Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kaora vypadek ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Re: Kaora vypadek ?

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

stepan.benes píše:Jasně, když kupuju mlíko v Kaufu, donesu ho hned na hygienu na biologickej rozbor, u piva nechám proměřit slibovaný obsah alfahořkých kyselin, nové auto odvezu ke kontrole na TÜV SÜD a v datacentru kde deklarují odběr ze dvou nezávislých zdrojů, vezmu lopatu a krompáč a dokopu se po špagátu do nejbližší elektrárny, kde změřím turbíně předpisových 3000 otáček za minutu a překontroluju fázování.

Nikoliv, to není jak nákup mlíka v Kauflandu. To opravdu není adekvátní příměr. Tady si stavíte svůj domeček a vůbec se nezajímáte o jeho základy. A pak se strašně divíte, když se Vám ten domeček na nestabilních základech zhroutí. Nikdo samozřejmě nečeká, že na stavbě toho domku uděláte hloubkový geologický průzkum. Ale taky nejde skládat cihly rovnou na hlínu.
Stavěl jste někdy vlastní domek? Jestliže ano, tak víte, že opravdu nestačí jen naklikat své vize na eshopu a pak přijít až pro klíče k hotové stavbě. A průběh stavby nehlídat.
Asi šlo pochopit, že u nějakého okrajového uzlu sítě nebudete až tak precizní a důslední. Ale u kritického páteřního bodu? Jednoho z uzlů vlastní sítě, se kterým stojí a padá Vaše podnikání? Takový nezájem a slepá důvěra všech zúčastněných bez jakékoliv kontroly dodaných služeb? Omlouvaná příměry o nákupu mlíka?
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

já bych to zkažený mlíko rozhodně nepodceňoval.

Ostatním sorry za offtopic, ale tahle diskuze už mi přide tak absurdní, že se nelze dál bavit vážně. Admini nechť to radši celý pošlou do pekel.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

vreco píše:- provozujeme to takto od počátku, tj. nějakých 6, 7 let... Dosud jsme neměli žádný problém, takže jsme si toho nevšimli.
- jasně, že jsem po CeColu chtěl, aby mi ukázali, jak nám to krásně funguje poté, co shodí serverovnu z jedné napájecí větve a potom z druhé napájecí větve. Chtěl jsem i pratickou ukázku, že každá napájecí větev běží z jiného dieselu a taky jsem chtěl odpojit každou větev zvlášť od UPS. Hele nebudeš mi to věřit, ale poslali mě s tím do háje. Věřím, že kdybych chtěl totéž po Tobě, tak mi to rád ukážeš... stejně jako každému novému zákazníkovi. Jsem hlupák, že jsem tehdy neřekl: fuck off CeColo, když mi to nechcete ukázat, tak já tady teda nebudu.

To jsou informace, které jdou vyčíst též z revizní zprávy. Případně z dokumentace skutečného provedení. Když už jste si tu novou instalaci tedy nechtěli sami ověřit na místě. Revizní zpráva mimo jiné obsahuje i soupis revidovaných okruhů a způsob jejich napojení k existující infrastruktuře. A z toho jde vyčíst opravdu mnoho.
Každé současné komerční datacentrum se rádo pochlubí svým řešením a své zákazníky pod pokličku nahlédnout rozhodně nechá. Stačí se jen trošku aktivně zajímat. Všichni dobře vědí, že uzavřenost je důvodem k pochybnostem zákazníka. Ze zde publikovaných vyjádření lze dovodit, že jste se příliš nezajímali. Dále viz výše :relaxed:
V privátním sektoru již pár let nepracuji. Moje současné pracoviště spadá pod kritickou infrastrukturu státu a zkoušky spočívající v odpojení celé napájecí větve datového sálu jsou nedílnou součástí pravidelných profylaxních testů. Klidně bych Vás i pozval na ukázku, bohužel to formálně není možné. Ale s podivem zde sleduji, s jakým nezájmem k problematice přistupuje soukromý sektor. Kritika toho, jak je stát v této oblasti neschopný je poměrně častá. Ale v této oblasti je tato kritika bezpochyb neoprávněná.
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

zacharias píše:Nikoliv, to není jak nákup mlíka v Kauflandu. To opravdu není adekvátní příměr. Tady si stavíte svůj domeček a vůbec se nezajímáte o jeho základy. A pak se strašně divíte, když se Vám ten domeček na nestabilních základech zhroutí. Nikdo samozřejmě nečeká, že na stavbě toho domku uděláte hloubkový geologický průzkum. Ale taky nejde skládat cihly rovnou na hlínu.
Stavěl jste někdy vlastní domek? Jestliže ano, tak víte, že opravdu nestačí jen naklikat své vize na eshopu a pak přijít až pro klíče k hotové stavbě. A průběh stavby nehlídat.
Asi šlo pochopit, že u nějakého okrajového uzlu sítě nebudete až tak precizní a důslední. Ale u kritického páteřního bodu? Jednoho z uzlů vlastní sítě, se kterým stojí a padá Vaše podnikání? Takový nezájem a slepá důvěra všech zúčastněných bez jakékoliv kontroly dodaných služeb? Omlouvaná příměry o nákupu mlíka?


