Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

GSM monitoring digitálního vstupu

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

GSM monitoring digitálního vstupu

Příspěvekod Peyrak » 4 years ago

Ahoj, jeden klient po nás chce udělat instalaci nějakého GSM komunikátoru na hlídání jednoho digitálního vstupu, požadavek je aby při změně stavu dig. vstupu se poslala SMS na 5 tel. čísel a zároveň se provedlo jejich prozvonění. Máte nějaký tip jaké zařízení použít? Už jsem toho prohledal hodně, ale nic vhodného jsem zatím nenašel, buď to neumělo prozvonit, nebo to umělo jen jedno tel. číslo, .... Děkuji za radu
0 x

jenda.master
Příspěvky: 205
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod jenda.master » 4 years ago

Jablotron GD-04K

Jednoduché programování přes soft pomocí USB kabelu. Popřípadě pokud tam bude SIM s daty, tak se dá monitorovat a ovládat i z aplikace mobilní popřípadě i přes ten soft z PC
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

To není žádný problém. Jaký je rozpočet? V těchto případech jsem klientům k tomu dělal navíc velmi důležitou věc: přijímač GSM, který po přijetí alarmu (prozvoněním) kváká i po ukončení prozvonění do doby stlačení tlačítka obsluhou. Protože - je statisticky zjištěno, že při "poplachu" je buď: 1/ mobil vybitý 2/ mobil není slyšet 3/zapomenutý večer v autě 4/ majitel hluboce spí a další méně frkventované důvody, proč alarm funguje, ale nenásleduje adekvátní reakce. Takovou krabičku nikdo zatím nevyrábí, aspoň o tom nevím, přestože je to naprosto klíčová věc. Tím nechci tvrdit, že to je technicky něco světoborného. mpcz, 21aug2019
0 x