Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zkušenosti s AKU nářadím a teleskopickým žebříkem

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
luky.GTI
Příspěvky: 26
Registrován: 6 years ago

Zkušenosti s AKU nářadím a teleskopickým žebříkem

Příspěvekod luky.GTI » 4 years ago

Jaké máte osvědčení značky AKU nářadí? Rozhoduji se mezi DeWalt a Milwaukee. Jaké používáte teleskopické žebříky? Ideálně s možností udělat štafle
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Milwaukee je top, Makita taky jde za ty peníze, žebříky už se tu probírali. Já mám rád original Telesteps, vydrží nejdéle, je to Eloxovaný i když docela tažké, štafle dělají taky.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

"Modrý" Bosch jak na 230V, tak na AKU. Perfektní stroje, žádné hračky jako Makita. A zároveň za normální cenu a ne jako například předražené Hilti.
1 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Makita taky nejsou hračky, jen nesmíš kupovat nízké stroje a top vrtačka s příklepem s momentem 110nm stojí 4tis(čistě stroj) a to je za hubičku a vyvrtá to do plechu posloupným vrtákem i 42mm díru. Aku s příklepem s odsáváním na hummerovi za 12tis je taky zadarmo. Milwok dobrý, ale měl jsem jeden kousek za 15tis v ruce a po půl roce zlobila spoušť. Takže to je spíš o tom držet se jedné značky. Nic zázračného uvnitř není. Motor, převodovka a hotovo.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Naradie pouzivame len Dewalt ale popravde...kvalita nic moc...z elektrickeho naradia (2x) sds vrtacky, vacsiu a mensiu...mensia drzi...vacsia sa skoro nepouziva a ked kolega vrtal zopar betonovych prekladov tak mu odpadla hlava...proste len tak. Aku (3x) utahovacky casom samovolne prepinaju z utahovania na priklep, casto sa zasekava hlava atd. Aku flexi (2x) zatial bez problemov, elektricka flexa (1x) bez problemu, aku vysavac (1x) po case odpadol vonkajsi filter inak ok :D Aku priklepova sds vrtacka (1x) snad najkazovejsia vec co mame....v servise bola uz 2x, nikde neuznana zaruka...prvy krat sa pokazil spinac a druhy krat prepinanie priklepu...
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

dagus píše:Makita taky nejsou hračky, jen nesmíš kupovat nízké stroje a top vrtačka s příklepem s momentem 110nm stojí 4tis(čistě stroj) a to je za hubičku a vyvrtá to do plechu posloupným vrtákem i 42mm díru. Aku s příklepem s odsáváním na hummerovi za 12tis je taky zadarmo. Milwok dobrý, ale měl jsem jeden kousek za 15tis v ruce a po půl roce zlobila spoušť. Takže to je spíš o tom držet se jedné značky. Nic zázračného uvnitř není. Motor, převodovka a hotovo.


Jsou to hračky... Zkus si schválně někdy dát vedle sebe Makitu, Bosch, DeWalt. Rozdíl uvidíš hned jak to vezmeš do ruky. Jediné co od Makity je v pohodě jsou jejich vysavače. Vrtačky jsou spíš lepší hobby platí jak pro 230V, tak AKU. A ty jejich bezuhlíkové AKU, za to by si měli nafackovat, hlavně za řídící elektroniku. Bohužel jsme je v předchozí firmě používali, naopravoval jsem se jich hromady a odcházelo úplně všechno. Hlavičky, převodovky, motory, spínače. Hilti bylo proti tomu něco úplně jiného. To fungovalo pořád i když s tím dělalo hovado a servis byl super. Stačilo zavolat, druhý den přijelo DPD, stroj odfrčel do Polska a 3. den bylo vše zpět opravené a funkční. Ale za pořizovací cenu jste mohli mít od jiného výrobce stroje minimálně dva.

Edit: ještě vrtáky od Makity, taky nejsou špatné, ty 4břité Nemesis fungují dobře i skrz roxor. Ale Bosch 7X a Hilti opět lepší.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

Za me jednoznacne milwaukee. Mam toho opravdu hodne, vcetne vysavacu, drazkovacky, diamantaku 230 atd. ... Co potrebuji koupim, neresim. Nepujcuji si nic.
Vrtaky Bosh Plus 7 (vyrabi to hawera) http://www.bosch-naradi-cz.cz/5dilna-sa ... s-7/d5542/
Nebo original od hawery http://www.hawera.com/hawocs-cz/Categor ... 87&lang=cs
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

hmm, je fakt že modrý bosch používáme taky i když se nám vrtací kladivo teď odporoučelo ale mělo za sebou už 10 let. Rozhoduju se co koupit dál a jak tak koukám tak to zase bude bosch. Němec je němec.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

hapi píše:hmm, je fakt že modrý bosch používáme taky i když se nám vrtací kladivo teď odporoučelo ale mělo za sebou už 10 let. Rozhoduju se co koupit dál a jak tak koukám tak to zase bude bosch. Němec je němec.

Milwaukee se taky vyrabi v nemecku :D
0 x

xtome1
Příspěvky: 29
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod xtome1 » 4 years ago

Kúpil som Hecht 20v aku vŕtačku s priklepom s 2 bateriami, myslel som že to bude nejaký shit ale má to silu ako kôň, ide mi ruku vykrutit a batéria vydrží tiež dlho...pred tým som mal Narex ale ten Hecht na prekvapenie je oveľa lepší. A stojí možno 100e...no nekup to...
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

xtome1 píše:Kúpil som Hecht 20v aku vŕtačku s priklepom s 2 bateriami, myslel som že to bude nejaký shit ale má to silu ako kôň, ide mi ruku vykrutit a batéria vydrží tiež dlho...pred tým som mal Narex ale ten Hecht na prekvapenie je oveľa lepší. A stojí možno 100e...no nekup to...

Když už něco levného, tak klidně Parkside z Lidlu. Za ty peníze velmi slušné nářadí.
S Hechtem nemám moc dobré zkušenosti, 230V příklepovka odešla po roce a používala se málo, ale možná jsem jen neměl štěstí na kus.
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 4 years ago

Doma mam vsetko blackdecker. Sem tam to staci. V robote vsetko od kladiva po aku profi bosch. Vacsinou uz nosim len baterkovu s vymenitelnou hlavou. Nadstavec s nej urobi priklepku s 2joulami co do 10mm priemeru staci mam k nej 2x5ah baterky. Teraz som dokupil flexu na baterku. To je tak super vec nechapem ako som bez toho mohol doteraz zit.

Za mna urcite bosch. Mal som 22 rokov priklepku ktora sa porucala len nedavno.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Musím souhlasit s tím, že nářadí Bosch je naprosto bezproblémové a perfektní.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

JCltm píše:Musím souhlasit s tím, že nářadí Bosch je naprosto bezproblémové a perfektní.

A uz ti vydrzela aku priklepova vrtacka 10 let? Vcetne baterek? :D me jo, ale starou jsem dal pryc a mam novou. Sic stare nemela takovej vykon jako nova, ale vrtat a sroubovat s ni slo.

Tom
1 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Za mne Milwaukee mic lepsiho jsem v ruce nemel Makita i Bosch dobry, ale Milwaukee fakt perfektne vyreseny odpruzeni na priklepovkach ;)
Naposledy upravil(a) S_a_M dne 16 Aug 2019 11:23, celkem upraveno 1 x.
1 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!