Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

venkovní rack rozvaděč na zeď s větráky

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Re: venkovní rack rozvaděč na zeď s větráky

Příspěvekod Orel005 » 5 years ago

Do tech Huawei beden se nevejde ani CRS tak aby se prisrouboval a mohli byt kabely nepolamany ze předu. Ra hloubka je sice 480 ale lyzinu das maximalne tak ze mas cca 380 mm a to je už málo. Nutno řešit policí. Navíc díky filtrum ze předu není ani moznost nejake improvizace. Tolik jen z našich zkušeností. Nejlepsi je ta bedna od Solarixu. Je to presne to co hledas a bez bastleni.
1 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Orel005 píše:Do tech Huawei beden se nevejde ani CRS tak aby se prisrouboval a mohli byt kabely nepolamany ze předu. Ra hloubka je sice 480 ale lyzinu das maximalne tak ze mas cca 380 mm a to je už málo. Nutno řešit policí. Navíc díky filtrum ze předu není ani moznost nejake improvizace. Tolik jen z našich zkušeností. Nejlepsi je ta bedna od Solarixu. Je to presne to co hledas a bez bastleni.

Jop, u nas som sa tiez tak popalil s bednami s BTS. Listy sa museli dobastlovat, kopa roboty a casu...idealne rovno kupit normalny outdoor rack.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

právě, proto sem rovnou uvedl 600m hloubku protože jinak je to k naštvání. I když člověk vzadu vyndá napájení konektor a protahne kabel dovnitř tak stejně ten switch zabere celou plochu tak že větrání je na prd.

Do toho stego krytu se dá umístit jakýkoliv větrák nebo jenom ten jejich? Fotky výrobce moc nevede.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

hapi píše:právě, proto sem rovnou uvedl 600m hloubku protože jinak je to k naštvání. I když člověk vzadu vyndá napájení konektor a protahne kabel dovnitř tak stejně ten switch zabere celou plochu tak že větrání je na prd.

Do toho stego krytu se dá umístit jakýkoliv větrák nebo jenom ten jejich? Fotky výrobce moc nevede.


Ten konkretny model co som ti posielal zobere hocico co ma 120x120. Ten ich nechcem minimalne kvoli cene, zvolil som vetrak ktory je 5x lacnejsi...a kvoli tomu, ze potrebujem 48VDC. K tej mriezke boli aj srobky na pripevnenie vetraka.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

máš někde možnost změřit jak daleko jsou lišty pro uchycení switchů od předních dveří? obrázek je dost na nic a nevypadá to že tam bude extra prostor.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

hapi píše:máš někde možnost změřit jak daleko jsou lišty pro uchycení switchů od předních dveří? obrázek je dost na nic a nevypadá to že tam bude extra prostor.

Ja som to pre istotu daval z bokov racku. Na dverach by to zabralo min 4cm priestoru a ked tam mas opticke prepoje tak to neni zrovna nejlepsie dajako tlacit...


IMG_20190423_170221.jpg
IMG_20190423_170221.jpg (223.4 KiB) Zobrazeno 2660 x
IMG_20190423_083144.jpg
IMG_20190423_083144.jpg (216.08 KiB) Zobrazeno 2660 x
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Máte nějakou osvědčenou kombinaci, kam větráky dávat? Mám tím na mysli - horní větrák fouká dovnitř, dolní větrák ven, nebo naopak ? Nebo dáváte jen jeden větrák ?
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Tak já jsem to dělal podle nákresu stega, tam je daný ten vetilátor, že fouká dovnitř tedy studený vzduch, proto je dole a nahoře to vyfukuje mřížkou teplý vzduch. Max by to šlo udělat opačně a vyfukovat nahoře ventilátorem vem. Tady koukám, že k tomu kolega dal asi 12V ventilátor, což je určitě lepší řešení. Docela by mne zajímalo, jaké tam má cetin, nebo jestli tam majů jen mřížky, moc jsem to nekoumal. Co vím, tak tam mají velké napětí, ale to asi měničemi mění na nízké. že by 48 V ?
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 5 years ago

whef píše:Tak já jsem to dělal podle nákresu stega, tam je daný ten vetilátor, že fouká dovnitř tedy studený vzduch, proto je dole a nahoře to vyfukuje mřížkou teplý vzduch. Max by to šlo udělat opačně a vyfukovat nahoře ventilátorem vem. Tady koukám, že k tomu kolega dal asi 12V ventilátor, což je určitě lepší řešení. Docela by mne zajímalo, jaké tam má cetin, nebo jestli tam majů jen mřížky, moc jsem to nekoumal. Co vím, tak tam mají velké napětí, ale to asi měničemi mění na nízké. že by 48 V ?

