Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém TV vs. router

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Problém TV vs. router

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Včera jsem u zákazníka řešil zvláštní problém. Má od nás metalickou přípojku v paneláku ukončenou wifi routerem (Netis WF2419). Z routeru mu pak vedou kabely do PC a televize. Najednou mu celá přípojka přestala fungovat, aniž by podle svých slov dělal nějaké změny. Když jsem přišel a připojil se k routeru kabelem, router nereagoval ani na pingy. Když jsem ale odpojil kabel vedoucí k TV, pingy se hned rozběhly. Po zapojení kabelu zpět do routeru se do cca. minuty router zase odmlčel (100% ztráta pingů). Problém se objevoval, ať byl kabel zapojen v kterémkoliv portu routeru. Zkusil jsem dát jiný router (TL-WR840N), chování úplně stejné. Zkontroloval jsem testerem kabel mezi routerem a TV - vše OK. Přesto jsem i pro jistotu přecvakl konektory na obou stranách kabelu - nepomohlo. Kabel vede do TV napřímo, bez dalšího prvku na cestě. Kabel se nejevil ani nikde mechanicky poškozen.

Odvodil jsem si z toho, že je zřejmě nějaký problém v TV, i když tu TV má tímto stejným způsobem připojenou už třeba rok. Kabel se nakonec odpojil, TV připojila wifinou a zatím to asi běží. Překvapuje mě ale, co může způsobit, že jeden připojený kabel do routeru odrovná fungování celého routeru, a to i více routerů od různých výrobců. Setkali jste se s tím?
0 x

Uživatelský avatar
Shakal
Příspěvky: 226
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shakal » 4 years ago

Skús tam dať nejaky MK router, aby si videl, čo sa tam deje na porte k TV. Či tam nie sú vysoké dátové toky. Môže byť vadný port na TV a robí ti tam loop a tak zahltí router, hack na TV, alebo nejaká aplikácia na TV (to by však robilo aj na wifi).
0 x
Robert Haľák, Librenet s.r.o
Internet, IPTV, USSD

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Nemohla ta TV být připojená přes wifi a zároveň přes ETH?
Setkali jsme se s tím že TV má obvykle jen jeden interface (1x MAC) a pokud ji připojíš oběma způsoby tak to vytvoří smyčku
1 x

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 4 years ago

neni to nahodou LG? meli tam takovou super funkci myslim smart wifi nebo tak neco, to spolehlivě zabilo síť. jde to v menu vypnout.
1 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

honzam píše:Nemohla ta TV být připojená přes wifi a zároveň přes ETH?
Setkali jsme se s tím že TV má obvykle jen jeden interface (1x MAC) a pokud ji připojíš oběma způsoby tak to vytvoří smyčku


Teoreticky to je možné, ale SW v TV by přece tohle neměl dovolit. V nastavení sítě v TV je to první dotaz, jestli se má TV připojit kabelem nebo bezdrátem a nemělo by být možné, aby jelo oboje najednou. A jak jsem psal, údajně se ten problém objevil najednou, aniž by cokoliv mênili. Takže leda by se na TV udělala nějaká automatická aktualizace, která by to zprasila.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

DarkLogic píše:
honzam píše:Nemohla ta TV být připojená přes wifi a zároveň přes ETH?
Setkali jsme se s tím že TV má obvykle jen jeden interface (1x MAC) a pokud ji připojíš oběma způsoby tak to vytvoří smyčku


Teoreticky to je možné, ale SW v TV by přece tohle neměl dovolit. V nastavení sítě v TV je to první dotaz, jestli se má TV připojit kabelem nebo bezdrátem a nemělo by být možné, aby jelo oboje najednou. A jak jsem psal, údajně se ten problém objevil najednou, aniž by cokoliv mênili. Takže leda by se na TV udělala nějaká automatická aktualizace, která by to zprasila.


Zákazník zásadně nikdy nic nedělal ... :D
2 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

nechtej píše:neni to nahodou LG? meli tam takovou super funkci myslim smart wifi nebo tak neco, to spolehlivě zabilo síť. jde to v menu vypnout.

Bohužel si už nevybavuju, co to bylo za značku. A to smart wifi má být k čemu?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Sidi píše:
Zákazník zásadně nikdy nic nedělal ... :D

Jasně, informace od zákazníků je potřeba brát s velkou rezervou. I tenhle přiznal až po nějaké chvíli, že router zresetoval, když zkoušel všechno možné, aby to zase rozchodil. Nicméně ta telka by mu neměla dovolit udělat smyčku i kdyby chtěl.
1 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Selič píše:Není to tohle ?!​
https://www.youtube.com/watch?v=bNJlWbUhpYM

To bude neco jineho. Na videu resi, ze nefunguji internetove sluzby na TV. Ja resim, ze TV odrovna router tak, ze vubec nefunguje lokalni sit.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 4 years ago

TV Panasonic připojená wifinou, pak se k ní dotáhl kabel a v okamžiku zapojení smyčka, nejdřív se musela TV přepnout na kabel, až pak připojit
0 x