Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zapojení RJ45

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Hakic
Příspěvky: 8
Registrován: 7 years ago

zapojení RJ45

Příspěvekod Hakic » 5 years ago

Dobrý den, prosím o radu jak správně zapojit (přepojit )síťový kabel. Mám do bytu dotažený RJ45 kde na konci je kostička viz. OBR 1( ze které mě úplně není jasné, jakým způsobem je zapojená-myšleno pořadí kabelů), kde z ní dále je už vedený kabel standartním zapojením Oran-bílá, Oranž, zelenobílá, modrá, modrobílá, zelená, hnedobílá, hnědá. Pokud, ale tento konec zapojim do PC nebo routeru tak ho nenadetekuje. Musí být do cesty ješte přidán modulátor RJ45 viz. OBR 2 ze kterého pak opet kabelem se standartním zapojením je již vše ok. (je to pozůstatek a nastavení po IPTV - z jedné zdířky šel net a z druhé kabel do iptv boxu. Já bych se toho modulátoru chtěl zbavit, ale nedokážu přijít na funkční schéma jak vše zapojit. Jaké páry kam.
Přílohy
OBR 2.png
OBR 2.png (184.1 KiB) Zobrazeno 2036 x
OBR 1.png
OBR 1.png (151.09 KiB) Zobrazeno 2036 x
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

Podle fotky té kostky se zdá, že je to zapojené dobře. Otázkou je, jak je to udělané na druhé straně. Obrátil bych se na tvého poskytovatele, ať to dá do pořádku.
Na tom "modulátoru" je určitě schéma, podle toho by mělo jít zjistit jak je to zapojené.
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Hakic
Příspěvky: 8
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Hakic » 5 years ago

Mělo by to odpovídat tomuto:
Modulární RJ45 distributor 2 porty 10/100Base T

- adapter pro spojení a rozdvojení dvou připojení k počítačové síti po jednom TP kabelu
- modulární RJ45 distributor 2 porty 10/100Base T
- stíněný
- Cat5
- délka kabelu: 15cm

Port 3 ( RJ45 male ) - Port 1 ( RJ45 female )
1-1
2-2
3-3 + stineni Port 3 + stineni Port 2 + stineni Port 1
6-6

Port 3 ( RJ45 male ) - Port 1 (RJ45 female )
4-1
5-2
7-3
8-6

s tím, že já z toho lezu standartním kabelem do routeru
0 x

colombo
Příspěvky: 65
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod colombo » 5 years ago

Tak jak už napsal Daxxim.
To zařízení kterému říkáš modulátor je v podstatě drátový rozbočovač/slučovač.
Obvykle se u ethernetového kabelu využívají 2páry vodičů (celkem čtyři dráty). A protože k ethernetovém kabelu vedou vždy čtyři páry (osm drátů), tak někdo vymyslel takový rozbočovač/slučovač. Tím se dají po jednom ethernetovém kabelu připojit dvě zařízení (bez použití switche) a s omezením rychlosti na 10 nebo 100Mbit.
Nejjednodušší pro tebe bude, když požádáš poskytovatele, aby ten "modulátor" odstranil z druhého konce kabelu. Pak můžeš modulátor odstranit na tvé straně a po připojení kabelu bude počítač detekovat funkční připojení.
0 x

Hakic
Příspěvky: 8
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Hakic » 5 years ago

Takže je tedy podmínkou, že ten modulátor je i někde na druhé straně?
0 x

colombo
Příspěvky: 65
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod colombo » 5 years ago

Podmínkou to není. Může to být udělané jakkoliv. Třeba já mám doma rozpletený delší kus ethernetu a na tom nalisované dva samostatné konektory. Ale to sůžu dovolit udělat pouze doma.
Ale pokud poskytovatel použil tu rozvojku na jednom konci, tak se dá předpokládat, že použil stejnou rozdvojku i na druhém konci kabelu. Ono je to jednodušší, než lisovat drátky do konektoru s vynecháním některých pozic (skládat pouze čtyři vodiče do konektoru pro osm vodičů).
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

No správné zapojení je rozplést žily a zapojit do konektoru jen 4:
1 oranž/bílá
2 oranžová
3 zelená/bílá
6 zelená

nebo

1 modrá/bílá
2 modrá
3 hnědá/bílá
6 hnědá

Jedno z toho je net a druhé IPTV.
Pokud je zapojeno všech 8 najednou a router i ISP má gigabitový port, tak z toho může být zmatený, protože se nedohodne správně komunikační rychlost.

Druhá věc je, že pokud je ve smlouvě s isp předávací rozhraní ta rozbočka, tak to může být bráno jako neoprávněný zásah do instalace isp a je za to obvykle nějaká pokutička. Jaký je problém je zavolat dodavateli a domluvit úpravu?
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."