CETIN tam má asi dva ventilátory, jsou i slyšet. Dole nasává studený vzduch a nahoře vyfukuje ohřátý. Viděl jsem i otevřený rDSLAM při opravě po bouřce a ventilátory tam opravdu jsou, bohužel nemám foto. Každopádně ten jejich měnič z dálkového napájení dává 48 V.
Naposledy upravil(a) JCltm dne 23 Apr 2019 20:47, celkem upraveno 1 x.
0 x

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 5 years ago

JCltm píše:CETIN tam má dva ventilátory, jsou i slyšet. Dole nasává studený vzduch a nahoře vyfukuje ohřátý. Viděl jsem i otevřený rDSLAM při opravě po bouřce a ventilátory tam opravdu jsou, bohužel nemám foto. Každopádně ten jejich měnič z dálkového napájení dává 48 V.

A to ako tie ventilatory fukaju priamo vzduch zvonku vcetne vzdusnej vlhkosti na elektroniku?
skrina.jpg
skrina.jpg (96.53 KiB) Zobrazeno 2574 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Pintero píše:Máte nějakou osvědčenou kombinaci, kam větráky dávat? Mám tím na mysli - horní větrák fouká dovnitř, dolní větrák ven, nebo naopak ? Nebo dáváte jen jeden větrák ?

Jedina kombinacia ktoru pouzivam je nasavanie dole bez vetraku a vysavanie tepleho vzduchu hore. Idealne je mat tie vetraky tak aby ten vzduchu siel krizom cez skrinu. Toto co som fotil mam bednu o vyske 1m a hlbke 45cm. Nasavanie je na boku v lavo dole. Vysavanie s ventilatorom je na boku hore napravo. Kedysi som robil vyrez do dveri ale dvere som opustil, vacsinou som tak zabral miesto na celach zariadeni kde su pripojene patchkable. Raz sa mi stlalo, ze po zavreti prestala fungovat jedna SM WDM optika, ohyb bol tak znacny ze na 1m patchkorde nepreliezla 1550nm :D Takze nie, uz len na boky bedne. Vetrak je ovladany cez lan kontroler.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

fujara píše:
JCltm píše:CETIN tam má dva ventilátory, jsou i slyšet. Dole nasává studený vzduch a nahoře vyfukuje ohřátý. Viděl jsem i otevřený rDSLAM při opravě po bouřce a ventilátory tam opravdu jsou, bohužel nemám foto. Každopádně ten jejich měnič z dálkového napájení dává 48 V.

A to ako tie ventilatory fukaju priamo vzduch zvonku vcetne vzdusnej vlhkosti na elektroniku?

Ta voda na vrchu skrine nieje nakondenzovana prievanom vzduchu nasavaneho vetrakmi ale tym, ze skrina nieje odizolovana. Jedina stena je ten tenky plech. PRave pre toto by mala byt ta vonkajsia skrina odizolovana. Takuto nakondenzovanu vodu budes mat v zime v kazdom vonkajsom neozilovanom racku aj ked nebude mat vetraky tj. bude uplne uzavrety. Naposledy som toto videl elektrickej skrinke 300x400x210. V hornom rohu bolo namontovane PSC 100B (meanwell) zo zatazou asi 20W. V zone nad tym zdrojom krasne kvapky vody, inak nikde nic. Proste je to prechod zima vs teplo.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 5 years ago

fujara píše:
JCltm píše:CETIN tam má dva ventilátory, jsou i slyšet. Dole nasává studený vzduch a nahoře vyfukuje ohřátý. Viděl jsem i otevřený rDSLAM při opravě po bouřce a ventilátory tam opravdu jsou, bohužel nemám foto. Každopádně ten jejich měnič z dálkového napájení dává 48 V.

