Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ZAKÁZKA: Plzeň, stavba stožáru na bytovce

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

ZAKÁZKA: Plzeň, stavba stožáru na bytovce

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

Zdravím,
už jsem se tu s někým kontaktoval před časem ale bohužel se mi nepovedlo kontakt najít.
Hledáme někoho kdo by se všemi legislativními náležitostmi dokázal postavit 6-7 metrů vysoký příhradový stožár na střeše bytového domu (přízemí a dvě patra). Jde o výstavbu ze šedesátých let, bezpůdní rovná střecha z dutých betonových překladů, na nich škvára a betonová mazanina a lepenka. Na tom všem cca 15let staré polystyrenové zateplení. Hledáme realizátora celé akce. Pro umístění stožáru by se musela rozebrat sřecha až na nosné desky, statik to hodnotil jako zásah do konstrukce, který smí provádět jen odborná firma. K domu bohužel nikde není projektová dokumentace. Ani na SBD co nám zajišťuje správu, ani na stavebním úřadě. Podařilo se mi jen získat jeden A4 výkres s nosnými zdmi a komíny, který použil soused pro projektování topení, jiná dokumentace jinde neexistuje. Bytovka je ve soukromém vlastnictví, obecně si můžeme na střeše vymyslet co chceme, jen nesmí nijak dojít k poškození bytů pod střechou (zatékání apod).
Návětrná plocha všech antén je cca 2,2-2,5 metru, ale jen 0,6m musí být na vrcholku, zbytek může být cca ve 4 metrech výšky.
Je tu někdo z Plzně nebo ochotný dojet kdo by o to měl zájem?
Prosím alespoň v desetiticích vyjádřit nějaký hrubý odhad a časovou náročnost do PM.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Myslim ze pod 100kkč se nedostanes, pokud by se strecha musela rozebrat.
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

KoZLiCeK píše:Myslim ze pod 100kkč se nedostanes, pokud by se strecha musela rozebrat.

"Pokud by se musela rozebrat" Mám postavit betonový kvádr na vrstvu škváry? Jasně že by to popraskalo.. Bavím se o rozebrání v rozměru o něco větším než základna stožáru..
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Neni moznost to dat na roh nebo bok bytovky a poradne zakotvit? Treba kdyz by to bylo na boku tak muzes jeste dlouhymi tycemi do 90° zakotvit z 2 stran.
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

basty píše:Neni moznost to dat na roh nebo bok bytovky a poradne zakotvit? Treba kdyz by to bylo na boku tak muzes jeste dlouhymi tycemi do 90° zakotvit z 2 stran.


Šestimetrový stožár přidělat do boku, nebo postavit na roh? popravdě na rohu si nedokážu představit zavětrování, na fasádu se nedá udělat nic, tam je zateplení ještě v záruce. Bytovka je zděná. Jinak než odhalit stropní panely to bohužel nepůjde.
0 x