Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zajimava videa z ruznych Prednasek / Akci / Konferenci

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Zajimava videa z ruznych Prednasek / Akci / Konferenci

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Ahojte chctel jsem se podelit o zajimava videa z ruznych akci:
https://www.youtube.com/channel/UCOhK5sjNZJzsr3CXVNU2kwA?view_as=subscriber

Vigvam 2019
MikroExpo 2018
MikroExpo 2019
Naposledy upravil(a) S_a_M dne 18 Jul 2019 13:55, celkem upraveno 1 x.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Díky za videa. Seděli jsme o trošku víc vzádu. Nejlepší byla ta úplně poslední přednáška :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

no a když naše konkurence vybírá od lidí peníze tzv "bez papíru", tak si mám jít podle toho videa stěžovat za andrejem?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

okoun píše:no a když naše konkurence vybírá od lidí peníze tzv "bez papíru", tak si mám jít podle toho videa stěžovat za andrejem?

a ty jeste na nej nemas cislo? :)))
3 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Tak pokud sem dobře pochopil tak 5,9-6,2 je záležitost až za dva roky a bůh ví jestli ne pouze indooru.
Z informací ohledně té 60 nejsem asi dvakrát plný rozumu. Mají dvě varianty jedna co by byla hotova v létě a druhá na podzim. Rozdíly mezi variantama chápu ale nějak mi unikly tedy vyzářené výkony a použitelnost zařízení co jsou na trhu. Může mi někdo udělat osvětu.?
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Cheprer píše:Tak pokud sem dobře pochopil tak 5,9-6,2 je záležitost až za dva roky a bůh ví jestli ne pouze indooru.
Z informací ohledně té 60 nejsem asi dvakrát plný rozumu. Mají dvě varianty jedna co by byla hotova v létě a druhá na podzim. Rozdíly mezi variantama chápu ale nějak mi unikly tedy vyzářené výkony a použitelnost zařízení co jsou na trhu. Může mi někdo udělat osvětu.?


Uz teraz je neskoro daco uvolnovat, dalsie pasma mali byt uz aspon 3 roky uvolnene. Uvolnit dalsie pasmo za 2 roky je zbytocne. Dovtedy bude vsade naluskane LTE a optika sa tiez posunie dalej....
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 5 years ago

Tady je to vysvětlené... :-)
https://www.youtube.com/watch?v=chCMlDlbecY

Ale vážně shrnuto 60GHz: Na ČTU se docela snaží, chtějí to povolit ale ještě to bude chvíli trvat. Když všechno půjde hladce tak na podzim půjde 60 používat legálně.

Momentálně se nedá legálně 60 užívat a jak vysvětlil Jakub Rejzek v pozdější přednášce není to jen o používání zařízení co nesplňuje něco ve free pásmu, ale bohužel mikrotičí zařízení LHGG60 zasahuje i do LICENCOVANÉHO pásma okolo 59GHz, kde se platí cca 2000/rok za 100MHz kanál je tam příděl 1800MHz, šířka kanálu Mikrotika je někde okolo 2100MHz (tj nevejde se ani do přídělu, i kdybychom chtěli platit licenci cca 36000/rok), tedy pokud to někde používáte jedná se provoz zařízení v licenčním pásmu bez licence což není na malou pokutičku jako třeba indoor na pětce, v tomto případě se jedná pravděpodobně o trestný čin.

Druhá pravda je, že na měření v pásmech 60GHz mají v ČTU zařízení "o velikosti kamionu" jak bylo zmíněno (domýšlím si)tj pokud s ním opravdu někam budou muset někdy vyrazit, je-li to vůbec možné, tak si na narušiteli opravdu smlsnou. Nebo si na měření něco nakoupí...

Rozšíření pásem okolo pětky možná... s evidencí... bez ověření jestli osoba která si zadala bod do jejich systému je skutečná bez rozlišení zda se jedná o podnikatele v EK nebo nikoli, tudíž taky s malou pravděpodobnosti vyřešení případného konfliktu, a bezzubostí ČTU vzhledem k nepodnikatelům jako doposud, alespoň tak jsem to pochopil já -je to ve fázi návrhu.
1 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Bohuzel tu posledni jsem nestihl celou potreboval jsem se provetrat takze jsem to ani nenahral.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Jezdec
Příspěvky: 34
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Jezdec » 5 years ago

patrik_ píše:Tady je to vysvětlené... :-)
https://www.youtube.com/watch?v=chCMlDlbecY

Ale vážně shrnuto 60GHz: Na ČTU se docela snaží, chtějí to povolit ale ještě to bude chvíli trvat. Když všechno půjde hladce tak na podzim půjde 60 používat legálně.

