Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SK Štát zistuje kde nieje 100Mbit

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

Strenutie na Bôriku v BA...kto idete? :) Dúfam že bude záznam.....
Bude to fasa....EU naleje prachy do stavby optiky a ostatní sa môžu ísť kúpať...
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

ked to musime tu preberat bo to nase skfree viac ide ako nejde... :D

co teda vazne chystate sa tam?
0 x

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

maximum teda po novom 99,999Mbit :D
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

pedro4444 píše:ked to musime tu preberat bo to nase skfree viac ide ako nejde... :D

co teda vazne chystate sa tam?

Na co by sme tam chodili a strácali čas.... Keď vysledok je známy už teraz.. Kde na dediny h není 100mbit? No všade kde telekom ešte s optikou není... Nejaké dotácie... Zas pripravené pre veľkú súkromnú firmu nič iné... Malých operátorov nikto riešiť nebude.
0 x

emel
Příspěvky: 82
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod emel » 4 years ago

cele je to fraska, ak sa budu pytat len operatorov... Podla telekomackej mapy pokrytia mam mat na mojej adrese moznost VDSL do 80 Mbit/s, podla slecinky v Telekom centre detto (kedze vychadza z rovnakej mapy) no realita je taka, ze do baraku nie su ziadne kable privedene a som teda odkazany len na WiFi...
0 x

euro
Příspěvky: 16
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod euro » 4 years ago

To "len wifi" chodi vela krat lepsie ako super mega VDSL (vychadzam zo skusenosti s mojimi novymi zakaznikmi ked za super DSL platili 20€ a slo to do 10M) kde na "trapnom" wifi robime zrovnatelnu rychlost nasobne lacnejsie.

Bohuzial asi mate pravdu, pride mi to ako prieskum ruzovich :( , zasa ked to budeme ignorovat je 100% sanca ze dostanu dotaciu na vystavbu prave v nasej lokalite (ked oznacime dostupnost je snad mensia ze pochodia).
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 4 years ago

neviem ci niekto cital co sa tam pise ,ale aby som kazdu jednu adresu pisal aku rychlost tam viem dat ? V podstate 1gbit ked si to niekto zaplati :-D
0 x

emel
Příspěvky: 82
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod emel » 4 years ago

euro píše:To "len wifi" chodi vela krat lepsie ako super mega VDSL (vychadzam zo skusenosti s mojimi novymi zakaznikmi ked za super DSL platili 20€ a slo to do 10M) kde na "trapnom" wifi robime zrovnatelnu rychlost nasobne lacnejsie.


No zalezi od poskytovatela, ceny a hlavne rusenia. Moja skusenost s miestnymi WiFi poskytovatelmi (realne garaznikmi, no zial nik schopny v danej lokalite nebol) bola mizerna, cena 25 eur za rychlost 5/1 Mbit/s v roku 2015 bola sialena a realne chodila tak v 10% casu, "provider" neustale musel preladovat (no pri vyse 20 sietach uz nebolo ani kam...) a cele to stalo za prd.

V principe nemam nic proti WiFi, pokial to robi clovek, ktory sa tomu aj realne rozumie a vie co robi, co moze poskytnut a vie to aj ako-tak garantovat. Takych je vsak bohuzial velmi malo a fyziku neoklame nik...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

coolerman1 píše:neviem ci niekto cital co sa tam pise ,ale aby som kazdu jednu adresu pisal aku rychlost tam viem dat ? V podstate 1gbit ked si to niekto zaplati :-D

Áno teraz 100mbit s možnosťou až na 1 gbit... Presne ušité na Telekom na nikoho iného proste.... Ale tak optika sa dá vždy omylom pre kopať, že... Keby radšej štát v spolupráci EÚ za dotuje dostavanie vodovodu a kanalizácie vo všetkých obciach tak aby mohol byt pripojený každý dom a nie nejaké nezmysel e 100 ci 1 Gbit prípojky...
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 4 years ago

Bol niekto na Tom stretnutí ? Nemohol som tam ísť ,vie niekto referoval cobtam bolo ?
0 x