Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nefukčnost seznam.cz v IE

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Nefukčnost seznam.cz v IE

Příspěvekod whef » 5 years ago

Poslední dva dny evidujeme na spoustě počítačů s win 8.1 především, že v Internet Exploleru nejde seznam. Máte někdo nějaké info, čím by to mohlo být ? Ostatní prohlížeče fungujou OK. Nevím, jestli to dělá nějaká aktualizace, jinde jsem taky nic nenašel. Pro spoustu zákazníků, to znamená, že nejde internet :)
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Setkal jsem se s tim vcera u jedne starsi pani. Vysvetleno domluvi se synem na vymene Os v notasu maji s tim problem jen 8micky 7mi ani 10 nic...
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Teď mi tu na stole přistáli win7 stejný problém. Ale projevuje se to jen někde. Jinak taky lidi tlačíme do w10, ale bohužel né všude to ty stoje zvádnou a nebo tam všechno nefunguje.
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 5 years ago

Mám hlášen také problém seznam.cz a IE. OS ted nevím.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Ano, IE má problém se seznam.cz, pokud je v adrese http://seznam.cz. Pokud ručně napíšete https://seznam.cz, tak se zobrazí v pohodě. Ale zaznamenal jsem problém, že klient měl přihlášený email, ale hlavní stránka seznamu hlásila že ne. Při pokusu u přihlášení ale další stránka tvrdila, že přihlášený je a dokonce šlo proklikem z hlavní stránky "email" vlézt do schránky. Při zkoušce v Chromu vše OK, jen na nás vyskočilo okno ohledně potvrzení GDPR blablabla.

Včera po obědě jsme zaznamenali, že latence na seznam.cz vyskočila na 100+ms. Od cca 13. do 15. hodiny. Nepozorovali jste něco takového?
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Petr Bačina píše:Včera po obědě jsme zaznamenali, že latence na seznam.cz vyskočila na 100+ms. Od cca 13. do 15. hodiny. Nepozorovali jste něco takového?

Já si grafuju dostupnost nix4.seznam.cz a tam byl nějaký výpadek tak to možná šlo jinudy.....
Přílohy
graph_ping.png
graph_ping.png (13.07 KiB) Zobrazeno 5008 x
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 5 years ago

u nas to samé asi 5 klientů, co mám info od technika, tak pomohlo uvést explorer do továrního nastavení. Dokonce jeden zákazník volal, že mu to dělá chrome, zpětné info mám, že ho asi 3x přeinstaloval a začlo mu to fungovat.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Zkoušeli jsme explorer do výchozího nastavení, ve win 8.1 pomohlo ve win 7 ne.
0 x

Spidla
Příspěvky: 6
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Spidla » 5 years ago

Myslím, že to bude souviset s tím, že Seznam začal používat SSL certifikát Let's Encrypt.
1 x

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 5 years ago

Taky dnes u cca 5ti zákazníků, vyřešilo to vyčištění DNS cache a smazani cookies.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Vysvetluj to pani 70let. Podle ni ji nejde net ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

Taky dnes u cca 5ti zákazníků, vyřešilo to vyčištění DNS cache a smazani cookies.


Tak jeste Windows 7 a IE11 - výše uvedené nepomohlo, pomohlo až přidání https://www.seznam.cz mezi důvěryhodné servery :nerd:
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Tak dneska hlaseni od klientky, ktera ma thunderbirda a nefunguje ji poslani emailu. Net ji jede normalne. Pokud jsem byl schopen neco dohledat, tak tam ma nastaveno ssmtp seznamu.

IP:77.75.78.48
port: 465

Tom
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

dnes sem byl u klienta a seznam.cz jenom probliknul a dál bylo jenom bílo. Důvod neznámí. Ostatní weby fungují.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 5 years ago

hapi píše:dnes sem byl u klienta a seznam.cz jenom probliknul a dál bylo jenom bílo. Důvod neznámí. Ostatní weby fungují.


tohle jsem taky uz videl, doporucujeme lidem pouzivat normalni prohlizec a ne tu sragoru od M$
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam