Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém s centrálou Kipor

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Problém s centrálou Kipor

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Koupil jsem z druhé ruky elektrocentrálu Kipor IG 2000. Zjistil jsem ale, že má problém po nastartování. Dokud je přepínač sytiče v poloze Start, vše jede bezvadně. Po přepnutí do polohy Run ale během pár sekund začne ztrácet otáčky až se nakonec udusí. Před přepnutím jsem centrálu nechal samozřejmě několik minut zahřát. V centrále jsem vyměnil olej, vyčistil svíčku i zkontroloval vzduchový filtr. Dle prodávajícího má centrála nalítáno jen pár hodin, a pak cca. 3 roky ležela nepoužívaná. Čistý filtr, svíčka v dobrém stavu a celkový vzhledový stav by tomu i napovídal.

Než ale uvedený problém začnu řešit s prodávajícím, případně se servisem, neměl by někdo tip, co ještě zkusit? Je tam třeba ještě nějaký šroub na regulaci otáček apod.? A jak velký problém by to bylo provozovat centrálu se sytičem v poloze Start?
0 x

jirson
Příspěvky: 68
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod jirson » 4 years ago

Je tam nový benzín nebo původní?
0 x
ucenej z nebe nespadl....

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

zalepený karbec biosložkou?
Naposledy upravil(a) cerva dne 31 Jul 2019 14:24, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Shakal
Příspěvky: 226
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shakal » 4 years ago

To sa ti stane pri nezapojenej záťaži?
Robí to pri oboch módoch - normal aj eko?
0 x
Robert Haľák, Librenet s.r.o
Internet, IPTV, USSD

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 4 years ago

Podle prodejce kiporu má centrála na start běžet jen pár vteřin třeba 10s. Pak se má přepnout na run.

To co popisuješ je podle mě zacpaný karburátor starým benzinem. Musíš to vyčistit v ultrazvuku nic jiného nepomůže. Mám tu stejnou zkušenost. Čistil jsem 3x vším možným a jedině ultrazvuková lázeň pomohla a pak to jelo ok i bez sytiče.
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

jirson píše:Je tam nový benzín nebo původní?

Benzin tam při koupi byl, ten jsem neměnil.

Shakal píše:To sa ti stane pri nezapojenej záťaži?
Robí to pri oboch módoch - normal aj eko?

Chcípne to i když tam není zátěž. Dělá to v obou módech. Možná bych subjektivně řekl, že při eko se udrží o pár sekund déle, než chcípne.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

douby píše:Podle prodejce kiporu má centrála na start běžet jen pár vteřin třeba 10s. Pak se má přepnout na run.

To co popisuješ je podle mě zacpaný karburátor starým benzinem. Musíš to vyčistit v ultrazvuku nic jiného nepomůže. Mám tu stejnou zkušenost. Čistil jsem 3x vším možným a jedině ultrazvuková lázeň pomohla a pak to jelo ok i bez sytiče.


Tak v tom případě to vypadá na servis. Takové vybavení bohužel nemám.
0 x

Uživatelský avatar
Shakal
Příspěvky: 226
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shakal » 4 years ago

DarkLogic píše:
jirson píše:Je tam nový benzín nebo původní?

Benzin tam při koupi byl, ten jsem neměnil.

Shakal píše:To sa ti stane pri nezapojenej záťaži?
Robí to pri oboch módoch - normal aj eko?

Chcípne to i když tam není zátěž. Dělá to v obou módech. Možná bych subjektivně řekl, že při eko se udrží o pár sekund déle, než chcípne.


V tom prípade súhlasím s Doubym. Môžes skúsiť vyčistit karbec sám, ale tiež to vidím na ten ultrazvuk
0 x
Robert Haľák, Librenet s.r.o
Internet, IPTV, USSD

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 4 years ago

demontuj a rozeber karbec, pak to zavez někam na čištění, poptej se kdo má ultrazvuk. U nás to měli v moto servise v OL. Ráno jsem to tam zavezl a odpoledne už jsem kompletoval.
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

jawan
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jawan » 4 years ago

Možná bude stačit karbec rozebrat prošpárat a vyfoukat všechny trysky dnesni benzíny jsou hnuj vse zaroste biosložkou
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 4 years ago

... na jedné centrále jsem viděl obráceně nalepenou samolepku, takže to vypadalo, že to nefunguje, se zapnutým sytičem to zdechne :(
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

vyměň benzín co si psal že tam je původní. Po 3 letech bude ko.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 4 years ago

měl jsem tento problém taky, centrálu jsem koupil, projel a pak přes zimu stála, na jaře se chovala podle tohoto popisu, po rozebrání karburátoru byla ucpaná tryska, zjištěno pohledem proti světlu, nepořádek jsem vyfoukl kompresorem a běhá to v pohodě, nedoporučuju tu trysku čistit mechanicky třeba drátkem

jinak doporučuji preventivně vyčistit plovákovou komoru, byl v ní mrďas z výroby, špóny a vrtky
0 x

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

Karburator to nejspis bude. Ale ja tusim problem nekde jinde, nez ze bude zanesenej Andrejovo sajrajtama, co se pridavaji do benzinu. To samy nam delala jedna nase Honda EU20i, jejiz ten Kipor vicemene kopii. Ten karburator ma elektronicky ovladanou klapku, kterou se regulujou otacky. Kdyz centralu zatizis, sama si prida. Pokud tahle el. regulace nefunguje, bude se to chovat presne jak rikas. Zkus si proverit, jestli ta regulace neco reguluje. Pokud ne, mas dve moznosti kde je vada a to karbec (levnejsi) a nebo modul samotnyho invertoru (drazsi), ve kterym je zaroven cely tohle rizeni ... Karbec by sel mozna nejak opravit - nevim jak to ma Kipor dobre obslehnuty. Invertor by jsi musel urcite vymenit, nebot je to bazmek zalitej do plastu (asi aby nebylo videt, jak dobre to Kipor obslehnul :-)) a tudiz neopravitelnej ...
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Dal jsem dotaz i na servis Kiporu a tady je odpoved. Holt bude potreba rozebrat karburator. Jen nevim, jestli si na to troufnout sam. Nikdy jsem to nedelal.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu se jedná o problém s karburátorem, stroj zřejmě někde delší dobu stál a zůstalo v něm palivo. V důsledku toho došlo k ucpání či zničení karburátoru stroje. V případě, že tam bylo palivo delší dobu mohlo dojít i k ucpání palivového čerpadla.

U stroje je nutné zkusit vyčistit karburátor pomocí stlačeného vzduchu, případně ultrazvuku pokud máte možnost někde v okolí, v případě že se nepodaří nutno tento díl vyměnit. Při nefunkčním palivovém čerpadle (benzín v oleji, nebo špatný tlak paliva do karburátor - obtížné startování) nutná výměna i palivového čerpadla.
0 x