Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

záseky thunderbirdu

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

záseky thunderbirdu

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Nevím co se stalo ale na všech PC (4 PC) co mám thunderbird najednou asi po nějaké aktualizaci dochází k zásekům programu až na několik sekund, že to narušuje práci, nemá někdo podobný problém případně co to je?
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Vcera jsem pozoroval problem pri startu po nabehnuti normal fungoval
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 4 years ago

thunderbird se kouse na chvili (par sekund i par desitek sekund) uz od pradavna. Nekdy se neda ani psat novy mail - pismenka naskakuji se zpozdenim. Cele je to zpusobene jen poctem mailu ve foldrech. Pokud v nekterem je moc mailu (vice nez par desitek tisic) a hlavne pokud dandrberd jiz bezi delsi dobu (par dni/tydnu), tak to zacne zlobit. Obvykle staci presunout postu do nejakych folderu do kterych se neleze (nebo smazat) a restartovat TB.
Tesim se ze v 64bit verzi to prestane zlobit ale zatim jsem nemel koule na to ji vyzkouset (neni zatim suportovana)
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 4 years ago

Jo mam uz delsi dobu stejnej problem.
Vzdy kdyz prichazi novy mail tak nekolik vterin nemuzu nic delat. Taky kdyz dam vyhledat nejakou velkou konverzaci tak si muzu dojit pro piti.
Mam v jednotlivych mailovych uctech treba 80tisic prichozich mailu a celkova velikost uz je v desitkach TB tak to bude potreba asi nekdy prebrat kdyz to nedela jenom me.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

mno nainstaloval jsem si 64 bit do jiné složky ale nevím jako jak tam napojit tu databázi herdek...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 4 years ago

Defender píše:Jo mam uz delsi dobu stejnej problem.
Vzdy kdyz prichazi novy mail tak nekolik vterin nemuzu nic delat. Taky kdyz dam vyhledat nejakou velkou konverzaci tak si muzu dojit pro piti.
Mam v jednotlivych mailovych uctech treba 80tisic prichozich mailu a celkova velikost uz je v desitkach TB tak to bude potreba asi nekdy prebrat kdyz to nedela jenom me.

tak urcite desitky terabajtu, takovou schranku bych chtel videt :) :)
0 x
Jan Ptáček

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 4 years ago

na slozky kam se mi sypou hlaseni z rucnych skriptu apod a chodi do nich denne spousta zprav, jsem si nastavil automatickou retenci, takze je nemusim cas od casu rucne promazavat. Ono i to mazani je pak problem - oznacit vice jak 10000 zprav a nechat je smazat jednak trva dlouho a jednak se pri tom hodne casto TB sesype.
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 4 years ago

net.work píše:
Defender píše:Jo mam uz delsi dobu stejnej problem.
Vzdy kdyz prichazi novy mail tak nekolik vterin nemuzu nic delat. Taky kdyz dam vyhledat nejakou velkou konverzaci tak si muzu dojit pro piti.
Mam v jednotlivych mailovych uctech treba 80tisic prichozich mailu a celkova velikost uz je v desitkach TB tak to bude potreba asi nekdy prebrat kdyz to nedela jenom me.

tak urcite desitky terabajtu, takovou schranku bych chtel videt :) :)


ja taky:) myslel jsem GB samozrejme:)
0 x

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 4 years ago

OT:

Ono ani s Outlookem to není o moc lepší, starší verze začaly kolabovat když datastore s emaily (.OST/.PST) měly víc než 15-20 GB. Novejší verze Outlooku pak tuším že dokážou ukočírovat až 50 GB data store. Jediný produkt na který jsem narazil a má tohle pořešeno velmi dobře je Lotus Notes od HCL (dříve IBM), ani milion zpráv a 256 GB datastore není problém v poslední verzi a funguje to velmi svižně.
1 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Já nakonec skončil u eM Client. Mám obdobně šílené počty meiľů. A co si budeme nalhávat, zase tolik na výběr není. Outlook použitelný z hlediska rychlosti nebyl vůbec (výhoda byla vyhledávání integrované do windows, ale též rychlostně nic moc). TB padal, Bat už nevím ale nevydržel jsem ho. Notesy jsem pravda nezkoušel, po zkušenostech z korporátu ...
eM jede interně na SqLite databázi, ale prohledat to všechno je i u něj ne úplně online.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

gmail
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

gmail má aplikaci pro windows 10? :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ano, říká se jí chrome.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 4 years ago

hapi píše:ano, říká se jí chrome.


a asi chapes ze se tu bavime trochu o necem jinym ze jo?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

hapi píše:ano, říká se jí chrome.


hmm ještě lepší to je taky pěkně nenažranej zmetek na paměť :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...