Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

online ups, 1 faze, 5kw - bez vetraku ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

online ups, 1 faze, 5kw - bez vetraku ?

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

Zdravim ve spolek, resim trosku problem s hlucnosti ups, zatim vsechny co jsem je mel nebo na ne narazil, maji vetraky, hodne hlucne vetraky, mame udelanou mistnost ve sklepe panelaku. Kde mame baterky a ups, jenze nad tou mistnosti ma pani loznici ... a ta prisla, ze to proste slisi .. tak hledam reseni, jak mit 5kw online ups, ale idealne bez vetraku, resp klidne i 10kw, ktera by pri nizsi zatezi vetraky nezapinala ?

( jen pro stouraly, mame to oblozene proti hlukovou penou atd .. takze vramci prostoru uz nic nezmuzu, musim sehnat jine stroje )

diky za kazdy dobry tip :-)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Odpoved je jednoducha nenajdes. Vzhledem k produkci tepla pri transformaci to proste z fyz hlediska nejde bez chlazeni druha vec je vzit upsku kuchnout vetraky vypnout alerting a pouzit centralni chlazeni.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

máme v jednom paneláku starý victron 5kVA. Je to obrovská mrcha s 200V na baterkách (20x12V/7Ah) Větráky nemá, ale vydává "prskavý zvuk", který je možná ještě více otravný. Tuto UPS jsem sehnal od známého, kterému bylo líto to vyhodit... nechal mi to včetně baterek za 3500Kč. Běží už 2 roky s bazarovýma baterkama a překvapivě baterky stále drží.

Pokud dělám UPS nově, tak nestavím online ale line interactive. Používám k tomu ostrovní měniče Axpert. Obvykle mi stačí 3000VA varianta pro 24V. Dělá se ale i 5000VA pro 48V. Největší výhodou těchto měničů je podle mě možnost připojení vlastní baterky. Nasazujeme na kritická místa LiFePO4 a baterky už roky neřešíme. Tyto měniče ale větráky mají a spínají se podle teploty. V provozu na síť se tedy nic nekoná a je to potichu, při provozu na baterky to hučí. Nejsem přesně schopen říct jak moc, ale odhadem to bude 8cm větrák na 3000rpm.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

asi by se dalo prezit, kdyz by vetrak hucel pri zaloze, ale porad .. to ne

ja chapu, ze fyzikalne je z toho teplo, ale reknete me ze treba UPS ktera je na 2-3x takovou zatez, bude treba tolik chladit ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

technicky bude. Ono totiž tam bude nějaká účinnost konverze. Axpert mám změřeno při odporové zátěži (1000W, 24V 3000VA model) pro mě skoro neuvěřitelných 96%. I tak je to 40W tepla v měniči. To v malé krabici je potřeba prostě odvést pryč. Online UPS jedou stále, takže tam je to prostě tak - ten victron je vyjímka. Tím že má obrovské napětí baterie neřeší tolik ztrátu při konverzi a taky je to krabice obrovská. Nicméně ten prskavý zvuk je opravdu otravný...
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

me nevadi velke napeti baterii, na to tam mam nachystane misto na sady 40 bat per ups
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Velké výkonné UPSky, které jsem kdy potkal, prskaly nebo jemně pískaly všechny. Většinou to byly modely 15+kW od různých výrobců.
Máme v RACKu, zrovna v paneláku ve sklepě Eaton 9130 3000VA model a i když má ventilátor, tak je poměrně tichá. Tady jsem našel video, kde jsou ventilátory slyšet, tak možná pro představu https://www.youtube.com/watch?v=Arg0lfgNjKc
Dělá se i větší 5000VA XL model https://www.alza.cz/eaton-9130-5000va-t ... 097003.htm , ale ta cena už není moc pěkná.

Čistě ze zvědavosti. Nemá paní přístup ke dveřím toho sklepa kde máte technologii? Klidně bych si vsadil, že to slyší jenom když projde kolem těch dveří, ale doma neuslyší ani prd. Máme ve sklepě servery, UPSku, RBčka, switche, ventilační jednotku v rozvaděči od tritonu se 4mi ventilátory, které řvou jako kráva a maximálně to je slyšet na chodbě, přes 2x dveře už skoro vůbec a přes podlahový panel vůbec.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 4 years ago

nebylo by jednodušší odhlučnit strop / místnost kde to máte ?
1 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

jj taky si s tím hlukem myslím. Paní je asi netopýr. Jenomže co chceš dělat? lidem musíš vyhovět...
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

S tím už nic neudělá. Teď už to uslyší pořád, má to v hlavě. Nezáviděníhodná situace. Ale sehnat výkonnou ONLINE UPSku bez ventilátoru bude asi utopie :-( Je zajímavé, že výrobci uvádějí rozměry, váhy, hromady dalších informací, ale hlučnost jsem nikde nenašel.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

Robotvor píše:nebylo by jednodušší odhlučnit strop / místnost kde to máte ?


to mame
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

Petr Bačina píše:Velké výkonné UPSky, které jsem kdy potkal, prskaly nebo jemně pískaly všechny. Většinou to byly modely 15+kW od různých výrobců.
Máme v RACKu, zrovna v paneláku ve sklepě Eaton 9130 3000VA model a i když má ventilátor, tak je poměrně tichá. Tady jsem našel video, kde jsou ventilátory slyšet, tak možná pro představu https://www.youtube.com/watch?v=Arg0lfgNjKc
Dělá se i větší 5000VA XL model https://www.alza.cz/eaton-9130-5000va-t ... 097003.htm , ale ta cena už není moc pěkná.

Čistě ze zvědavosti. Nemá paní přístup ke dveřím toho sklepa kde máte technologii? Klidně bych si vsadil, že to slyší jenom když projde kolem těch dveří, ale doma neuslyší ani prd. Máme ve sklepě servery, UPSku, RBčka, switche, ventilační jednotku v rozvaděči od tritonu se 4mi ventilátory, které řvou jako kráva a maximálně to je slyšet na chodbě, přes 2x dveře už skoro vůbec a přes podlahový panel vůbec.


ta cena je v pohode :-) prostuduju to
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

Petr Bačina píše:S tím už nic neudělá. Teď už to uslyší pořád, má to v hlavě. Nezáviděníhodná situace. Ale sehnat výkonnou ONLINE UPSku bez ventilátoru bude asi utopie :-( Je zajímavé, že výrobci uvádějí rozměry, váhy, hromady dalších informací, ale hlučnost jsem nikde nenašel.


tak ona chce hlavne mereni hluku od hygieny, coz nechame udelat, az budeme mit tichou upsku :-)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Nepřenáší se ten hluk nějak do stavebních konstrukcí? Jinak si moc neumím představit co tam je za větrák, že to je přes zaizolovaný strop slyšet nahoru.
V krajním případě bych to řešil více malými UPS (tuším, že např, Smar1500 v tower provedení větrák nemá), případně bych třeba část přehodil na -48VDC...
A pokud UPS nejede naplno, možná bych přemýšlel o úpravě, výměně větráků za tišší....
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

To mě fakt zajímá, co hygiena naměří v paneláku. Tam nikdy není ticho.

Vykuchej sluchátka s aktivním potlačením hluku a namontuj k zesilovači a reproduktoru :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.