Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

GSM opakovac, zkusenosti ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Re: GSM opakovac, zkusenosti ?

Příspěvekod davecv » 4 years ago

Viktor Novotný píše:ta cena je pro nej asi ok, ale jak to presne funguje, ta verze bez externi anteny jako prijma signal jak ?


Žádná atomová věda.. přijímací jednotku umístíš někam, kde je dobrý signál a vysílací jednotku tam, kde potřebuješ zlepšit signál.

Tady máš odkaz na zápůjčku:
http://form.alternetivo.cz/Form.aspx?FormId=2406
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

diky, uz jsem si rikal, ze se domluvim na siklu days :-D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

davecv píše:https://www.alternetivo.cz/cel-fi-pro-zesilovac-signalu-pro-3g-a-4g-lte-site-na-frekvencich-800-900-2100-2600-mhz-vystup-na-externi-antenu_d61472.html

Vyzkoušeno ;-)


problem je, ze to opakuje jen data, ne hlas :-(
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 4 years ago

TM velky zakazniky umi resit. Postup je takovej ze se pres obchodaka musi prudit ze je spatny signal, pak si oni udelaji setreni. Pak nabidnou za celkem palku reseni s Huawei microcell, jenze podminkou je ze internet bude od tmcz. Pak mu to nabidnou tak ze cena microcell=internet od nas a celly zdarma.
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

to me asi uplne nezajima, tmobile nehne prstem pro celou dedinu, tak pro jednoho uz tim tuplem ne
hledam reseni co koupim, nasadim a uz se nevracim
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Resil jsem to u nás a celkem veda to je.
Prijimaci antena by mela být nekde kde mas kvalitni signal, pravdepodobne na strese
Vysilaci antena musi byt od prijimaci vzdalena a to v idealni pripade tak aby se vubec nevideli, takze nekde v baraku.

A i tak to potom funguje zvlastne, respektive mobil ti treba ukazuje ze signal mas, ale pritom si nezavolas protoze antena na strese signal nema a pod...
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 4 years ago

horko tezko se znamym resim 3 male obce, co jsou na kraji pokryti, VDF uplne mrtvo. Cca. 150 cisel popisnych, takze rekneme do 500 SIMek, za predpokladu, ze kazdy doma ma mobil a nekde bydli uz jen babi a deda a jinde i mladsi generace s deckama. Taky mrtvo, dycky cekam jaky hovna z nich vypadnou s tim, ze nemuzou nic udelat, hovna, kecy, sracky. A ano, skutecne neni potreba budovat 30m stozar, stacila by i jen 10m prihrada. Asi jedine reseni, dostat do takove obce nejakyho hlavouna, co si tam bude jezdit na chalupu a ten ma prsty dostatecne dlouhe na zatlaceni na spravna mista.
1 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 4 years ago

To co jsem psal udělali pro jednotlivce - firmu. Ale museli si to zaplatit.
Ale tak udělej to dle sebe a uvidíš jak ti to bude fungovat. Nejjednodušší řešení se ti tu nelíbilo(VoWifi) a zbytek si opakujes ze ti ten osklivej tmobile nepokryl nějakou vesnici.
Viktor Novotný píše:to me asi uplne nezajima, tmobile nehne prstem pro celou dedinu, tak pro jednoho uz tim tuplem ne
hledam reseni co koupim, nasadim a uz se nevracim
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Resil jsem to u nás a celkem veda to je.
Prijimaci antena by mela být nekde kde mas kvalitni signal, pravdepodobne na strese
Vysilaci antena musi byt od prijimaci vzdalena a to v idealni pripade tak aby se vubec nevideli, takze nekde v baraku.

A i tak to potom funguje zvlastne, respektive mobil ti treba ukazuje ze signal mas, ale pritom si nezavolas protoze antena na strese signal nema a pod...


já jsem s tím u jednoho člověka bojoval a moc dobře to nechodilo, jako chvilku ano a potom zase ne, vykašlal jsem se na to, přijel tam potom odborník který to rozchodil a celý problém byl v tom že on dal ten aktivní prvek hned za tu venkovní přijímací anténu což já jsem měl u té vysílací a zjevně se to vytrácelo někde v koaxu, no takový detail to rozhodnul...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

VoWifi neni zadne reseni, nikdo nebude laborovat s pokusy, hleda se reseni, ne bastleni
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Jenomže takové řešení není.
Jediný kdo to může vyřešit je operátor, ten na to sere pokud tam nemáš páky.
Jejich minidokrývače (vodafone měl "valstní 3G zónu") nejsou žádná výhra - někde jsem to měl a zrušilo se to kvůli LTE (v mobilu muselo být vyplé LTE, jinak byl raději na padajícím LTE než na zóně)
Opakovače jsou extra problematické a velmi pravděpodobně nelegální. I kdyby se to podařilo slušně zprovoznit, vyžaduje to trvalou péči protože i operátor mění věci u sebe...
Takže ve finále, pokud se jedná o pár lidí, je VoWiFi vlastně celkem záchrana.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

VoWifi .. resi jako co ? Kdyz nemas konekt, tak asi fakt nic
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Viktor Novotný píše:VoWifi .. resi jako co ? Kdyz nemas konekt, tak asi fakt nic


Já měl zato, že ten tvůj zákazník má doma funkční internet, a to mu stačí aby mohl mít službu VoWiFi

Na telefonu zapneš službu Wi-Fi hovory a když bude telefon připojený k Wi-Fi, bude mít dostupný internet, a v telefonu bude sim karta od T-Mobile tak si normálně zavoláš i pošleš sms.

A pokud doma nemá funkční internet tak, tak mu řekni, že je šťastný člověk, protože ho nikdo nebude otravovat a navíc mu do hlavy nepůjdou žádné škodlivé magnetické vlny.
0 x


Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

sacnok píše:
Viktor Novotný píše:VoWifi .. resi jako co ? Kdyz nemas konekt, tak asi fakt nic


Já měl zato, že ten tvůj zákazník má doma funkční internet, a to mu stačí aby mohl mít službu VoWiFi

Na telefonu zapneš službu Wi-Fi hovory a když bude telefon připojený k Wi-Fi, bude mít dostupný internet, a v telefonu bude sim karta od T-Mobile tak si normálně zavoláš i pošleš sms.

A pokud doma nemá funkční internet tak, tak mu řekni, že je šťastný člověk, protože ho nikdo nebude otravovat a navíc mu do hlavy nepůjdou žádné škodlivé magnetické vlny.


to je rada nad zlato, nakopat tě do řitě. Jo a mimochodem... kolik telefonu má vowifi? Pokud vím tak pouze pár vlajkových lodí a jinak nic a to ještě když si to někdo ručně zapne což skoro nikdo nemá. Takže to stále bohužel není globální řešení typu "kdokoliv přijde, kdokoliv jede". A navíc se to stále neumí přepojit samo na gsm. Shit. Pochopil bych kdyby to třeba na 1-2 sekundy vypadlo ale ne že to ukončí hovor.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků