Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mobilni cislo - vice hovorovych kanalu

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

mobilni cislo - vice hovorovych kanalu

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

Prosim mate nekdo zkusenost jak udelat z mobilniho cisla vice hovorovych kanalu ?
Jako idealni by bylo prevest ho do sipoveho truncu, ale to se me dlouhodobe nedari nikde domluvit
Druha moznost je ustredna s x simkama kde kdyz vola nekdo na to cislo, presmeruje se druhy hovor na dalsi simku a kdyz ta je taky obsazena tak na dalsi simku a takhle mit treba 4 - x simek, dnes kdyz uz jsou neomezene volani, tak me asi cena ani nezabije, ale funguje tohle reseni dobre ?

diky za rady k veci :-) blbe pripominky si prosim nechte, diiiky
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Viktor Novotný píše:Prosim mate nekdo zkusenost jak udelat z mobilniho cisla vice hovorovych kanalu ?
Jako idealni by bylo prevest ho do sipoveho truncu, ale to se me dlouhodobe nedari nikde domluvit
Druha moznost je ustredna s x simkama kde kdyz vola nekdo na to cislo, presmeruje se druhy hovor na dalsi simku a kdyz ta je taky obsazena tak na dalsi simku a takhle mit treba 4 - x simek, dnes kdyz uz jsou neomezene volani, tak me asi cena ani nezabije, ale funguje tohle reseni dobre ?

diky za rady k veci :-) blbe pripominky si prosim nechte, diiiky


taky jsem to řešil, jediný kdo to nějak uměl nabídnout byl T-Mobile, ale je to víc jak rok, měli to jako nějakou virtuální ústřednu, nebo tak něco.. pak jsem to prostě vzdal :-)
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

jo byl nejakej pilot, ale proste to nechteji uz resit, at delam co delam

pritom uplne pro smich je, ze vlastni pevne linky i faxy maji na 603 xxx xxx
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Pokud je nutnost obsluhovat víc příchozích hovorů v jednom okamžiku, tak je lepší to řešit geografickým/nomadickým číslem a ústřednou, případně využít služeb nějakého poskytovatele (napadá mě třeba Odorik). V podstatě obdoba barevných tel. linek, které fungují stejně. Využití mobilního čísla k těmto účelům se bez spolupráce s velkou trojkou neobejde a ta buď nebude sdílná vůbec nebo to max. umožní velkým firmám a státním organizacím.
1 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

jo jo ... pak je tu jedine to druhe reseni ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Viktor Novotný píše:jo jo ... pak je tu jedine to druhe reseni ...


no ještě jsem přemýšlel, jestli by šlo to mobilní číslo převést třeba k nějakýmu virtuálovi, co by mi ho namapoval na ten sip .. třeba takovej fayn.cz .. ale nějak jsem se k realizaci zatím nedostal .. nevím jstli by to šlo.
tos zkoušel zjišťovat?
Naposledy upravil(a) TTcko dne 18 Jul 2019 21:08, celkem upraveno 1 x.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Volbu volného kanálu měly už ústředny kdysi dávno ... i ta co jsem měl někdy okolo přelomu století v ruce od 2N. Čili odchozí hovory snad přes víc SIM nemohou být problém.
A příchozí lze řešit podmínečným přesměrováním.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

TTcko píše:
Viktor Novotný píše:jo jo ... pak je tu jedine to druhe reseni ...


no ještě jsem přemýšlel, jestli by šlo to mobilní číslo převést třeba k nějakýmu virtuálovi, co by mi ho namapoval na ten sip .. třeba takovej fayn.cz .. ale nějak jsem se k realizaci zatím nedostal .. nevím jstli by to šlo.
tos zkoušel zjišťovat?


zkousel, neslo, musel by mu to nadrazenej operator udelat
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

ludvik píše:Volbu volného kanálu měly už ústředny kdysi dávno ... i ta co jsem měl někdy okolo přelomu století v ruce od 2N. Čili odchozí hovory snad přes víc SIM nemohou být problém.
A příchozí lze řešit podmínečným přesměrováním.


jde o ty prichozi
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Viktor Novotný píše:
ludvik píše:Volbu volného kanálu měly už ústředny kdysi dávno ... i ta co jsem měl někdy okolo přelomu století v ruce od 2N. Čili odchozí hovory snad přes víc SIM nemohou být problém.
A příchozí lze řešit podmínečným přesměrováním.


jde o ty prichozi


přesměrovat na pevnou, kde to už vyřešíš?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

tim mas jen jedn hovorovy kanal, jsi tam kde jsi byl
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Na MikroExpo se zrovna o sip trunku zminovali na prednasce Pro-ISP, ze to umi. Zkus poptat reseni u nich.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

No vždyť. Když bude obsazeno, nebo cokoliv jiného podobného, začne to zvonit vedle. Blbé je, když vyčerpáš všechno :-)
Viktor Novotný píše:
ludvik píše:Volbu volného kanálu měly už ústředny kdysi dávno ... i ta co jsem měl někdy okolo přelomu století v ruce od 2N. Čili odchozí hovory snad přes víc SIM nemohou být problém.
A příchozí lze řešit podmínečným přesměrováním.


jde o ty prichozi
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

a nelze jednoduše nastavit simku tak že při obsazení přesměruje na jiný číslo a ta zase na další? Pak to lze mít v běžných mobilech.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 4 years ago

Kdyby měl někdo zájem, umime poskytnout. Zákazník zavolá na jedno číslo, vybere si volbu a poté je přesměrován na vybrana čísla. V nastavení pak lze měnit podminky přesměrování, kdy a za jakych okolnosti to ma na simky volat, atp...

Muze tedy na jedno číslo volat xx lidi a těch xx lidi pak vola podle volby na xx vybranych čísel. Lze definovat zda to ma jiz postupně, tedy cislo 1, je-li obssazeno, volej cislo 2, 3 atp... nebo volej na vsechny cisla a vezme to ten nejrychlejsi... nebo volej nahodne na cisla, nebo volej na ty co dlouho žádný hovor nepřijali a dalsi možnosti.
0 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.