Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

GSM opakovac, zkusenosti ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

GSM opakovac, zkusenosti ?

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

Pro jednoho zakaznika mame za ukol vyresit GSM opakovac na jeho dum, na strese je signal cajk, ale nize uz prd. Takze asi idealne na strechu nejakou antenu a dovnitr druhou ? Nemam s tim zkusenost a presne nevim co se smi atd, preci jen opakuje se koupena freq ... takze prosim zkusenejsi o radu, idealne i tip na dobre zarizeni...?

Dekuji
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 4 years ago

Resi se to porad dokola a je to hloupy napad.
viewtopic.php?f=51&t=28263
viewtopic.php?f=4&t=27621
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

hloupy napad jo, ale mas poslat do p*ce klienta co u tebe toci balik a ma rezort na vystrkove a pozada te o pomoc ... ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

pokud je to nějakej zámožný chlapec tak normálně se dohodnout s operátorem a dát tam mikrovysílač a je hotovo....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

a to me prosimte rekni s kym se domluvis ? ja treba zkousel s TM resit dedinu kde jsem jim nabidl nas stozar i kontejner a bylo receno ze pro takovou prdel nehnou brkem, tak pro jednoho *** jako hnou ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Jestli má T-Mobile, tak ať používá T-Mobile WIFI, od té doby co to mají máme doma GSM repeater vypnutý
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

zjistim v patek, kde se to da sehnat ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Viktor Novotný píše:zjistim v patek, kde se to da sehnat ?


Vetsina telefonu ma dnes WiFi volaní. Minimalne iPhone a nektere novejsi androjdy to umi s VF. Jinou sit nevim, nezkousel jsem...
- https://support.apple.com/cs-cz/HT203032
Dál je moznost poridit "3G" zonu nebo tak nejak tomu rikali... to se pripoji LANkou k netu a je vyřešené poptat normalne u operatora.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Viktor Novotný píše:a to me prosimte rekni s kym se domluvis ? ja treba zkousel s TM resit dedinu kde jsem jim nabidl nas stozar i kontejner a bylo receno ze pro takovou prdel nehnou brkem, tak pro jednoho *** jako hnou ?


já se bavím o firemním řešení ne o veřejném, o2 něco takového má, vodafone také u jediného T nevím ale proč by neměli že....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
mara666
Příspěvky: 20
Registrován: 15 years ago
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mara666 » 4 years ago

okoun píše:
já se bavím o firemním řešení ne o veřejném, o2 něco takového má, vodafone také u jediného T nevím ale proč by neměli že....


Celkem se zajímám o toto téma a nikde jsem nanasel kloudne informace. Víte co má za řešení o2, vod?
0 x
SEO, SEM, WISP MarekStejskal.cz

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

VoLTE/VoWiFi zdaleka neumí všechny telefony (a v resortu může být problém zajistit wifi pokrytí s potřebnou kvalitou), opakovač jak už padlo je taky špatný nápad.
Bohužel pro malého zákazníka (resort bude mít na sebe psaných pár telefonů) je i jednání s operátorem velmi složité. Ovšem když jsem jednal s operátorem za korporátního zákazníka (stovky SIMek, pevné připojení....) tak bylo možné téměř cokoliv - několikrát nám poslali na lokalitu technika na měření, byli ochotni řešit nasměrování svých antén, v historii jsme měli i pikocelly (připojené k jejich pevnému internetu).
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

rsaf píše:VoLTE/VoWiFi zdaleka neumí všechny telefony (a v resortu může být problém zajistit wifi pokrytí s potřebnou kvalitou), opakovač jak už padlo je taky špatný nápad.
Bohužel pro malého zákazníka (resort bude mít na sebe psaných pár telefonů) je i jednání s operátorem velmi složité. Ovšem když jsem jednal s operátorem za korporátního zákazníka (stovky SIMek, pevné připojení....) tak bylo možné téměř cokoliv - několikrát nám poslali na lokalitu technika na měření, byli ochotni řešit nasměrování svých antén, v historii jsme měli i pikocelly (připojené k jejich pevnému internetu).


Klient co "točí balík" asi nebude mít problém si pořídit telefon co umí WIFI hovory, pokud už ho nemá a ani neví, že tu funkci na telefonu má.

A pokrýt dům WIFI signálem asi dnes není problém, onehdy tu někdo posílal odkaz na super WIFI repeater z Alliexpresu.... :joy:👍😂👍👍👍

Teď vážně, lidi nemají signál, a mají super telefony a ani neví jaké mají funkce. Řešil jsem to zrovna minulý týden, firma používala Vofafone, přešli na T-Mobile a T-Mobile nemá signál, ve firmě samé Iphone, zapnul jsem jim T-Mobile WIFI a ejhle signál se objevil. Na firmě mají Unifi, takže s WIFI není problém. Jediné na co je potřeba si zvyknout, že když se odejde z dosahu WIFI, tak hovor spadne.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

mara666 píše:
okoun píše:
já se bavím o firemním řešení ne o veřejném, o2 něco takového má, vodafone také u jediného T nevím ale proč by neměli že....


Celkem se zajímám o toto téma a nikde jsem nanasel kloudne informace. Víte co má za řešení o2, vod?


vodafone má svoji 3g zonu která funguje velmi dobře z mé zkušenosti a o2 má vysloveně podnikové řešení o dost dražší v částce desítek tisíc.... cena se bude také odvíjet od toho kolik na tom bude mobilů a kolik jim to bude protáčet financí...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...


Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

ta cena je pro nej asi ok, ale jak to presne funguje, ta verze bez externi anteny jako prijma signal jak ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education