtu konfiguraci a data netečou. Na kabelu pořád vše ok. Vytížení streamem mám na mysli spuštění speedtestu (např. 2-3x) nebo třeba jen dlouhodobější sledování YouTube nebo stream sledovanitv.cz.
Pokud to samé dělám z notebooku nebo android telefonu, tak vše ok.
Tyto routery máme docela v oblibě, zejména potom, co začaly hromadně odcházet WR740N, akorát toto mne trochu znepokojuje .

Nepozorujete někdo něco podobného ?
Pokukuju po WR840N nebo WR940N, ale po tom co předvedly poruchové WR740N tak nevím.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

jt-dob-net píše:Zdravím,
měl bych smělý dotaz na Vás, kteří používáte Mercusysy (MW325R nebo AC12). V poslední době jsem se setkal se stavem (zatím jsem to viděl jen na rev.2), kdy při vytížení wifi nějakým streamem z iPhone (7,8,X) wifi přestane fungovat - síť je viditelná, ale neprojde ping, nenačtu konfiguraci a data netečou. Na kabelu pořád vše ok. Vytížení streamem mám na mysli spuštění speedtestu (např. 2-3x) nebo třeba jen dlouhodobější sledování YouTube nebo stream sledovanitv.cz.
Pokud to samé dělám z notebooku nebo android telefonu, tak vše ok.
Tyto routery máme docela v oblibě, zejména potom, co začaly hromadně odcházet WR740N, akorát toto mne trochu znepokojuje .

Nepozorujete někdo něco podobného ?
Pokukuju po WR840N nebo WR940N, ale po tom co předvedly poruchové WR740N tak nevím.


fakt jako někdo, kdo si koupí router za cenu kebabu u vietnamců, řeší že to jako nefunguje parádně na iPhone .... wtf?
doporučuji koupit reálný router, ne elektroodpad....
2 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Na Iphone zbylo na pořádný router už ne. Klasika zažívaná asi všude...
2 x

jt-dob-net
Příspěvky: 64
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jt-dob-net » 4 years ago

TTcko píše:fakt jako někdo, kdo si koupí router za cenu kebabu u vietnamců, řeší že to jako nefunguje parádně na iPhone .... wtf?
doporučuji koupit reálný router, ne elektroodpad....


Děkuji za hodnotnou odpověď
Zkouším to řešit, protože doposud mi prošly pod rukama desítky kusů těchto zařízení a vše fungovalo naprosto v pohodě.
Reálné routery taky známe a máme - ale ty jaksi nedávám k přípojce zdarma
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

jt-dob-net píše:
TTcko píše:fakt jako někdo, kdo si koupí router za cenu kebabu u vietnamců, řeší že to jako nefunguje parádně na iPhone .... wtf?
doporučuji koupit reálný router, ne elektroodpad....


Děkuji za hodnotnou odpověď
Zkouším to řešit, protože doposud mi prošly pod rukama desítky kusů těchto zařízení a vše fungovalo naprosto v pohodě.
Reálné routery taky známe a máme - ale ty jaksi nedávám k přípojce zdarma


tak jinak, mě prošlo pod rukama desítky tisíc různých kusů zařízení a dám ti radu, kašli na levný řešení, nestojí to za to, bude se ti líp spát a nebudou tě neustále lidi něčím otravovat.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

super rada.

Moje rada zní, pokud mu router zdarma blbne tak ať si koupí nový lepší. Možná by bylo příhodný sem postnout konfiguraci wifiny.

Proč vůbec pokukuješ po WRxx0n.? Kupovali jsme dlouho WRxx1n a ty většinou chodí dobře i když je fakt že čím novější revize, tím dřív router odejde ale než odešel tak s apple problém nebyl.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

hapi píše:super rada.

Moje rada zní, pokud mu router zdarma blbne tak ať si koupí nový lepší. Možná by bylo příhodný sem postnout konfiguraci wifiny.

Proč vůbec pokukuješ po WRxx0n.? Kupovali jsme dlouho WRxx1n a ty většinou chodí dobře i když je fakt že čím novější revize, tím dřív router odejde ale než odešel tak s apple problém nebyl.


Je v nich nejaky rozdil? Mne prislo, ze maji jiny pouze design a pocet LEDek.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 4 years ago

jt-dob-net píše:Zdravím,
měl bych smělý dotaz na Vás, kteří používáte Mercusysy (MW325R nebo AC12). V poslední době jsem se setkal se stavem (zatím jsem to viděl jen na rev.2), kdy při vytížení wifi nějakým streamem z iPhone (7,8,X) wifi přestane fungovat - síť je viditelná, ale neprojde ping, nenačtu konfiguraci a data netečou. Na kabelu pořád vše ok. Vytížení streamem mám na mysli spuštění speedtestu (např. 2-3x) nebo třeba jen dlouhodobější sledování YouTube nebo stream sledovanitv.cz.
Pokud to samé dělám z notebooku nebo android telefonu, tak vše ok.
Tyto routery máme docela v oblibě, zejména potom, co začaly hromadně odcházet WR740N, akorát toto mne trochu znepokojuje .

Nepozorujete někdo něco podobného ?
Pokukuju po WR840N nebo WR940N, ale po tom co předvedly poruchové WR740N tak nevím.


Nekdy staci na iphone vypnout bluetooth. Maji tam nejaky bug. Pri urcitych aktualizaci ios to delalo, pak to opravily. Na posledni to dela zase
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Jo vyznat se v produktech TP-linku je věda.
Například Archer C20 vs. novej TP-link EC120-F5.
Design úplně stejnej, parametry taky, ale název jinej.
0 x
Bývalý ISP...

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

mate nekdo ax hardware v notebooku? budete zkouset novy Archer AX10?
0 x