Hodte na nej nekdo sit, prosim. Nebo neco takovyho. Me treba zivi jezdeni autem po cely republice. Podle tyhle logiky bych mel auto po nakupu rozebrat a zase slozit, abych se ujistil, ze je vsechno tak, jak mi Skodovka napsala do specifikace a ze me to auto nenecha nekde stat. To je asi tak podobna logika. Protoze jenom magor by se spolehal na to, ze nekdo udela veci tak, jak jsou objednany, napsany ve smlouve a v predavacim protokolu. Ale nepochybuju o tom, ze ty by jsi byl schopne na Sitelu rozebrat podlahu a jit po kabelu az k UPSce a dal od ni az k dieselu a pres VN rozvodnu na vyvod do PRE a to samy po druhym kabelu. Tohle je tak hloupa argumentace, ze se sam pred sebou citim blbe, ze jsem na to reagoval.
2 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

zacharias píše:Kritika toho, jak je stát v této oblasti neschopný je poměrně častá. Ale v této oblasti je tato kritika bezpochyb neoprávněná.


hey, von je fakt blázen :-)
0 x

Uživatelský avatar
alestr
Příspěvky: 43
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod alestr » 4 years ago

TTcko píše:
zacharias píše:Kritika toho, jak je stát v této oblasti neschopný je poměrně častá. Ale v této oblasti je tato kritika bezpochyb neoprávněná.
hey, von je fakt blázen :-)

Všichni jsou blázni. Jenom ty jsi letadlo :joy:
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

alestr píše:
TTcko píše:
zacharias píše:Kritika toho, jak je stát v této oblasti neschopný je poměrně častá. Ale v této oblasti je tato kritika bezpochyb neoprávněná.
hey, von je fakt blázen :-)

Všichni jsou blázni. Jenom ty jsi letadlo :joy:


jakože všichni, tedy jmenovitě: zacharias, alestr, marvon, mjoula, sinda ?
2 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Vypadá to že UPSkáři si zase začnou vydělávat pořádné prachy :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

thomas_more píše:Hodte na nej nekdo sit, prosim. Nebo neco takovyho. Me treba zivi jezdeni autem po cely republice. Podle tyhle logiky bych mel auto po nakupu rozebrat a zase slozit, abych se ujistil, ze je vsechno tak, jak mi Skodovka napsala do specifikace a ze me to auto nenecha nekde stat. To je asi tak podobna logika. Protoze jenom magor by se spolehal na to, ze nekdo udela veci tak, jak jsou objednany, napsany ve smlouve a v predavacim protokolu.

Zodpovědnost v mnoha oblastech nese koncový provozovatel. Platí to třeba u toho automobilu. Ale též u rádioreléových spojů. Primární odpovědnost navenek v případě problémů vždy ponesete Vy. U toho automobilu rozhodně nebude nikoho zajímat, jak Vy máte vyřešený jeho servis.
A zrovna u těch automobilů platí, že není vždy dodáno to, co je slíbeno. Následná dohadování s dodavatelem je vždy na dlouhé lokty. Zvlášť pokuď si toho dostatku všimnete až po delší době. Vzpomeňte si na tuto debatu a vaše posměšky, až se do podobné situace jednou dostanete. Nepřeji Vám to. Ale říká se, že zkušenost je nepřenositelná. A naivita má své kořeny často právě v podobné nezkušenosti.
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

TTcko píše:jakože všichni, tedy jmenovitě: zacharias, alestr, marvon, mjoula, sinda ?
Když už to musí být diskuse v osobní rovině: Létání opravdu v oblibě nemám. Preferuji autobus :joy:
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

Uživatelský avatar
alestr
Příspěvky: 43
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod alestr » 4 years ago

A co takhle založit volné obchodní sdružení Alibisti? :joy: Hlavní činnost sdružení je jasná. Jako motto může sdružení mít: já za nic nemůžu, to všecho oni! :smile: Úkol zní jasně: Nepřiznat sebemenší pochybení na své straně. Za žádnou cenu :imp: Sdružení jistě rychle najde spoustu členů a jejich počtem brzy strčíte do kapsy třeba i NIX! :heart_eyes: Potenciál to rozhodně má :smiley:
1 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Vzhledem k tomu jakým směrem se tato diskuse ubírá tak dávám LOCK.
Zároveň si dovolím upozornit některé nové anonymní členy tohoto fóra, aby si prosím uvědomili o čem tohle forum je a pokud se jim to nelíbí tak ho opustili, případně se chovali tak aby ostatním ISP pomáhali.
Zejména je toto směřováno na nové uživatele kteří mají v oblibě TOR. Berte to prosím jako druhou výstrahu!
8 x
Bývalý ISP...