Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

lancontroller alebo meranie spotreby

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

lancontroller alebo meranie spotreby

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

Zdravim
pouzivate niekto lancontroller v3 na meranie spotreby= pomocou AC current sensor?

meranie teploty mi krasne funguje ale chcel som este aby mi meralo aj spotrebu zapojil podla manualu a nic :(
https://tinycontrol.pl/en/ac-current-clamp-sensor-sct-01/

pouzivate to niekto?
(priloha)

ja viem ze je aj sonoff na to najlepsi ale chcel som to cez jedno zariadenie ked uz ten lancontroller mam a vyhoda ze to mam do vlastneho zabbixu nie niekde to cudzieho cloudu...

alebo poznate nieco lepsie co by som si tiez dal do zabbixu?

dakujem
Přílohy
Komentár 2019-10-18 204233.png
Komentár 2019-10-18 204233.png (3.25 KiB) Zobrazeno 2329 x
Komentár 2019-10-18 204204.png
Komentár 2019-10-18 204204.png (12.99 KiB) Zobrazeno 2329 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

No len meranie spotreby pri AC neni take jednoduche. To, ze odmeras prud a vynasobis ho napatim neznamena ale spravny vypocet. Pri striedavine je treba brat do uvahu aj cos fi. Otazka je co chces merat, cinny, jalovy, derivacny vykon? Lepsie je vyuzit vstup ktory pocita impulzy z elektromeru. Na elektromeroch je priamo vystup na to a ten zapojis do lan controleru a mas presnu spotrebu v kwh. Ak chces prikon vo watt tak to bude velmi nepresne.
3 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

Gemb píše:No len meranie spotreby pri AC neni take jednoduche. To, ze odmeras prud a vynasobis ho napatim neznamena ale spravny vypocet. Pri striedavine je treba brat do uvahu aj cos fi. Otazka je co chces merat, cinny, jalovy, derivacny vykon? Lepsie je vyuzit vstup ktory pocita impulzy z elektromeru. Na elektromeroch je priamo vystup na to a ten zapojis do lan controleru a mas presnu spotrebu v kwh. Ak chces prikon vo watt tak to bude velmi nepresne.

Presne si ma uhadol chcem merat spotrebu na elektromere... To ze mi te n novy ukazuje aktualnu spotrebu a podobne somariny je pekne ale ked nemam ziadny graf v zabbixe... :(
Pri elektronere mam utp kabel takze vravis ked nejake zily zapohim do elektromera a pak do lk3 vuem dostat v nom aktualnu spotrebu v danom objekte? Aj ked byde v kludovom a pojde tade len 20w...?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Asi každý elektroměr má výstup nazvaný S0. Každý jeho impuls znamená X Wh. Jednoduše počítáš ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

hmm mam tam takyto elektromer.... (priloha- ak treba spravim lepsiu fotku len uz je troca vecer :D )
je tam blomba zas budem musiet volat poslicka zo SSE nech mi tam dovoli nieco pripojit....
ale vravite teda ze na 100% tma zapojim dve zili z utp a tym dostanem do LK3 aktualnu spotrebu?
nech ho nevolam zbytocne...
Přílohy
72634489_727209334464801_4682659725928562688_n.jpg
72634489_727209334464801_4682659725928562688_n.jpg (199.3 KiB) Zobrazeno 2242 x
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Zapomeň, že by ti někdo dovolil něco připojit na elektroměr. Dej si tam poddružný elektroměr např. Maneler 9901d a z něj si vytáhni 2 fousy do Tiny a počítej kWh.
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 4 years ago

Určitě by stačila fotodioda a snímat impulzy přímo na elektroměru.
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

Petr Bačina píše:Zapomeň, že by ti někdo dovolil něco připojit na elektroměr. Dej si tam poddružný elektroměr např. Maneler 9901d a z něj si vytáhni 2 fousy do Tiny a počítej kWh.

Super napad
A tue fousy v lk3 kde pripojim do ktorej casti?
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 4 years ago

pedro4444 píše:
Petr Bačina píše:Zapomeň, že by ti někdo dovolil něco připojit na elektroměr. Dej si tam poddružný elektroměr např. Maneler 9901d a z něj si vytáhni 2 fousy do Tiny a počítej kWh.

Super napad
A tue fousy v lk3 kde pripojim do ktorej casti?


https://tinycontrol.pl/wp-content/uploa ... 008_EN.pdf
Strana 17
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

super diki tak je po probleme... :)
citla som ten manual ked som presne riesil ten AC sensor ale hento ma vobec nenapadlo ze asi vazne bude lepsie tam vlozit vlastny elektromer a z neho si zapojit svorky... :)

Super vec vazne tento LK3 jedine co ma stve na tejto novej verzii ze tu uz clovek moze merat uz len na jednom snimaci vlhkost...

Nechapem preco od toho upustili, ked na LK2 ich mohlo byt tolko kolko teplomerov...
0 x