Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Android systém hroutí lokální síť

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Android systém hroutí lokální síť

Příspěvekod hafieror » 4 years ago

Nezaznamenal jste někdo teď problémy s telefonama se androidem? Už jsem řešil několik lidí, kteří si stěžovali na problém s rychlostí internetu a pokaždý to dělal telefon, kterej chrlil nějakej multicastovej provoz do sítě. Po odpojení telefonu to jde v pohodě. Nic bližšího zatím nemám, ale nebaví mě to.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 4 years ago

Áno môžem potvrdiť pred týždňom sa nám to stalo v jednej reštaurácii.
Kľakla cela wifi sieť výmena za iné AP nepomohlo robili to konkrétne telefóny Prestigio
Po aktualizácii telefónu to prestalo.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Setkali jsme se tím u nějaké staršího androidu typu Sencor, Prestigio atd., kdy po jeho připojení k wifi vypadávala komunikace. Telefon stačilo restartovat a už se problém neobjevil.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 4 years ago

Áno reštart pomohol ale len na hodinu po hodine to bolo naspäť.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Co používáte za wifi vysílač? Případně byl vyměněn?
Setkal jsem se ted s problémem že když telefon využívla internet že ostatní zařízení to zničilo, pomohlo až vyměnit router....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 4 years ago

Co dělá wifi nehraje roli. Netis, hAP, celej AP systém na Edgecoru.

Měl jsem kliku, že na první případ jsem přišel u člověka, který měl jen notebook a telefon. Klasicky jsme začali výměnou Netise 2411 za hAP ac lite. Za hodinu volá, že je to stejný. Do netu nic nešlo, tak jsem mu řekl ať to vyzkouší s vypnutým notebookem jen na telefonu, abych vyloučil chybu v jeho notebooku. Bylo to stejný, tak jsem mu řekl ať vypne telefon a náhle to začalo šlapat. Když zapnul telefon tak po chvíli zase špatně. Tento uživatel aktualizoval nějakou hru a už to nedělalo.
V jedný firmě pomáhal kolega ze servisního hledat proč jim jdou špatně ve skladech terminály, když si nevěděl rady, volal mě. Byl to opět android telefon, který posílal multicast pakety a zahltil celou wifi část sítě.
Dneska jsem řešil případ, kdy to odkrouhlo televizi připojenou kabelem, kde běžela HBOgo aplikace a filmy se sekaly. Po vypnutí Samsungu prej klid.
Tento týden už bylo případů spousta.
Značka mobilu nehraje roli, společnej jmenovatel je android.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

aha, takže ne android ale shit aplikace v něm.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

chtělo by to ale přesně napsat co je to za šit aplikaci abychom byli připravení :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

mame to na stole kazdy mesiac :( bohuzial riešenie je bud aktualizacia alebo vyhodit telefon/tablet.

Stáva sa že telefon nic neposiela...proste sa len pripoji na wifi a okamzite všetky zariadenia 300+ ping
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Pokud to vzdáleně identifikujete, pomáhá uvedený mobil zakázat v access listu? Potom se problém neprojevuje?
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 4 years ago

Ano, stačí dát do access listu
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 4 years ago

Objevuje se to nahodne poslednich 14 dni, vzdycky to je multicast dns, zarizeni sype, co wifi da ... Zatim jsem nenasel zdroj, ale je to opruz :(
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 4 years ago

Jen potvrzuji take stejne připady .Také řešení uplně nevím zkoušeli jsme Netis a Tp Link a bylo to stejne.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

řešení je pář řádků výše. Uvedený mobil dát do accesss listu aby se nemohl připojit
0 x