Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

dohled soláru 230V na ethernet

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: dohled soláru 230V na ethernet

Příspěvekod joker » 4 years ago

sacnok píše:
hocimin1 píše:Na co vodu na 85 stupnu? Kdyz na osprchovani staci 45


Protože ji budeš mít schovanou v bojleru na dobu kdy bude málo svítit slunce, nebo vůbec, takže nebudeš muset bojler nahřívat a tím ušetříš peníze.

Čím více bojler nahřeješ, tím lépe, a navíc se ti v bojleru zničí legionella, protože té se právě mezi 20-50°C nejlépe daří :joy:


Jenže to má i druhou stranu mince - nahřívat na více než 55°C zase je velice neefektivní (nízká účinnost, vysoké ztráty) a tvoří se vodní kámen, vice se opotrebovavaji plastove armatury atd...
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

hapi píše:a to máš jenom na teplou vodu? ne na topení? To se mi zdá 3kW jako docela hodně na to že máš v baráku tunu vody. resp. myslim to tak že nějaký kvalitnější standardní bojler by to dal za menší spotřebu.


Pro tvou informaci, 3 kWh elektriny (pri ucinnosti 0,98) odpovida ohrevu 70L bojleru z 18°C na 54°C, da se to snadno spocitat, viz treba zde

TČ vyuziva energii prostredi, je to obracena lednicka, takze si elektriny vezme v idealnim pripade cca jen 1/3 a zbytek transformuje z okoli (vrt, vzduch, voda)...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo.. a co mi to cpeš? Já sem to myslel úplně jinak.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

mpcz píše:Dík, těch 2,20 tam nikde nevidím a co se tomu blíží má svá ale. Nevím jak kde, ale na Moravě se to pohybuje spíš okolo 4,50-5,50 Kč/kWh. mpcz, 15jul2019


Já myslel, že na to to fóru jsou technicky zaměřený a znalý lidi;-)

Je to řádek č.26 a 27 z ČEZ ceníku a cena je za 1000 kWh, tedy vyděl 1000 :-)

A jsou i levnější dodavatelé jak ČEZ, ten je jeden z nejdražších... !!!


Bacha! V čez ceníku nutno připočítat k ceně řádků 26/27 kWh ještě 0,6 Kč / kWh za OZE! takže ta cena není okolo 2,20 ale 2,80 (s DPH) !!!

https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... _cezdi.pdf
Naposledy upravil(a) joker dne 16 Jul 2019 15:59, celkem upraveno 3 x.
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

@hapi - Jak? Jo aha, zázračný elektrický bojler s menší spotřebou :-)

Ale chápeš že kWh plynu a elektřiny a čehokoliv jinýho má úplně stejnou výhřevnost?
Naposledy upravil(a) joker dne 16 Jul 2019 15:49, celkem upraveno 1 x.
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

hapi píše:ono to stejně dopadne tak že kdyby sis koupil lepší chytrej bojler tak ušetříš tolik víc než řešit nějaký soláry který se můžou za rok vysypat.


Jakej třeba? Znám jen Dzd SMART.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

joker píše:@hapi - Jak? Jo aha, zázračný elektrický bojler s menší spotřebou :-)

Ale chápeš že kWh plynu a elektřiny a čehokoliv jinýho má úplně stejnou výhřevnost?


To není až tak úplně pravda, třeba u kondenzačních kotlů se uvádí účinnost vyšší než 100%, protože kromě spalného tepla odeberou ještě skupenské teplo ze spalin (vodní páry).
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Ano u kndnzačního kotle je to 1,1 a u dřevěného kotle zase 0,75 no já se nebavil o účinnosti, protoze to uz vyzaduje idealni podminky (napriklad kondenz kotel musi mit velky rozdil teplot atp.)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

mimo jiné tady je krásná kalkulačka: https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodav ... ni-nabidek
nám to vychází na 5 Kč za kw/hod s DPH a všema poplatkama (skautská energie) což potom ty panely se docela v dohledné době zaplatí....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

okoun píše:mimo jiné tady je krásná kalkulačka: https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodav ... ni-nabidek
nám to vychází na 5 Kč za kw/hod s DPH a všema poplatkama (skautská energie) což potom ty panely se docela v dohledné době zaplatí....


Pro nejaky mikro odbery (garaze, mala odberna mista) se skautska nyni moc nevyplati, protoze oproti treba Fonergy zaplatis rocne o 580 Kc navic na pausalu (az od 2019, vloni jeste byl pausal u skautske 0), snadno si spocitas, pri kolika kWh uz se to vyplati rozdilem ceny za kWh...

Kazdopadne ani mpcz neumi zrejme spravne precist cenik a mylne si dedukuje cenu za kWh :-)

Jo neco pres 5 Kc vychazi ti nejlevnejsi u sazby D01d...

