Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Fígl na rozbalování TP-Link antén

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Fígl na rozbalování TP-Link antén

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Je to sice blbost, ale docela mě to točí. U TP-Linkových routerů je teď každá z antén balena zvlášť do fólie. Při vybalování nemůžu najít fígl, jak to elegantně rozbalit. Nejde moc nahmatat žádný okraj, který by se pak dal jednoduše strhnout. Takže používám malý nožík, ale jednak to zbytečně trvá a jednak se mi občas podaří anténku lehce škrábnout, což je asi přesný opak, než jaký měl mít obal účel. Nemáte nějaký fígl, jak se těch fólií na anténách jednoduše zbavovat?

PS. U některých TP-Linkových routerů jsou antény baleny tak, že obal jde sundat lehce (tuším např. TL-WR840N), ale u trochu dražších routerů je to balení fakt nahouby.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

u 841 drží pevně ... narovnáš anténu, pokusíš se jakoby tu folii naopak natlačit o 2mm směrem k routeru, pak jednou rukou chytneš kloub antény a druhou rukou tu fólii za pouzití síly stáhneš. Rozbalit to skoro nejde....
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

DarkLogic píše:Je to sice blbost, ale docela mě to točí. U TP-Linkových routerů je teď každá z antén balena zvlášť do fólie. Při vybalování nemůžu najít fígl, jak to elegantně rozbalit. Nejde moc nahmatat žádný okraj, který by se pak dal jednoduše strhnout. Takže používám malý nožík, ale jednak to zbytečně trvá a jednak se mi občas podaří anténku lehce škrábnout, což je asi přesný opak, než jaký měl mít obal účel. Nemáte nějaký fígl, jak se těch fólií na anténách jednoduše zbavovat?

PS. U některých TP-Linkových routerů jsou antény baleny tak, že obal jde sundat lehce (tuším např. TL-WR840N), ale u trochu dražších routerů je to balení fakt nahouby.

O jaky typ se jedna?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Když jsem to psal, tak mě to zrovna štvalo na TL-WR940N, ale myslím, že to samé bylo i na Archer C6 apod.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Na C6 používáme opravdu ostrý nůž, kdy přejedeš po zadní straně antény. Na anténě nezůstává prakticky nic, možná opravdu malá neznatelná drážka a fólie se krásně rozdělí vejpůl.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Většinou to tam nechávám, po tom co jsem jednou vytrhnul i anténu s pigtailem je to pěkne na pikaču, ať si to lidi sundají sami.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Od te doby co jsem to zkousel sumdat a vyrval antenu i s pigtailem z routeru to tam nechavam at si to urvou zakaznici sami :)
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Nechat to na zakaznicich je asi jeste horsi varianta :)
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Ja nechávam nalepené všetky fólie... Odlepujem len to co je nalepené skrz ventilačné otvory a zvyšok nech si ľudia po riešia, aspon majú pocit, že zariadenie je nové... Ako si to odlepia je ich problém.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Taky To tam nechávám. Škoda času. . .
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

DarkLogic píše:Nechat to na zakaznicich je asi jeste horsi varianta :)


Jak se to vezme :D když to ulomis ty Jee to z tve kapse. Když si s tím neporadí oni ... :D ...
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Petr Bačina píše:Na C6 používáme opravdu ostrý nůž, kdy přejedeš po zadní straně antény. Na anténě nezůstává prakticky nic, možná opravdu malá neznatelná drážka a fólie se krásně rozdělí vejpůl.


Tak potvrzuju...tohle je řešení. Škrábanec není prakticky vidět a sundání je pak rychlé. Už jsem se u toho tolik nevztekal...to přijde, až se tím ostrým nožem říznu :-)
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 4 years ago

Taky To tam nechávám. Škoda času. . .


Každý má jiný přístup k zákazníkům. V životě bych si nedovolil u zákazníka nechat zalepenej router ochranou folií stejně jako nesmotanou rezervu kabelu nebo jen tak pohozenej kabel v rohu místnosti. Ale chápu, že někoho to může obtěžovat.
1 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz