Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

IP kamery přes Poe

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Re: IP kamery přes Poe

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

tak mne sa skor o to vyuzit diskove pole co mam a zalohu elektricku nie este dalsie zariadenie napajat o to mi ide aj ked je mi to jasne ze sa skrabem lavou rukou kym to nastavim ale ked to uz rozbeham nie je najmensi problem potom...

hmm tak to by potom tak slo a este otazka ked to uklada tak tie zaznamy na ten vzdialeny disk da sa tam nastavit aj casovy interval nahravania a v akom subore to uklada tie videa da sa to potom v pohode priamo aj z tej zlozky prehrat pomocou pc?
0 x

Sobi
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Sobi » 5 years ago

Zdravím všechny,

tak jsem to nakonec vyřešil a objednal. Níže popíšu co jsem vybral a proč jsem se pro to rozhodl, aby to mohlo sloužit jako vodítko i pro ostatní v budoucnu.

POZOR! Kamery jsem zatím neinstaloval, takže toto je zatím jen teorie. Nicméně věřím, že budou fungovat správně.. :)

Na místní doporučení i kvůli široké škále výrobků jsem vybral značku Hikvision.
U kamer jsem volil kompaktní provedení s rozlišením min. 4Mpix. Všechny mají objektiv 2,8mm. Byl jsem se podívat u prodejců, jaký je rozdíl v detailech na 2,3,4 a 8Mpix a 4Mpix mi vyšly jako solidní poměr kvalita/množství dat. I cenově na to nebyly špatně. Nakonec jsem se pohyboval s cenou okolo 3tis kč s dph/kus.

Vybral jsem tyto kamery:
IP kamera Hikvision DS-2CD2043G0-I(2,8mm), 4Mpix - do výrobních prostor se zaměřením na určité místo.
IP kamera Hikvision DS-2CD2055FWD-I(2,8mm), 5Mpix - do výrobních prostor - Tyto jsou jen 2ks. Budou zabírat výrobní halu "plošně" v úhlopříčce naproti sobě. Uvažoval jsem o 8Mpix pro tento účel, ale zdály se mi zbytečně drahé.
IP kamera Hikvision DS-2CD2T43G0-I5(2,8mm), 4Mpix - do skladu. Na snímání uliček mezi regály. Kamery mají IR přísvit 50m (pro noční řežim).

Všechny kamery by měly podporovat kompresi H.265 (a pravděpodobně i H.265+), která by měla ušetřit ještě více místa než H.264. Záznam jsem chtěl min. 15 dní při zapojení všech portů NVR a při nonstop záznamu.
Zapojené budou do NVR s napájením přes Poe. Na propojení použiji stíněný UTP kabel.


Vybral jsem tyto NVR s 2x 8TB disky pro provoz 24/7.
Hikvision NVR 16 kanálový - DS-7616NI-K2/16P, H.265, 4K, 16x IP kamera, 16x PoE, 2x HDD, HDMI, 1x LAN
Hikvision NVR 8 kanálový - DS-7608NI-K2/8P, H.265, 4K, 8x IP kamera, 8x PoE, 2x HDD, HDMI, 1x LAN

Doufám, že to někomu v budoucnu pomůže.. :)
0 x

pavlos
Příspěvky: 104
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod pavlos » 5 years ago

ty NVR umějí i +265 a na kamery nastav detekci pohybu a úspora bude dobrá, i hledání v záznamech
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 5 years ago

Osobně preferuji IP Kameryo Ubiquiti, žádné instalační krabičky UTP až do kamery, napájení dle typu 24/48V možno skloubit s touchswitchem či jiným POE nástrojem, NVR mají taky svoje nebo se dá provozovat na serveru atd :) Cena není nízká ale obraz je super, ir přísvit také :D
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

puchnar píše:Osobně preferuji IP Kameryo Ubiquiti, žádné instalační krabičky UTP až do kamery, napájení dle typu 24/48V možno skloubit s touchswitchem či jiným POE nástrojem, NVR mají taky svoje nebo se dá provozovat na serveru atd :) Cena není nízká ale obraz je super, ir přísvit také :D


hej ale je strasne zle akou cestou sa dali ze nove kamery nepodporuje stary server a zas naopak a v porovnani s hikvision je to neporovnatelne ale inak to co si napsial je vazne to co velmi chyba hikvision ale clovek veru nemoze mat vsetko preto to c hcem aj hikvision nvr dostat nejako na server :D
0 x

HitchHiker
Příspěvky: 4
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod HitchHiker » 5 years ago

Ahoj.

