Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DSL od O2 za 249 Kč

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

DSL od O2 za 249 Kč

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Jen pro info aktuální zkušenost s O2. Potřeboval jsem ukončit DSL přípojku. Po přepojení z běžného callcentra na oddělení výpovědí nebo jak to nazvali, se pořád neodbytně vyptávali proč to chci ukončit a jestli bych to raději nemohl třeba na někoho převést apod. Nakonec jsme konečně udělali předčasné ukončení se zaplacením pokuty. Nicméně to nebyl konec - po pár dnech volá zase někdo další z O2, že co bych říkal na nabídku DSL za 249 Kč/měs (doteď to bylo 430 Kč/měs). A prý je tato nabídka novinka od 1.3.2019. Týkalo se to přípojky, kde aktuálně nejde více jak cca. 24 Mb/s.

Vím, že běžně nabízejí net kolem 390 Kč/měs, ale takto podstřelená cena pro ty, co nekývnou na první slevu, mě překvapila. Musím uznat, že celý proces přesvědčování při výpovědi mají promakaný a v záplavě různých přesvědčování a nabídek musí být pro běžného zákazníka těžké dotáhnout celé ukončení až do konce.
0 x

pata
Příspěvky: 112
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pata » 5 years ago

no linka ti jela max 24Mb/s na Down, ale kolik byl "název služby" 50? 100? ....250Mb/s? ... to by mne zajimalo....ze tak slevnovali a smlouvali...v dobe kanibalizace sluzeb...v CZ
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Byl to právě tarif pro takové přípojky, kde to nedá těch 50 Mbps. Když se dívám na nabídku O2, tak to nazývají Internet OPTIMAL HD, rychlost 20/2 Mbps a cena 499 Kč (když je to bez kombinace dalších služeb).
0 x

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 5 years ago

To davaji na par mesicu a pote normalni cena, nebo snizena cena na celou dobu trvani smlouvy?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Podrobnosti jsem nezjišťoval, protože jsem to fakt potřeboval ukončit, ale zněl, jako by to bylo na furt. Dokonce nabízel, že tuto nabídku je možné převést i na někoho jiného, kdo by to využil. Jestli to ale znamenalo, že by to bylo možné převést na někoho, kdo už od nich DSL má a nebo by to musela být nová přípojka, to taky nevím. Každopádně se snažili fakt hodně nepřijít o zákazníka.
0 x

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 5 years ago

Mno, tak si myslím, že toto řádně zamíchá kartami. Resp. nepsal tu kdysi někdo, že xDSL pod 300 nikdy nebude? :-D
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 5 years ago

xDSL pod 300 Kc s dani je podnakladova cena.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

zajdee píše:xDSL pod 300 Kc s dani je podnakladova cena.

Rovnako ako ked u nas dava Orange na svojej optike net 250/100Mbit za 12€ (307kc) - proste logika je taka, mame aspon daco...lepsie nez nic :D
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

zajdee píše:xDSL pod 300 Kc s dani je podnakladova cena.


vážně? si to ujasníme. Buď nebudeš mít nic a budeš platit za ten kabel co si tam před lety natahnul a nebo někdo na tom kabelu bude platit 250,- s DPH. Teď mi řekni co je nákladnější.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 5 years ago

a neni nejaka cena na 6mesicu , coz si zakaznik precte az pri podpisu smlouvy a casto to i prehlidne?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 5 years ago

hapi píše:vážně? si to ujasníme. Buď nebudeš mít nic a budeš platit za ten kabel co si tam před lety natahnul a nebo někdo na tom kabelu bude platit 250,- s DPH. Teď mi řekni co je nákladnější.

O2 ty kabely nevlastni. Plati CETINu, ceny jsou verejne. Jen za aktivni sluzbu bez jakekoli konektivity (tj. i bez konektivity mezi CETINem a O2) stoji xDSL nejakych 280 Kc s dani mesicne.


CETIN ma samozrejme cenu nastavenou tak, aby pokryvala vsechny naklady, ktere ma s provozem a vystavbou a ocekavanou marzi k tomu. Za kabely v zemi, polozene v te dobe, nic neplati. (Ucetne je pravdepodobne jeste stale odepisuje, ale to je jina pohadka. I po odpisech dosahuje na pro ne zajimavy zisk.)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

No jako obvykle tomu moc nerozumím. Ale na svou obranu bych řekl, že ta věta o odpisech je dvojsmyslná. Pro upřesnění: pokud povinný provádí ty zde uvedené odpisy, je to k jeho dobru a zisk mu to zvyšuje. Určitě to všichni ví, tak je to poznámka spíše pro mě. mpcz, 8mar2019
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 5 years ago

zajdee píše:
hapi píše:vážně? si to ujasníme. Buď nebudeš mít nic a budeš platit za ten kabel co si tam před lety natahnul a nebo někdo na tom kabelu bude platit 250,- s DPH. Teď mi řekni co je nákladnější.

O2 ty kabely nevlastni. Plati CETINu, ceny jsou verejne. Jen za aktivni sluzbu bez jakekoli konektivity (tj. i bez konektivity mezi CETINem a O2) stoji xDSL nejakych 280 Kc s dani mesicne.


CETIN ma samozrejme cenu nastavenou tak, aby pokryvala vsechny naklady, ktere ma s provozem a vystavbou a ocekavanou marzi k tomu. Za kabely v zemi, polozene v te dobe, nic neplati. (Ucetne je pravdepodobne jeste stale odepisuje, ale to je jina pohadka. I po odpisech dosahuje na pro ne zajimavy zisk.)

O2 a Cetin je v podstatě jedno a to samý, akorát uměle se tvářící jako 2 firmy. Takže pokud O2 něco platí Cetinu, tak si jenom Kellner háže prachy z jedné kapsy do druhé.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jo, ale o to mi vůbec nešlo. Šlo mi o to že maji dvě možnosti. Bude to tam ležet za nic a nebo za 250,-. 30Mbit pro ISPíka co má statisíce zákazníků je to jako flusanec do moře. Co se počítá je ale těch 250,- měsíčně.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 5 years ago

Vlastnikem O2 neni jen PPF. O2 je navic verejne obchodovana spolecnost. Pro O2 je DSL za 250 ztratovy business, ktery si muzou dovolit docasne dotovat z vynosnejsich DSL zakazniku. Pro O2 by kratkodobe (pokud ta sleva neni naporad) davalo smysl zakaznika nechat odejit, protoze by to pro ne nebyl ztratovy business.

Rikat, ze pro O2 je lepsi mit prijem 250 Kc, i kdyz je to pod naklady, protoze ji spoluvlastni tataz firma, ktera vlastni CETIN, takze vlastne PPF vzdycky vydela, no... nezapominejte na minoritni akcionare. O tom byl muj puvodni prispevek.
0 x