Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

záseky thunderbirdu

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
pixall
Příspěvky: 124
Registrován: 12 years ago

Re: záseky thunderbirdu

Příspěvekod pixall » 4 years ago

Tiez mame vo firme velke mailboxy (desattisice sprav vo foldroch, aj viac ako 100tisic v mailboxe, a este k tomu ja osobne mam 5 mailboxov). Z Thunderbirdu som bol uz zufaly, ciastocne za to mohol aj stary a pomaly mailserver. Spravili sme teda upgrade mailservera, dostal hybridny RAID SSD+HDD (sw raid pod linuxom, zapis na oba disky, citanie z SSD), a Dovecot pre IMAP/POP3. Thunderbirdy ciastocne ozili, zosynchronizovanie mailboxu zo servera na klienta sa zrychlilo, ale praca s Thunderbirdom bola chvilami aj tak utrpenie, stale to nebolo ono.

Tak som hladal a nasiel som, ze v Thunderbirde v nastaveni mailboxu v casti "Synchronizacia a ulozny priestor" v casti "Miesto na disku" treba nastavit "Synchronizovat spravy za poslednych 30 dni", alebo take nieco. Z lokalnej cache Thunderbirdu sa nasledne same zmazu vsetky spravy starsie ako 30 dni, ale ostavaju na IMAP serveri. Thunderbirdu to velmi vyrazne pomohlo, uz je praca ovela lepsia, a ako bonus som ziskal desiatky gigabajtov volneho miesta na disku. Stiahnutie starsieho mailu z IMAP servera je na nasom rychlom serveri na nerozoznanie od toho, ako keby som ho mal v lokalnej cache. Ak mate spravy na IMAP serveri, vyskusajte, snad to pomoze aj vam.
2 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

Defender píše:
hapi píše:ano, říká se jí chrome.


a asi chapes ze se tu bavime trochu o necem jinym ze jo?


ano, chápu že se tu bavíte a mailu a když už se tu nadhazuje outlook apod. tak nevim proč bych nenahodil gmail. Dělá to samí + je to cloud a aplikace do smartphonů + výtečnej antispam... co je na tom jinýho?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Asi jsem ještě ze staré školy, ale neumím si představit práci našeho "ISP typu" bez jak lokálního serveru, tak desktopového klienta. Prostě ne.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo, tak to má táta a mimo kancelář je totálně v p*deli protože desktop klient je na stolním pc v kanceláři a většina imap klientů do mobilu stojí těžce za velký smradlavý. Desktop klient gmailu je na webu případně si to můžeš připojit i do outlooku nebo thunderbirdu dle libosti. Jenomže tyhle desktop aplikace proti gmailu na webu stojí za nic.

Nač používat 10 let starý způsoby fakt nevím a na co doma držet lokální mail server už fakt vůbec netuším. Otevřu gmail, přidám aliasy, na původním mailu zadám redirect na gmail a hotovo. Můžu odpovídat z gmailu firemní doménou. Gmail si poradí se vším, nemusí se ani stahovat přílohy při prohlížení v mobilu, přístup ke všem mailům bez omezení, notifikace v mobilu, na pc... kde chci. Nemusim řešit nějaký antiviry příloh. Na všech platformách je gmail i na apple.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

pojmem "lokální" jsem myslel lokální ve své síti - ne přímo doma u postele.

A jak říkám, jsem ze staré školy. Nemám ani potřebu mít pocit, že moje e-maily kolegům někdo čte ... A také nemám potřebu dávat na vědomí okolí, že umím se sítěmi, ale e-mail musím mít u google (seznamu, atp.), nikdo mi to neuvěří.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.