Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

online ups, 1 faze, 5kw - bez vetraku ?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: online ups, 1 faze, 5kw - bez vetraku ?

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

rsaf píše:Nepřenáší se ten hluk nějak do stavebních konstrukcí?


To by musel slušně vibrovat aby se to přenášelo. Stát se to může, někde prostě může vzniknout "maximum". Osobně jsem to zažil u blbýho ventilátoru na WC u sousedů. Samotné hučení od proudění zvuku skrz panel nemá šanci projít.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Jestli ono by nevyslo levneji odhlucnit to jeste u te pani v byte. Proste zvednout podlahu, dat tam nejakou izolaci apod. Neni mozne, aby ji to pak jeste rusilo.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Petr Bačina píše:
rsaf píše:Nepřenáší se ten hluk nějak do stavebních konstrukcí?


To by musel slušně vibrovat aby se to přenášelo. Stát se to může, někde prostě může vzniknout "maximum". Osobně jsem to zažil u blbýho ventilátoru na WC u sousedů. Samotné hučení od proudění zvuku skrz panel nemá šanci projít.

Měl jsem doma vadný 40mm větrák ve switchi. Switch v RACKu na půdě, rack namontovaný na nosné stěně. Bylo to slyšet jen v místnosti o patro níže na druhé straně té nosné stěny, jinde ne.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

DarkLogic píše:Jestli ono by nevyslo levneji odhlucnit to jeste u te pani v byte. Proste zvednout podlahu, dat tam nejakou izolaci apod. Neni mozne, aby ji to pak jeste rusilo.

Jakože vystěhovat půl bytu, udělat nové podlahy? To asi vyjde levněji ten bod někam přeložit ;-)

Nehučí to něco jiného? Co žere těch 5kW? Mám v serverovně UPS 2x3kW, reálnou spotřebu kolem 2kW a ROZHODNĚ UPS není to nejhlučnější!
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

To stejně za Viktora nevyřešíme. Prostě bohužel narazil na jednoho z těch lidí "slyším hluk, z vašich antén mě bolí hlava nemohu spát, kvůli vám mi na zahrádce řádí krtek". Holt sežene co nejtišší UPSku, nechá provést měření a pak paní pošle do háje, ale tentokrát na to bude mít papír. Je možné, že slyší nějaké vibrace, ale bůhví odkud to jde a určitě to tam nebylo dokud tam oni neumístili svojí techniku.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Axpert je fajn ale na core věci bych si to nedal. Když už tak victron a nebo lépe studer. Jinak k těm baterkám 200V DC to už musí mít chránič. Respektive to je myslím od 140V výš, tak kdyby to někdo chtěl dělat košér, tak si asi naběhne s těma sadama mimo ups.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

diskusi o pani a ruzne jine nechme stranou, proste resme zarizeni co nehuci :)
jak si budu jisty, tak proste necham udelat mereni

ted je tam tohle : Infosec E6 LCD RT Evolution 6000, dva kusy, paraelne ... dve sady baterek 20 + 20

kolem se postavila mistnost v mistnosti, vylepilo se to takovym tim molitanem s trojuhelniky jak se dava do zvukoveho studia, dvere jsou polstrovane

porad je to spatne

tak se to ani nepustilo do provozu, s dodavatelem UPS jednam at doda neco co proste nehuci
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

minulej rok jsem do starší 1kW UPSky přidával větrák protože tam původně nebyl a přece jenom tam kde je horko tak ať luftuje pořád no a napojil sem ho na arduino a řídím otáčky podle teploty kterou snímám čidlem nalepeným na transformátoru. Nešlo by tedy jenom ubrat otáčky? Vím že na APC SMX se větrák točí a nebo netočí ale žádná regulace tam není. Nebylo by to řešení?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

mozna bylo, ale asi nemam zatim koule rozkuchat nove upsky za 150 :-D tak se snazim to resit officialni cestou, nez bastlit sve reseni
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

aha tak to chápu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Hele jehlany tlumí dobře jen vyšší frekvence. Předpokládám že jestli něco slyší, tak rozonance nižší frekvence. Nevěřím že by slyšela vysoké tóny. Jinak odhlučnění pokud by mělo fungovat, tak asi nejlíp udělat nespojenou mezeru mezi stropem místnosti a stropem paní a zaplnit to nějakým těžkým tlumením. Dveře taky ne papundekl z bauhazu, ale těžké protipožární, nebo protihlukové a pod racky si dát alespoň 4cm pryžové gumy, nebo přenášet váhu alespoň přes ocelové jehlany, aby styčná plocha byla co nejmenší. Ono copak o to higienou ti to projde, ono ten hluk co může být i v noci je v pohodě (viz byty u pražského průtahu), ale i tak to může být k zbláznění. Jednou jsem taky musel odmontovat ventilator maglev sunon, protože to pán slyšel v ložnici (pod půdou). Na chodbě nic, ale přes komínové těleso se lehké vybrace parádně dostali dolu. Žádná trága, ale slyšet to bylo. Na chodbě a kuchyní byl klid, takže se to odmontovalo.
Jinak nebylo by nejlepší se u té paní zastavit, ať víš s čím máš tu čest? Třeba by stačila jen lehká úprava. Jen aby jsi pak nepsal že potřebuješ pasivní servery.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

servery tady nejsou, je to jen pro tu ups .. a baterky
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

Delta Amplon RT ... Jsou to onlinovy UPSky v rade od 5 kVA nahoru. Mame v serverovne dve ty 5 kVA v zapojeni 1+1, ke kazdy 3 aku packy. Vetraky tam jsou, ale toci se naprosto minimalne, jsou rizeny podle teploty. Samozrejme ze kdyz to potom treba dobiji prazdny baterie, tak to huci. Ale za beznyho provozu to prakticky neni slyset. Cena prizniva, spolehlivost znacna. Mame je asi 5 let, ted pred nedavnem jsem testoval vydrz baterii a porad to ma pres 80% kapacity. To nabijeni je tam docela vymakany a vzhledem k systemovymu napeti okolo 200V to ma asi ty predpoklady, ktery hledas.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

Ta UPSka stojí přímo na betonové podlaze?
Já jsem takhle jednou řešil odhlučnění trafa - 50Hz brum se přenášel přes armovanou betonovou podlahu. Nebylo slyšet nic, dokud se člověk neopřel o desku kancelářských stolů, ty vibrovaly od podlahy a ženské na to byly dost citlivé. Nejdřív jsme zkusili podložit stoly kusy balicího molitanu a bylo to hned lepší. Pak se trafo v rozvaděči přišroubovalo přes tlumící podložky - ​https://www.tme.eu/cz/details/dva1-30-15-m8/tlumice-chveni/elesa-ganter/dva-1-30-15-m8-20-55/ a od té doby je klid.
1 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 4 years ago

v racku, ten ma gumove podlozky pod nohama
tady jde fakt o hluk jako by vitr
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education