Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LAN ovládač V3.0

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

LAN ovládač V3.0

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

Zdravim
Doteraz som stale pouzival LAN ovládač V2.0 a v zabbixe mam vsetko v pohode aj teploty a co mi treba..

uvazujem teraz o tom novom LAN ovládač V3.0 ma to rovnake OID ,alebo to tiez nie je problem len prerobit, ale v pohode to v zabbixe sa da monitorovat mate st ym niekto skusenosti?

diki
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

pedro4444 píše:Zdravim
Doteraz som stale pouzival LAN ovládač V2.0 a v zabbixe mam vsetko v pohode aj teploty a co mi treba..

uvazujem teraz o tom novom LAN ovládač V3.0 ma to rovnake OID ,alebo to tiez nie je problem len prerobit, ale v pohode to v zabbixe sa da monitorovat mate st ym niekto skusenosti?

diki


Tak si kup Lan ovladac v2.5 - vylepsena verzia a zvysok rovnaky. Lc3 je odlisny ale upravit sablonu v zabbixe je otazka 5 minut...
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

tak potom super ked to je len o uprave oid :)
To skusim tie nove pretoze aj to rozhranie uz maju vylepsene pretoze uz v tych starych to zvyklo blbnut...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

To hej, tie nove su uplne inde ale zas cena o 12e vyssia nepotesi.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

Gemb píše:To hej, tie nove su uplne inde ale zas cena o 12e vyssia nepotesi.


no co uz narobime ale stoji to za to nove rozhranie...
inak nevies ci aj pri tomto novom musim teplotne senzory inicializovat po jednom alebo tu uz to hosi prespekulovali a mozem vsetky pripojit naraz a nacita mi vsetky naraz a len im predelim urcitu poziciu?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

pedro4444 píše:
Gemb píše:To hej, tie nove su uplne inde ale zas cena o 12e vyssia nepotesi.


no co uz narobime ale stoji to za to nove rozhranie...
inak nevies ci aj pri tomto novom musim teplotne senzory inicializovat po jednom alebo tu uz to hosi prespekulovali a mozem vsetky pripojit naraz a nacita mi vsetky naraz a len im predelim urcitu poziciu?

Predpokladam, ze ich treba po kusku nacitat. Aj na v2.5 to tak spravili...dost otravne, doteraz som bol zvyknuty pripojit 3 cidla naraz, rukou odskusat ktore je ktore a tym to koncilo...
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

Gemb píše:
pedro4444 píše:
Gemb píše:To hej, tie nove su uplne inde ale zas cena o 12e vyssia nepotesi.


no co uz narobime ale stoji to za to nove rozhranie...
inak nevies ci aj pri tomto novom musim teplotne senzory inicializovat po jednom alebo tu uz to hosi prespekulovali a mozem vsetky pripojit naraz a nacita mi vsetky naraz a len im predelim urcitu poziciu?

Predpokladam, ze ich treba po kusku nacitat. Aj na v2.5 to tak spravili...dost otravne, doteraz som bol zvyknuty pripojit 3 cidla naraz, rukou odskusat ktore je ktore a tym to koncilo...


ved presne to bolo v 2,5 nahovno preto ked to budem skusat hcem skusit ze to v 3 uz konecne doriesili a zrychli sa mi proces instalacie lebo to postupne pripajanie je otravne...
0 x