Momentálně se nedá legálně 60 užívat a jak vysvětlil Jakub Rejzek v pozdější přednášce není to jen o používání zařízení co nesplňuje něco ve free pásmu, ale bohužel mikrotičí zařízení LHGG60 zasahuje i do LICENCOVANÉHO pásma okolo 59GHz, kde se platí cca 2000/rok za 100MHz kanál je tam příděl 1800MHz, šířka kanálu Mikrotika je někde okolo 2100MHz (tj nevejde se ani do přídělu, i kdybychom chtěli platit licenci cca 36000/rok), tedy pokud to někde používáte jedná se provoz zařízení v licenčním pásmu bez licence což není na malou pokutičku jako třeba indoor na pětce, v tomto případě se jedná pravděpodobně o trestný čin.

Druhá pravda je, že na měření v pásmech 60GHz mají v ČTU zařízení "o velikosti kamionu" jak bylo zmíněno (domýšlím si)tj pokud s ním opravdu někam budou muset někdy vyrazit, je-li to vůbec možné, tak si na narušiteli opravdu smlsnou. Nebo si na měření něco nakoupí...

Rozšíření pásem okolo pětky možná... s evidencí... bez ověření jestli osoba která si zadala bod do jejich systému je skutečná bez rozlišení zda se jedná o podnikatele v EK nebo nikoli, tudíž taky s malou pravděpodobnosti vyřešení případného konfliktu, a bezzubostí ČTU vzhledem k nepodnikatelům jako doposud, alespoň tak jsem to pochopil já -je to ve fázi návrhu.


No ta 60tka bude pravdepodobne taky s registraci...pokud to uvolni na podzim 2019. Bylo to tam receno.
0 x

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 5 years ago

honzam píše:Díky za videa. Seděli jsme o trošku víc vzádu. Nejlepší byla ta úplně poslední přednáška :)


Aspoň náznakem, co se dělo na poslední přednášce? :D Bohužel jsem musel odjet dřív..
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

V podstate kolem 60tky ze lhgcko neodpovida aktualni verzi etci a musi probehnou recertifikace. Dalsi vec je ze prvni kanal zasahuje do licencniho pasma a na to si dat tedy pozor. Neopravnene pouziti licence
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

methernet píše:
honzam píše:Díky za videa. Seděli jsme o trošku víc vzádu. Nejlepší byla ta úplně poslední přednáška :)


Aspoň náznakem, co se dělo na poslední přednášce? :D Bohužel jsem musel odjet dřív..

Pan Menšík popisoval jak zasíťoval optikou 13 vesnic a jak je teď za vodou. Má víc jak 90% penetraci. Začal brzy takže to šlo hladce(žádné platby za věcná břemena, atd..). Mluvil takovou tou správnou moravštinou se sprostými slovy které ale nikomu nevadily a seděly k tomu. Byla to fakt sranda ten popis jak začínal :) V podstatě výstavba je snadná protože cigán vás pořád honí že chce kopat :)
jeho web http://www.mntech.cz/
Naposledy upravil(a) honzam dne 31 Jan 2019 14:39, celkem upraveno 1 x.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Jo tohle ja mysle pravniho bloku ;). At mi ale nekdo rekne jak budovat optiku do vzdalenosti 12 km od posledniho optickeho uzlu a v hornatem terenu ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

jirina.ce
Příspěvky: 16
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod jirina.ce » 5 years ago

V podstatě na flek doskákej nějakou 10,5G. Postav optiku. Jakmile se to začne rojit, doskoč nejlépe licencí... až začne i to být ze 70% plném, začni přemýšlet, jak tam dokopeš tu optiku. Nebo pokud se ti to vyplatí a vede tam VN tak za 350,- za sloup na měsíc jí můžeš s ČEZem ofiko pověsit (taky řešení, ale něco to stojí).
My tam byli až do konce. Bylo to super... Trošku nás to nakoplo...
2 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Přesně tak. Jen bych doplnil, že s e.onem se takhle dá domluvit také, jenom to může být na delší lokte.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.