Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Re: Malý nástěnný datový rozvaděč do bytu nad dveře

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Asi tak. Ja mám několik skříní v kotelně a tam ať si to straší jak chce. V chodbě mít klasickej rack na stěně je prostě hnus. To ať si každej říká co chce včetně chytrýho hapyho ;-)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ještě mi ani jeden z vás kašparů neodpověděl na otázku kam si v paneláku dát datovej rozvaděč.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Určitě bych si ho dal někam, kde se na něj nebudu muset koukat při každým vstupu do bytu. Toť můj názor. Ideálně to řešit před rekonstrukcí a nějak to šikovně zakomponovat. Tímto zdravím kašpara hapyho ;-)
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hapi píše:ještě mi ani jeden z vás kašparů neodpověděl na otázku kam si v paneláku dát datovej rozvaděč.


mno hele odpovím zas ocáskou, naco kurwa potřebuješ v panelákovym bytě datovaj rozvaděč? Jako ve 3+1 60m2 to je pro mě docela záhada. Tam máš v každý 15m2 místnosti 5 datovejch zasuvek a dva wifiroutery, bo co?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

Nemam 3+1, mame 5+1 a neni to fuk? Kam dam nasku, switch atd... ? Fakt se tu zase resi kraviny. Jaka jina krabice tohle resi aby nevypadala totalne priserne. Seru na to.

Prosim admina o 14 denni ban. Dik.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

OK, měj si to kde chceš, ale né každej touží mít v chodbě nevzhlednou šedou pixlu. Dneska se hodně řeší design a u klasickýho racku v interiéru bytu jaksi pokulhává.

Už by snad vypadala líp klasická bílá plechová montážní skříň co občas používáme na AP nebo na STA rozvody. Dělá se kupa rozměrů . . .
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Tenhle problém teď také řeším. Ale dát rack nad dveře by mě teda opravdu nenapadlo. Mám dvě varianty - buď dát rack dovnitř vestavěné skříně na chodbě nebo do police v obýváku. Jiné rozumné řešení nevidím. Současný stav je problém - ONT pod botníkem napájené prodlužkou, switch kdesi za skříní ... jen ten wifi router pověšený uprostřed bytu na skříni dává aspoň trochu smysl ;)
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hapi píše:Nemam 3+1, mame 5+1 a neni to fuk? Kam dam nasku, switch atd... ? Fakt se tu zase resi kraviny. Jaka jina krabice tohle resi aby nevypadala totalne priserne. Seru na to.

Prosim admina o 14 denni ban. Dik.


ok, hele já mám v paneláku v podhledu jeden HEX POE .. jeden wifi hned vedle (CAP), druhej v druhy pulce bytu (airport extreme) .. a nas? ten mám přece v síti ..

P.S. dělali sme si statistiku, u lidí, co jako musej doma mít HAP ac2, protože potřebujou přece kabelový zásuvky, protože co kdyby do nich něco někdy chtěli zapojit kabelem žejo ... a můžete si tipnout, kolik % z těch routerů nemělo nikdy jinej kabel než uplink....

jako dneska, v době kdy všechno je přenosný a všechno napojený přes wifi, jako mít doma switch? jako kurwa proč?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

proč? protože po bytě mám 2 stolní pc, jednu tv a jinde AP. To už jsou 4 využitý kabely. Já sem ISPík, ne normální BFU. Vše co stojí na stole má kabel. Navíc nějak tahle vaše logika nekoresponduje s jinými tématy ohledně paneláku a wifi. Jo když se to aktuálně nehodí do krámu tak změníme názor. V jiných příspěvcích samozřejmě totálně opovrhujeme použití only wifi a nutíme zákazníky na kabely. Tady v tom ne.

A jako co tady furt řešíte? Otázka zněla rack nad vchodový dveře. Odpověď tu je a líbí se mu. Lock.
3 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hapi píše:proč? protože po bytě mám 2 stolní pc, jednu tv a jinde AP. To už jsou 4 využitý kabely. Já sem ISPík, ne normální BFU. Vše co stojí na stole má kabel. Navíc nějak tahle vaše logika nekoresponduje s jinými tématy ohledně paneláku a wifi. Jo když se to aktuálně nehodí do krámu tak změníme názor. V jiných příspěvcích samozřejmě totálně opovrhujeme použití only wifi a nutíme zákazníky na kabely. Tady v tom ne.

A jako co tady furt řešíte? Otázka zněla rack nad vchodový dveře. Odpověď tu je a líbí se mu. Lock.


to je jen tak, ze sportu .. chápeš .. internetová hospoda večer u piva .. kecy o ničem... jen takový tlachání .. nikdo tě nenutí si to sundat, klidně si tam dej druhej a do něj nacpi email server, ftpko pro kámoše a starý PC co ti bude dělat DNS servery .. tvoje věc..

heh no nevím já bych asi ISP co by mi na 4 kable narval domu rack, do něj router, switch, patchpanel a další nesmysly asi vyhodil :-) na 4 kable stačí ten malej HEX POE .. má to 5 zdířek a jedno SFP, když budeš šikovnej, dostaneš do toho 6 kabelů..

na kabely nutíme lidi aby si dali routry .. ale v paneláku? jako myslím že to mám celkem předimenz, když mám dva dvoupásmový .. a ty sou samosebou kabelem .. ale onanie s rackem mě fakt nenapadla...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

a kde máš NAS?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hapi píše:a kde máš NAS?


sem ISP ne BFU .. mám NAS v serverovně v racku .. je to 2U s 12bay .. nejsem BFU abych si kupoval "jakože NAS" s procesorem z hodinek a dvěma HDD....
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Ja mám v bytě kupu datovek a normálně je používám. V obýváku je kabelem připojená TV a u ní HTPC a v pracovně stolní PC. V kotelně, kde jsou rozvaděče na vše, mám NAS, MK HEX s 8 port Gbit switchem, SDS Macro a kabel na chodbu s Unifi. Takže kabely v dnešní době rozhodně ano. Ve velkejch sídlištích je to pro dosažení lepších rychlostí a stability dokonce nezbytnost.
2 x

Fers
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod Fers » 4 years ago

hapi píše:
Fers píše:hapi: přesně o takový zvažuji, poslal by jsi prosím fotku jak to vypadá "v prostoru"? Díky.



to zavěšený je zvonek, ignoruj ho. Za tím je rozvaděč s jističi.


hapi: nějak jsem nestihl kouknout na tu fotku co jsi tam asi dával a pak smazal.. můžeš je tam prosím ještě vrátit?.. hodně by mi to pomohlo.. rýpalů si nevšímej..
0 x