Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Switch s 10G uplinkem - doporučení

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Switch s 10G uplinkem - doporučení

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Nazdar ve spolek, doporučí někdo dobrý switch

    16 / 24 GbE portů RJ-45
    alespoň 2x SFP+ port pro 10GbE uplink
    fanless
    managovatelný - podmínka VLAN a bonding, ideálně i IGMP snooping
    ideálně s DC napájením
    PoE netřeba
    do 19" racku, nebo aspoň uchytitelný na 19" poličku

Uvažované nasazení je ve dvou rack rozvaděčích. V každém bude jeden tento switch, propojeny 10 GbE optikou a jako zálohu Cat7 FTP kabelem (racky a ty dva propojovací kabely tam už jsou) - nejlépe bonding, aby se to při průseru s optikou přeplo na 1G metaliku. V jednom bude také připojen 10 GbE uplink, v druhém bude taky 10 GbE připojený server.

Zatím mám vybraný EdgeCore ECS2110-26T, ale ten ještě nemá DC verzi a bastlení neprojde, není to moje síť. Nějaké tipy?
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

lukas.zadina
Příspěvky: 7
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas.zadina » 5 years ago

Zdravím, za mě Huawei. Postupně jsem vyměnil všechny switche na důležitých uzlech. Beru u Alternetiva nebo Deep Vision.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

HP 5130 delaji jak kombo 16 optik 8 ethernet, nebo 24 ethernet, nebo dokonce i 24 poe ethernet

Pak tam jsou 4ks sfp+ .

Pak jde dat zezadu rozsirujici karta napr s dalsima sfp+ nebo sfp


Napajeni mozno 48v nebo 230V nebo oboji.
Naposledy upravil(a) hocimin1 dne 12 May 2019 13:04, celkem upraveno 1 x.
0 x

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Kalda » 5 years ago

hocimin1 píše:HP 5130 delaji jak kombo 16 optik 8 ethernet, nebo 24 ethernet, nebo dokonce i 24 poe ethernet

Pak tam jsou 4ks sfp+ .

Pak jde dat zezadu rozsirujici karta napr s dalsima sfp+ nebo sfp


Napajeni mozno 48v nebo 230V nebo oboji dedikovane.



Fanless ?

Dle mého se bude těžko hledat řešení bez větráků na profi úrovni.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Díky oběma za tipy. Řadu 5130 od HP znám, bohužel fanless je podmínka, switche musí být oba stejné (aby byl v celé firmě jeden nebo dva modely switche a mohl být jeden záložní) a jeden z racků je v kanceláři. Možná jsem měl specifikovat, že to vlastně nemusí být zase tolik "profi" switch, ostatně tam jiné funkce než uvedené nebudou potřeba, nanejvýše SNMP a i to je spíše příjemný bonus. Je to LAN v technicky zaměřené firmě, kde se pracuje s daty po síti a nejsou to zrovna malé objemy (proto ten 10 GbE propoj a spojení do serveru). Jak jsem už napsal, momentálně je roztahaná strukturka a všechno, chybí mi už jen ty switche. Mít DC napájení, už jsou tam ty EdgeCore, ale rád si nechám poradit něco lepší.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Nám sa osvedcilo niekolko planet switchov
https://www.asm.sk/sk/kategorie/146108-spravovatelne vyber si co sa ti hodi. neviem ake parametre presne potrebujes, cenovo su drahsie ale niektoré nemaju vobec fany a pod..

Potom este co sme par pouzili zakaznikom boli tieto https://www.alternetivo.cz/10g-agregacn ... 62713.html

A na koniec ostava HUAWEI ale tie sme len 2 pouzili
0 x

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 5 years ago

Na minulém LinuxDays jsem v rámci přednášky o 10Gbit sítích dostalo doporučení na tento switch z fiberstore. Až na to DC napájení myslím splňuje všechno, jak moc je spolehlivý a funkční je nemám tušení.
0 x

johnyboi
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod johnyboi » 5 years ago

Ty chces bundlovat porty z rozdilnyma rate-ama?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Fail-over, ne load balance, 10G propoj stačí, jen je potřeba záloha - Cisco, EdgeCore, MikroTik, UBNT i TP-Link to umí.
Naposledy upravil(a) Myghael dne 12 May 2019 14:59, celkem upraveno 1 x.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Fang píše:Na minulém LinuxDays jsem v rámci přednášky o 10Gbit sítích dostalo doporučení na tento switch z fiberstore. Až na to DC napájení myslím splňuje všechno, jak moc je spolehlivý a funkční je nemám tušení.


Vypadá dobře, díky za tip. O té značce jsem ale doteď neslyšel a CLI je prý nějaké netypické. Jinak ale vypadá super za tu cenu.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

Bereme od FS optické prvky, když potřebujeme nějakou specialitu. Troufám si to označit za TOP čínský obchod, jak po stránce zboží a cen, tak po stránce přístupu a technické podpory. Kupoval jsem tam 80km BiDi gigabit a 40km BiDi 10Gb/s a nechával jsem si tam nacenit i jednoduché CWDM a byl jsem překvapený cenou...
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

ECS4120, pokud nemas poe verzi, tak je podle me bez ventilatoru.
4x SFP+, DC
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Priklanel bych se k 5130 a odhlucnit rack ...
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Mám takový dojem, že takovou kombinaci asi neseženeš. AC+DC a 10Gb porty nebude fanless, protože to bude spíš už L3 switch a ten bude chtít chlazení a bude stát dardu. Osobně bych se vykašlal na dvojí napájení a koupil něco spolehlivého za pěkné peníze a klidně jeden jako zálohu kdyby se něco podělalo. Máme na pár místech Huawei 1720, nejzákladnější model s 24x1Gb a 4x1/10Gb. Je to bez větráku a od zapojení o nich nevíme a prostě to chodí. Případně pokud není nějaký cenový limit, tak jdi klidně do HPčka atd.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Petr Bačina píše:Mám takový dojem, že takovou kombinaci asi neseženeš. AC+DC a 10Gb porty nebude fanless, protože to bude spíš už L3 switch a ten bude chtít chlazení a bude stát dardu. Osobně bych se vykašlal na dvojí napájení a koupil něco spolehlivého za pěkné peníze a klidně jeden jako zálohu kdyby se něco podělalo. Máme na pár místech Huawei 1720, nejzákladnější model s 24x1Gb a 4x1/10Gb. Je to bez větráku a od zapojení o nich nevíme a prostě to chodí. Případně pokud není nějaký cenový limit, tak jdi klidně do HPčka atd.

ECS4120 je fanless a ma dvoji napajeni + 4x SFP+
Vse co pozadoval.
0 x