K tomu ocásku, co dává hikvision ke kamerám na RJ45 se dá koupit podstavec přímo pod kameru, kam všechny dráty schováš. Kamera bude odsazena od zdi sice o dalších 5cm cca, ale myslím že to stojí za to. Stojí to asi 300-400 stovky, ale nemusíš nikde vedle kamery montovat vodotěsku či podobné věci.

https://www.viakom.cz/hikvision-ds-1280zj-m/product-806 - v nákupu to je samozřejmě levnější
0 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 5 years ago

Sobi píše:Zdravím všechny,

tak jsem to nakonec vyřešil a objednal. Níže popíšu co jsem vybral a proč jsem se pro to rozhodl, aby to mohlo sloužit jako vodítko i pro ostatní v budoucnu.

POZOR! Kamery jsem zatím neinstaloval, takže toto je zatím jen teorie. Nicméně věřím, že budou fungovat správně.. :)

Na místní doporučení i kvůli široké škále výrobků jsem vybral značku Hikvision.
U kamer jsem volil kompaktní provedení s rozlišením min. 4Mpix. Všechny mají objektiv 2,8mm. Byl jsem se podívat u prodejců, jaký je rozdíl v detailech na 2,3,4 a 8Mpix a 4Mpix mi vyšly jako solidní poměr kvalita/množství dat. I cenově na to nebyly špatně. Nakonec jsem se pohyboval s cenou okolo 3tis kč s dph/kus.

Vybral jsem tyto kamery:
IP kamera Hikvision DS-2CD2043G0-I(2,8mm), 4Mpix - do výrobních prostor se zaměřením na určité místo.
IP kamera Hikvision DS-2CD2055FWD-I(2,8mm), 5Mpix - do výrobních prostor - Tyto jsou jen 2ks. Budou zabírat výrobní halu "plošně" v úhlopříčce naproti sobě. Uvažoval jsem o 8Mpix pro tento účel, ale zdály se mi zbytečně drahé.
IP kamera Hikvision DS-2CD2T43G0-I5(2,8mm), 4Mpix - do skladu. Na snímání uliček mezi regály. Kamery mají IR přísvit 50m (pro noční řežim).

Všechny kamery by měly podporovat kompresi H.265 (a pravděpodobně i H.265+), která by měla ušetřit ještě více místa než H.264. Záznam jsem chtěl min. 15 dní při zapojení všech portů NVR a při nonstop záznamu.
Zapojené budou do NVR s napájením přes Poe. Na propojení použiji stíněný UTP kabel.


Vybral jsem tyto NVR s 2x 8TB disky pro provoz 24/7.
Hikvision NVR 16 kanálový - DS-7616NI-K2/16P, H.265, 4K, 16x IP kamera, 16x PoE, 2x HDD, HDMI, 1x LAN
Hikvision NVR 8 kanálový - DS-7608NI-K2/8P, H.265, 4K, 8x IP kamera, 8x PoE, 2x HDD, HDMI, 1x LAN

Doufám, že to někomu v budoucnu pomůže.. :)


A až na NVR chcípne nějaký z POE portu, tak se tam stejně šoupne SWITCH :-) Kdo chce kam, pomozme mu tam.
Nehledě na to, že jsem zažil to, že při delších trasách POE z NVR nedokázalo dotlačit napájení a u kamer se to projevovalo restarty.
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Sobi píše:IP kamera Hikvision DS-2CD2043G0-I(2,8mm), 4Mpix - do výrobních prostor se zaměřením na určité místo.
IP kamera Hikvision DS-2CD2055FWD-I(2,8mm), 5Mpix - do výrobních prostor - Tyto jsou jen 2ks. Budou zabírat výrobní halu "plošně" v úhlopříčce naproti sobě. Uvažoval jsem o 8Mpix pro tento účel, ale zdály se mi zbytečně drahé.
IP kamera Hikvision DS-2CD2T43G0-I5(2,8mm), 4Mpix - do skladu. Na snímání uliček mezi regály. Kamery mají IR přísvit 50m (pro noční řežim).



Tragický výběr. 2,8mm kamera, pokud ji umístíš někde na strop haly (kam jiman) tak nebude sledovat konkrétní místo, ale 3/4 haly. A do skladové uličky 2.8 kameru s voroštovaným přísvitem tak to jsi pobavil úplně. Uvidíš přes celý obraz 2m okolí v té uličce a vše co je od kamery trošku dále bude jak mravenci. V noci bude ten 50m přísvit prát do nejbližších ploch které budou přesvícené, kamera kvůli toho stáhne citlivost a na konci regálu uvidíš kulový.

