Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Denní poklesy signálů

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Denní poklesy signálů

Příspěvekod hapi » 5 years ago

Zdar,

poslední dva dny registuju pokles signálu až o 30dB na 3 spojích. Dva jsou na dynadishech a dva na štourač anténách. Objeví se to zhruba kolem 17-18 večer a do půl noci se to vrátí zpět. Pokles signál je stejný ve všech směrech a polarizacích (všechny 4 signály poklesnou o stejnou hodnotu). CCQ padá až na 5% i když signál je stále dostatečnej.

Má někdo nějaký nápady čím to je způsobený?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Natekla ti tam voda. Když zmrzne, funguje to relativně normálně, když rozmrzne, přestane :-)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 5 years ago

jak je to orientované ke světovým stranám? slunce, vlhkost, změna teplot den/noc ...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Jedine teploty/vlhkost. Ono ted jsou hodne velke rozdily noc/den/den+slunce, ktere ted v jasnych dnech sviti a na takove nocni teploty sviti hodne a je fakt velke teplo na slunci. Nicmene zatim tento jev nepozoruji a dynu mam dost. Trochu je divne ty stouracky.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

chceš mi říct že do ani ne rok starých dynadishů a dvou antén od šťourače natekla voda? Mimochodem ten jeden dynadish tohle udělal párkrát i v létě za sluníčka bez deště a ten druhej taky ale pouze mírně.

Orientace? s každym takhle poruchovým spojem vice méně směřuje i další jinej 5GHz spoj a ten se ani nehne. Úhlovej rozdíl je tak do 15° ze stejnýho místa.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Že zrovna ty po nás budeš chtít řešit takovou duchařinu ...

Uměl bych si představit i tepelné pnutí či jinou obdobnou závislost.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

popíšu jiný případ, který s vodou souvisí trochu, s tímhle problémem asi moc ne ....
- stará anténa 17GHz 30cm summit, severní orientace
- každý den ráno a večer (cca na 2h) pokles signálu tak, že se spoj rozpadal, v jiný čas v pořádku
- dělalo to celý týden i když nepršelo (přestože třeba o víkendu zapršelo a zlobilo každý den třeba dva týdny v kuse)


když jsem to kontroloval přes den, nic jsem neviděl ... jednou jsem tam přišel hned v době problémů a zjistil jsem, že mezi radomem a originální uv ochranou fólií (napařená z výroby) je trocha vody, folii jsem vztekle strhal a je klid.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Mozno by som nehladal tak problem v antenach ako tak vo fresnelke a tym co je po ceste. Ak je po ceste daco "zive" typu stromy, kriky trava atd tak v pripade, ked je to mokre sa signal cez to sprava inak ako ked je to suche, tento problem by bol v pripade ak by bola fresnelka ltt a ked sa situacia zmeni vlhkostou tak spadne signal. Takze dajake zatecene anteny by som hned vylucil, pri tolkych spojoch nebudes mat zatecene anteny snad....skor dajaky problem s fresnelkou alebo dajake nezname rusenie. Nemas tam dakde dajaku blizku BTSku ktora by rusila cpucko v tych spojoch?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

kdyby tam natekla voda tak právě v noci když mrzne by tam byl signál dobrej a když to rozmrzne na slunci by byl špatnej :) víme ještě z doby co jsem měl omniantény tam to bylo na pořadnu dne neustále :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

Gemb píše:Mozno by som nehladal tak problem v antenach ako tak vo fresnelke a tym co je po ceste. Ak je po ceste daco "zive" typu stromy, kriky trava atd tak v pripade, ked je to mokre sa signal cez to sprava inak ako ked je to suche, tento problem by bol v pripade ak by bola fresnelka ltt a ked sa situacia zmeni vlhkostou tak spadne signal. Takze dajake zatecene anteny by som hned vylucil, pri tolkych spojoch nebudes mat zatecene anteny snad....skor dajaky problem s fresnelkou alebo dajake nezname rusenie. Nemas tam dakde dajaku blizku BTSku ktora by rusila cpucko v tych spojoch?


3 spoje? 3 spoje maji narušenou fresnelku tak že je narušená jenom večer?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

okoun píše:kdyby tam natekla voda tak právě v noci když mrzne by tam byl signál dobrej a když to rozmrzne na slunci by byl špatnej :) víme ještě z doby co jsem měl omniantény tam to bylo na pořadnu dne neustále :D


jo, přesně. je to opačně.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

hapi píše:
Gemb píše:Mozno by som nehladal tak problem v antenach ako tak vo fresnelke a tym co je po ceste. Ak je po ceste daco "zive" typu stromy, kriky trava atd tak v pripade, ked je to mokre sa signal cez to sprava inak ako ked je to suche, tento problem by bol v pripade ak by bola fresnelka ltt a ked sa situacia zmeni vlhkostou tak spadne signal. Takze dajake zatecene anteny by som hned vylucil, pri tolkych spojoch nebudes mat zatecene anteny snad....skor dajaky problem s fresnelkou alebo dajake nezname rusenie. Nemas tam dakde dajaku blizku BTSku ktora by rusila cpucko v tych spojoch?


3 spoje? 3 spoje maji narušenou fresnelku tak že je narušená jenom večer?


A si si teda isty, ze je fresnelka dostatocna ? Ano alebo nie, ina odpoved neni. Ak povies, ze fresnelka je OK tak ta berem za slovo a hladame problem inde. Co rusenie tych CPUciek, nieco take sa tu uz riesilo.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

nejsou narušený. Už si někdy viděl narušenou fresnelku tak že večer je narušená o 30dB víc? Navíc ted ten jeden spoj kulhá tak že i když má signál -60dBm tak CCQ je sotva 5%.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 5 years ago

Nemíří ti ty spoje kolem drátů VN/VVN?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Neviděl ... ale slyšel jsem o ní. V pondělí jelo důlní rypadlo do práce a v pátek z práce :-)
hapi píše:nejsou narušený. Už si někdy viděl narušenou fresnelku tak že večer je narušená o 30dB víc? Navíc ted ten jeden spoj kulhá tak že i když má signál -60dBm tak CCQ je sotva 5%.


Jinak ten led samozřejmě chvilku rozmrzá. Třeba to fakt trvalo až do odpoledne a zamrzlo to zase až v holomrazu o půlnoci. Já bych to nezavrhoval.
Případně rozmrzne až když se v tom komínu objeví teplo z krbu. Což majitelé provozují až večer při příchodu ze zaměstnání. A to už jsem viděl ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.