Mimochodem tato sazba byla zakazana pro solarniky... Pokud mas solary a chces dodavat do site za 0,50 Kc a kupovat si ji zpet za 5 Kc !!!, tak tusim uz nesmis pouzivat tuto sazbu (abys nesetril za pausal) :-))
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

to Joker: Aha, netuším, jak to myslíš, ale určitě se rád nechám poučit. Nejlepší cenu jsem vyjednal za 4,50 bez paušálu a to mám na dílničce řezačku, kterou když zapnu, tak jde vítr od elektroměru. Další stroje jsou na tom podobně. A navíc jsem přímo u trafačky, kde to vychází vždycky levněji. mpcz, 7sep2019
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Hele je to o objemu, silovka vychazela od dubna do rijna (na rok) za 999/999/MWh + DPH + pausal nula. Cena komodity byla stejna ve VT i NT a stejna pro vsechny sazby (d01 az d61) a ne jak s tim vsichni obchodnici kouzli v public cenikach.

I s regulovanymi cenami a dph a vsemi poplatky pak koncova cena bez pausalu vysla takto ... VT = 2041 Kc a NT / 2018 Kc za MWh - tedy defakto stejna ve VT i NT

+ Regulovany mesicni pausal podle jistice a fazi dle tabulky ERU (od 148,75 Kč/měsíc pro 1x25 nebo 3x10 A - 20 hodin denne NT (s ohledem na to, ze vysledna cena vychazi jen lehoucce pres 2 Kc s DPH skoro stejne ve VT i NT, tak je to nepodstatne).

Dulezitejsi je si spocitat, pri jakem objemu me vyjde ten drazsi pausal vyrazne lepe...

Ps: to byla Nejlepsi nabidka platna v rijnu.

Pro ty skautiky si pripocitej
- k pausalu mesicne +40 x 1,21
- ke komodite rozdil z 1279/1089/MWh (NT/VT) oproti 999/999/MWh a rozdil vynasob 1,21 dph a dostanes

Tam uz drobny rozdil mezi NT a VT bude, tedy prirazka ve VT ...

Popsal jsem to dost srozumitelne? :-)
Bezny spotrebitel nema moc sanci se v tom vyznat.

Proto je lepe:
- bud komparovat pouze cenu komodity a mesicniho pausalu obchodnika (nula az 150 Kc cca)
- nebo otevrot kompletni cenik obchodnika a podivat se na vyslednou cenu, nezapomenout ale pripocitat 600 Kc OZE na solarniky a jine, to tam nikdo ve vysledne cene za MWh nema pripocteno!!! Viz tento prispevek viewtopic.php?p=260797#p260797

No a po vyuctovani vydel fakturovanou castku souctem vsech odebranych kWh a dostanes cistou cenu za kWh, ktera se bude bezne pohybovat od 100 Kc (u malych odberu) az k tem mym nejlevnejsim, jak jsem uvedl, treba 2,10 Kc za kWh. V tom je samozrejme rozpusten i ten pausal, ten dela ten narust na i vice jak 100 Kc/kWh :-))
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

to Joker: Aha, dík, bohužel příliš květnaté a košaté, příliš mnoho balastu kolem. Nešlo by to prosím zkrátit? Mě zajímá pouze a jen konečná faktura, na které uvidím počet odebraných kW a cenu za 1 kWh = cena k úhradě. Takové faktury dostávám nyní a zajímalo by mě, jak se dosavadní částka 4,50 Kč změní a co pro to musím udělat. Děkuji předem. mpcz, 8sep2019
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Cenu za kWh na fakture od obchodnika nemas, tam je jen jakasi hypoteticka cena za kWh bez DPH a bez pausalu. Proste vydel fakturovanou castku poctem fakturovanych kWh a dostanes teprve realnou cenu za kWh.

Ps: abstract mas v tomto odstavci:

Proto je lepe:- bud komparovat pouze cenu komodity (napr.999 za MWh) a mesicniho pausalu obchodnika (nula az 150 Kc cca)- nebo otevrot kompletni cenik obchodnika a podivat se na vyslednou cenu, nezapomenout ale pripocitat 600 Kc OZE na solarniky a jine, to tam nikdo ve vysledne cene za MWh nema pripocteno!!! Viz tento prispevek viewtopic.php?p=260797#p260797

Dost muzes ovlivnit zmenou dostribucni sazby, staci si spocitat, ktera je pro tvuj charakter odberu nejvyhodnejsi, treba pro D57 staci koupit 2 primotopy po 450,- https://www.eva.cz/zbozi/24003/konvekto ... ssor-dl01/

Anebo jen prekecat revizaka :-) A pak mam kWh za 2,10 Kc.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Ztráta času. mpcz, 8sep2019
0 x