Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

přehravač videa který umí kešovat ze sítě?

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: přehravač videa který umí kešovat ze sítě?

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Tak jsem se na to znovu díval WIFI jede 40Mb linkově 130/130 je to 2,4GHz Mikrotik MIMO 2x2 20MHz Cap book je od routeru 5 metrů. Zarušeno = nule. Spíš bych řekl že ta wifi v booku je nějaká divná, asi by pomohla 5GHz. Obecně se mi nikdy moc nepovedlo na 2,4GHz udělat velkou rychlost při 20MHz u 5GHz je to o dost lepší přitom je tam stejná šíře kanálu a stejně nezarušená....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Dej tam místo Mikrotiku cokoliv jiného a půjde ti to. Zkus klidně nejblbejší TPlink. Na několika místech jsme se s Mikrotikem natrápili. Stačilo tam dát cokoliv jiného a i na telefonu s jednou anténou, tedy na 72Mb link to dává 50Mb/s
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Tplinky nechci už ani vidět hlavně ty dvouanténové, neustále je u lidí měníme za mikrotiky protože lidé si neustále stěžují na takzvané padání wifi, po výměně vždy OK a navíc tplink nemá ani tu nejzákladnější diagnostiku jako je scanování kanálu což považuji za nepřípustné a zbytečně musím dělat výjezdy abych nahodil wifi analyzer na mobilu :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Jo s diagnostikou máš pravdu. Osobně mám ale doma Archer C6 a nemůžu si to vynachválit. Funguje to jak na 2,4 tak na 5G úplně perfektně. Momentálně panelák, přízemí, svítí mi tady 15 sítí se signálem kolem -60 a i na 2,4G dá telefon (Redmi 4X) 54/50Mb (65-72Mb link) a notebook (postarší Dell) 80/60Mb na 20MHz. Na 5GHz běžně 200-300+ v 80MHz.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Jasně nemohu toto posoudit ale vem si že všici ti lidé co měli dvouanténák 841 tak jim to také jelo dobře minimálně 2 roky a potom to začalo stávkovat....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

okoun píše:Jasně nemohu toto posoudit ale vem si že všici ti lidé co měli dvouanténák 841 tak jim to také jelo dobře minimálně 2 roky a potom to začalo stávkovat....


Tak my těch 840/841 moc nasazených nemáme, historicky 740ky. Většinou jsem dávali Netis WF2419. Tam to většinou šlo, ale asi postupně dojde k úmrtí těchto krabiček stejně jako u 740tek. Ono po těch několika letech na to mají nárok. A když už něco bylo, tak se to měnilo buď za WF2780 nebo za nové Archery. Pak bylo po problému.
0 x