Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2TV

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: O2TV

Příspěvekod okoun » 4 years ago

nechápu co se ted s o2tv děje protože dříve to chodilo dobře a třeba takové sledovanitv chodilo blbě, teď je to naopak, že by to bylo přetížené?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

To je asi jako "sen úspěšného restauratérá"... 10 lidí v hospodě zvládá v pohodě a chce víc. Pak jich přijde 50 a je v prdeli, protože absolutně nestíhá a netuší co s tím.

O2TV nepoužívám, ale mám takový dojem, že největší problémy začaly minulý rok, kdy začali nasazovat ty jejich malé boxy s DVBT vstupem. Do té doby to bylo tak nějak v pohodě a klienti moc problémů nehlásili. Ale někdy "listopad 2018"?? až do teď je pořád něco. Teď je to pořád nějaké zasekávání, nemožnost přihlášení, obrovská prodleva při přepínání kanálů.... Buďto se jim prostě sere celé to slavné Nangu.tv nebo prostě nestíhají. To je O2TV pro všechny, k tomu iVysílání atd.. Asi velký voči no.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 4 years ago

Petr Bačina píše:To je asi jako "sen úspěšného restauratérá"... 10 lidí v hospodě zvládá v pohodě a chce víc. Pak jich přijde 50 a je v prdeli, protože absolutně nestíhá a netuší co s tím.

O2TV nepoužívám, ale mám takový dojem, že největší problémy začaly minulý rok, kdy začali nasazovat ty jejich malé boxy s DVBT vstupem. Do té doby to bylo tak nějak v pohodě a klienti moc problémů nehlásili. Ale někdy "listopad 2018"?? až do teď je pořád něco. Teď je to pořád nějaké zasekávání, nemožnost přihlášení, obrovská prodleva při přepínání kanálů.... Buďto se jim prostě sere celé to slavné Nangu.tv nebo prostě nestíhají. To je O2TV pro všechny, k tomu iVysílání atd.. Asi velký voči no.


Spíš mi přijde, že problém začal s prodejem OTT - ono nechat si ucpat port do nixu televizí je prostě smůla :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Tak možný to je, ale podle grafů z nixu mají ještě slušnou rezervu.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

ve vetsine pripadu to ale bude znamenat pa pa a daji jim to na svym netu... Sice se jim to moc porad nevyresi, ale k tobe zpatky uz nikdy nepujdou.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

basty píše:ve vetsine pripadu to ale bude znamenat pa pa a daji jim to na svym netu... Sice se jim to moc porad nevyresi, ale k tobe zpatky uz nikdy nepujdou.

Presne kvuli tomu aby neudelali pa pa k nim jezdim za naklady na benzin , jetreba zakaznikovi na miste ukazat kdo z nej dela debila a kdo se o nej stara ..... protoze jinak pipka na telefonu s naucenejma postupam a kecama ho odtahne a on se vetsinou uz nevrati protoze ma z toho ze odesel blbej pocit ( ze zkusenosti : a proc ste nesel zpatky k nam kdyz to stalo porad za kulovy ... no bylo mi to blby kdyz sem vam neveril a nechal se od nich nachytat ..... ) po vyprseni smlouvy se vratil a dela mi skvelou reklamu :)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

vrati se malo kdy... Mame taky takovy navratilce, ale je jich strasne malo. Tech co zlomili je daleko vice a uz neprisli... I kdyz tam mame optiku tak proste nic...

je to jenom o tom jak jim to umis podat. Pokud jim to dobre vysvetlis ze to pochopi a vidi ten servis, tak to na mnohe zabere... Na nektere ne...

Ale delat to same co oni a posilat je do haje neni dobre...

Pokud je to fakt že na jiným netu to blbne a člověk se chce dívat na sporty, tak holt pak mu neumis pomoct.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Čau, když prepojime zákazníka co má o2tv, tak StB u nás nejede. Co je potřeba udělat aby fungoval? Díky.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Záleží jak je zákazník výřečný a koho dostane na ucho na jejich lince. Jednomu normálně zprovozní klasický unicast pomocí párovacího kódu druhému řeknou, že to nejde a musí si nechat funkční DSLko. Zažili jsme oba typy případů. První je v pohodě u druhého skutečně donutili zákazníka nechat funkční DSL, modem a settopbox jenom kvůli TV. Totální idiocie a mrhání financemi.
1 x

Wispho
Příspěvky: 8
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Wispho » 4 years ago

basty píše:Čau, když prepojime zákazníka co má o2tv, tak StB u nás nejede. Co je potřeba udělat aby fungoval? Díky.

Nejede sluzba pres STB, nebo samotny STB nekomunikuje? Uz jsme se setkal, ze O2 STB nekomunikoval s rtr pres DHCP, statika ho rozchodila.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Já jsem zatím nic nezkoušel, očekával bych že to bude otázka nastavení StB. Ale je to složitější. Máme už druhýho klienta co to nefunguje, ale přitom jiný zákazník normálně fungoval. Píse to hlášku že je nejspíš StB zapojen ve špatném konektoru...

Nechtěl js do toho teď před Vánocemi hrabat aby se to nepodelalo celý.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Podle mě je potřeba služba O2TV AIR, aby to šlo v cizí síti.

Dnes mi jeden zákazník tvrdil, že má o2 aplikaci do Android TV.
O tom někdo něco ví?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Ano, přidávali podporu pro víc device.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

basty píše:Já jsem zatím nic nezkoušel, očekával bych že to bude otázka nastavení StB. Ale je to složitější. Máme už druhýho klienta co to nefunguje, ale přitom jiný zákazník normálně fungoval. Píse to hlášku že je nejspíš StB zapojen ve špatném konektoru...

Nechtěl js do toho teď před Vánocemi hrabat aby se to nepodelalo celý.


Mas mikrotik nebo ubnt? Řešil jsem stejný problém a vyresil... šotek jako prase.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Huawei ONT...Co je potreba udelat? Mohl bych ho poslat vlanou bridgem k mikrotiku...
0 x