A to ako tie ventilatory fukaju priamo vzduch zvonku vcetne vzdusnej vlhkosti na elektroniku?
skrina.jpg


Tak jsem pohledal nějaké fotky a vypadá to, že dávají jen jeden ventilátor nahoru, který vyfukuje ohřátý vzduch.
https://i.iinfo.cz/images/97/fotoreport ... kvap-3.jpg
Už si to tak dobře nepamatuji, je to už cca. rok, co jsem jeden viděl otevřený.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

JCltm píše:Tak jsem pohledal nějaké fotky a vypadá to, že dávají jen jeden ventilátor nahoru, který vyfukuje ohřátý vzduch.
https://i.iinfo.cz/images/97/fotoreport ... kvap-3.jpg
Už si to tak dobře nepamatuji, je to už cca. rok, co jsem jeden viděl otevřený.

Taky jsem tu daval odkaz na jine kryty, kde mali ventilator namalovanej takhle a i takhle to montujem. Dle me lepsi. Nemuze se nasat voda a chladny vzduch muze proudit vsude mozne (i okolo pruchodek kabelu, kde to neni uplne utesnene - dole to nema stejne moc cenu 100% tesnit).

Kdyz mas dole baterky, tak by jsi spodnim ventilatorem par baterek daleko vice chladil. Ventilatorem, ktery vyfukuje teplo ven, to mas lepe rozprostrene.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

větrák se dává dolu a nasává protože všechno co jde do bedny je filtrovaný přes filtr a netahá to dovnitř bordel. Když je nahoře a vyfukuje tak se nasává každou skulinkou i mimo filtr a natahá to bordel. Proto to i doporučuje výrobce. Neřek bych se ne něco lépe rozprostře. Spíš bych řek že proud vzduchu prožene spodek bedny až na druhou stranu a pak to nahoře prostě unikne druhou mřížkou. Je fakt že u CNC fréz co byly v minulím zaměstnání bylo nasávání s větrákem dole a nahoře na druhý bočnici byla už jenom mřížka a bylo tam čisto.



Gemb píše:
hapi píše:máš někde možnost změřit jak daleko jsou lišty pro uchycení switchů od předních dveří? obrázek je dost na nic a nevypadá to že tam bude extra prostor.

Ja som to pre istotu daval z bokov racku. Na dverach by to zabralo min 4cm priestoru a ked tam mas opticke prepoje tak to neni zrovna nejlepsie dajako tlacit...




myslel sem mezeva v bedně mezi dveřmi a switchem. Ne že tam dám větrák, ten pujde do bočnice. Ještě sem našel tenhle https://www.discomp.cz/masterlan-venkov ... 87978.html zdá se mi že tam je větší prostor pro konektory a je prostě levnější.

Gemb píše:
fujara píše:
JCltm píše:CETIN tam má dva ventilátory, jsou i slyšet. Dole nasává studený vzduch a nahoře vyfukuje ohřátý. Viděl jsem i otevřený rDSLAM při opravě po bouřce a ventilátory tam opravdu jsou, bohužel nemám foto. Každopádně ten jejich měnič z dálkového napájení dává 48 V.

A to ako tie ventilatory fukaju priamo vzduch zvonku vcetne vzdusnej vlhkosti na elektroniku?

Ta voda na vrchu skrine nieje nakondenzovana prievanom vzduchu nasavaneho vetrakmi ale tym, ze skrina nieje odizolovana. Jedina stena je ten tenky plech. PRave pre toto by mala byt ta vonkajsia skrina odizolovana. Takuto nakondenzovanu vodu budes mat v zime v kazdom vonkajsom neozilovanom racku aj ked nebude mat vetraky tj. bude uplne uzavrety.


nikdy sem neviděl zkondenzovanou vodu v rozvaděči co je zavřenej bez větrání. Většinou tam máme pavučiny a voda nikde. Ale rád bych se toho vyvaroval. To na fotce je klasickej 120x120 pc fan? Chci ho taky napojit na lan controller přes pwm a dám tam i měření vlhkosti tak přemejšlim jestli by nestačilo při velký vlhkosti jednoduše dočasně vypnout větrák nebo mu omezit otáčky. Možná by stačilo i nalepit na boky zevnitř kus izolace třeba samolepítí mirelon. Furt lepší než za 20k kupovat hotovej rozvaděč s váhou jak prase.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků