Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Náhrada RouterOS

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Re: Náhrada RouterOS

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Desítky az stovky tisíc. Jde o to, co budeš poptávat. Takovýhle dotazy tady jsou k ničemu. Najdi si v cz dealera na ty produkty a konzultuj to s nimi podle toho co potřebujete. Jinak Hua je docela známý vysokými cenikovými cenami, ale často z toho lze vyhandlovat slušnou cenu. Jinak Linux a 10Gbps není nejmenší problém. Záleží strašně na tom co s tím provozem chceš dělat. Učit se kompletní syntaxi a filozofii cisca/Hua/junipru nebude taky procházka růžovou zahradou.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

připadá mi, že přechod z mikrotiku kamkoliv sice možná bude levnej ale to co bude následovat potom už rozhodně levný nebude. Asi bych se nad tím zamyslel. A 1Gbit pro mikrotika na průměrném x86 s optimalizací mangle který budeš muset použít všude to dá s prstem v nose. Takže si pokládám otázku proč měnit OS když mikrotik už má všechno připravený. Vzdálený zadávání i vyčítání atd. už je vyřešený. V holim linuxu nevim jak tohle chceš řešit formou "zapnout" a budeš hledat někoho kdo nascriptuje další věci...
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 5 years ago

miso7711 píše:Huawei serie NE


NE serie je na NAT IMHO zbytecne velky kanon. Na skoleni Alternetivo doporucovalo nejakou jinou radu (v podstate firewall). Myslim ze to byla rada USG
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

ridime aktualne pres ccr1036 a mame pocit ze se tomu nad gigabit nejak nechce. Muzete mi nekdo potvrdit ze vam na tomto ccr bezi queue tree a jede to v pohode nad gigabit?

Nezkouseli jste nekdo merit jak vykonné cpu v ccr ve srovnani s necim normalne dostupnym to vlastne je?
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Jde mi přes to 1.8Gbps a zvládá kolem 20% CPU, queue tree s jedním stromem? To je limitováno na jedno jádro. SQ je na ccr lépe optimalizované. Teď přecházíme na chr, uvidím za měsíc až se to nasadí. Ccr zvládá dobře, pokud se používá tak k čemu bylo navrženo, slabý výkon na jedno jádro, ale hodně jader.
0 x

skrivy
Příspěvky: 61
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod skrivy » 5 years ago

basty píše:https://www.unitednetworks.cz/projekty/isp-gateway/

Je to hned nahoře v reklamě... :)


ehh. Nějak jsem tam neviděl podporu IPv6! Pokud tomu tak opravdu je, tak pryč od toho.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

basty píše:https://www.unitednetworks.cz/projekty/isp-gateway/

Je to hned nahoře v reklamě... :)


Ceny nemaji zrovna lidove.
0 x