Ale teorie a inspirace pro ostatní super ;-)
0 x

Dacesilian
Příspěvky: 83
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Dacesilian » 5 years ago

Sobi píše:Hikvision NVR 16 kanálový - DS-7616NI-K2/16P, H.265, 4K, 16x IP kamera, 16x PoE, 2x HDD, HDMI, 1x LAN
Hikvision NVR 8 kanálový - DS-7608NI-K2/8P, H.265, 4K, 8x IP kamera, 8x PoE, 2x HDD, HDMI, 1x LAN


Jak prosím fyzicky řešíte sledování kamer, jen zapojený monitor přes HDMI s fixním pohledem (rozložením kamer)? Nebo máte hučící NVR na stole (pro mě to není možné, musíme mít NVR za zdí)?
Je možné prohlížet kamery i záznam z PC? Nevyžaduje to instalaci obskurní nefunkční aplikace (ActiveX prvek)?
Je možné prohlížet kamery i záznam z telefonu (Android aplikace)?

Milestone mi všem vyhovuje, přes VPN vidím všechny kamery na PC i telefonu, mohu si prohlížet záznam, dělat výřezy i hýbat s PTZ kamerou. Ale je zadarmo jen do 8 kamer, pak to naskakuje hodně nesmyslně, oproti NVR. Proto se ptám, zda je NVR použitelné. Pro analogové kamery máme NVR, co po LAN právě vyžaduje instalaci nefunkčního modulu, tedy nepoužitelné. Děkuji.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Hikvision iVMS https://www.youtube.com/watch?v=cjcyaC10Jpo pro PC i telefony.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 5 years ago

iVMS4200 na Win a iVMS4500 na androidu, funguje to v pohodě i s prohlížením záznamů
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

super apka vsimol som si ze sa da nainstalovat aj ako storege pre kamery a tym padom by cez tuto apku slo krasne spravit na servery nvr server... alebo najlepsie je pouzit tu spominany Zoneminder?
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 5 years ago

pedro4444 píše:
puchnar píše:Osobně preferuji IP Kameryo Ubiquiti, žádné instalační krabičky UTP až do kamery, napájení dle typu 24/48V možno skloubit s touchswitchem či jiným POE nástrojem, NVR mají taky svoje nebo se dá provozovat na serveru atd :) Cena není nízká ale obraz je super, ir přísvit také :D


hej ale je strasne zle akou cestou sa dali ze nove kamery nepodporuje stary server a zas naopak a v porovnani s hikvision je to neporovnatelne ale inak to co si napsial je vazne to co velmi chyba hikvision ale clovek veru nemoze mat vsetko preto to c hcem aj hikvision nvr dostat nejako na server :D


No, asi takto, vzheldem k tomu, že na kamerách i serverech je stejná verze SW jsem zatím neměl možnost toto řešit, až na přechod AIRCAM -> Unifi G3 tenkrát to bylo dost dramatické :)
Nicméně pokud někomu nevyhovuje toto, mže z těch kamer pře RSTP streamvoat do jakéhokoli jiného nvr co to podporuje, což já osobně pokud někdo nechce dát 10k za ubnt nvr tak mu to nastreamuju na SYNOLOGY (to už většinou má) a je klid :)
0 x

puhy
Příspěvky: 111
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod puhy » 5 years ago

Tak jsem teď dával UNIFI G3 a musím říct, že dost příjemné překvapení. Je tam UniFi NVR 2TB a je to svižné i přes aplikaci v mobilu. Kamery super. Nastavení taky jednoduché bez nějakého složitého nastavování a POE 24V to celý dost zjednoduší.

Napájím to celé z AD155, takže cca 28V a OK, jen k NVR jsem dal měnič na 19V, to jsem neměl odvahu zkoušet.

Když to připojím do toho ubnt cloudu tak se na to dostanu odkudkoliv bez veřejky nebo přesměrovanejch portů? To jsem ještě nezkoušel.
0 x
Jan Půhoný

http://www.puhy.net- připojení k internetu a VOIP telefonování v Chocni a okolí
https://www.puhy.cz - spolehlivý obchod s elektronikou
http://www.gsm-spinac.cz - ovládejte spotřebiče mobilem

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

hikvision bullet
asi po mesiaci od nasadenia..
stacili tieto lejaky je este sanca ze sa to vypari alebo mozem rovno sa znova namahat a zhadzovat na reklamaciu?
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (41.49 KiB) Zobrazeno 2714 x
0 x