Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

IP kamery přes Poe

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Sobi
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

IP kamery přes Poe

Příspěvekod Sobi » 5 years ago

Ahoj,

potřeboval bych poradit od někoho, kdo má zkušenosti s IP kamerami přes Poe.

V současné době používám klasické analogové kamery napíchnuté do DVR, ale rád bych přešel na IP kamery napájené přes Poe, abych už nemusel tahat datový a napájecí kabel u nových kamer. Nicméně dosud jsem nikdy IP kamery neřešil, a proto bych potřeboval něco dovysvětlit a s něčím poradit.

Abych to nějak stručně shrnul.
1. Budu potřebovat pomoct s výběrem IP kamer, které jsou napájené přes Poe a mají IR přísvit.
2. Nevím ale jak vybrat správnou kameru. Rád bych, abych se vešel do cca 2tis bez dph za kus, aby měla kamera IR přísvit a hlavně aby na ni bylo něco vidět. Rád bych poznal člověka na cca 15-20m. Je to vůbec reálné v této cenové relaci? Navíc kamera bude sice uvnitř, ale bude to trochu prašné prostředí. Ne moc, ale prášit se tam určitě bude. Tady bych potřeboval poradit o někoho, kdo s tím má už nějaké zkušenosti a může mi nějakou kameru doporučit.
3. Vím, že budu potřebovat Poe switch, ale nevím, jestli si jakýkoliv Poe switch bude rozumět s jakoukoliv Poe IP kamerou. Můžete mi tady prosím poradit na co si mám dát pozor?
4. Obraz chci ukládat na NAS. Našel jsem si převodní tabulku na video s kompresí H.264, takže přibližně tuším kolik budu potřebovat místa při konkrétním rozlišení a fps. Ale u kamer jsem neviděl možnost zaznamenávat obraz v 10fps, což by mi snad mělo stačit. Většinou tam je pouze 30 nebo 60fps, ale to zabírá moc místa a pravděpodobně to není nutné. Existují kamery se záznamem např. 10fps?
5. A poslední dotaz. Když budu ukládat obraz na NAS, tak skrz co jej budu spravovat? U starých analogů se o tento management stará DVRko, ale nemůžu přijít na to, jak to funguje u IP kamer? Budu muset mít nějakou serverovou aplikaci, která se bude starat o ukládání a následné zobrazení záznamu z NAS? A jak to potom funguje s automatickým přemazáváním záznamů, až se NAS naplní? Nebo potřebuji taky nějakou DVR obdobu pro IP kamery?

Děkuji moc za rady a doporučení.

Sobi
0 x

pavlos
Příspěvky: 104
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod pavlos » 5 years ago

Máš soukromou zprávu
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

To jako myslíš, že to nikoho dalšího nebude zajímat?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

Tohle téma mě taky zajímá.

Hikvision je na POE a má dobrou cenovou relaci. Nicméně z kamery trčí jack + RJ45 konektor, takže musí se udělat krabice u kamery což je značně nepohodlný.

Taky si myslím, že je dobrý vědět jakou mají kamery podporu, přeci jenom každej dnes sleduje kamery přes aplikaci.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Proč dodělat krabici? Snad existují originál instalační krabice pod držák kamery.

Kamery si vyber od Hikvisionu nebo Dahua, u "partnerů" se dají koupit za pár korun. Na 2000,- za kameru zapomeň, dáš o kus víc, záleží na dodavateli.
K tomu NVR-ko podle počtu kamer + nějaká rezerva.
Na 4 kamery a cca 10 dní záznamu 3TB disk.
Neukládat na NAS, ale přímo do NVRka.
Switch musí umět PoE 802.3af, případně se prodává NVRko s integrovaným switchem s PoE.
Počet snímků, kvalitu, obraz atd. si můžeš nastavit přímo v kameře a NVRku.
0 x

skripek
Příspěvky: 32
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod skripek » 5 years ago

Taky doporučuji Hikvision, navíc skoro u všech kamer je nutné mít montážní krabici, originál stojí pár korun a krásbě se tam schová veškerá kabeláž :-)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Jen bych dodal, že to není pravda. Musí umět 48 V a shodné párování. Ale nějaké 802.3af/at switch umět nemusí.
Petr Bačina píše:Switch musí umět PoE 802.3af, případně se prodává NVRko s integrovaným switchem s PoE.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Co není pravda? Jistě že je potřeba 802.3af/at.... prostě normální PoE switch.
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

Petr Bačina píše:Proč dodělat krabici? Snad existují originál instalační krabice pod držák kamery.

Kamery si vyber od Hikvisionu nebo Dahua, u "partnerů" se dají koupit za pár korun. Na 2000,- za kameru zapomeň, dáš o kus víc, záleží na dodavateli.
K tomu NVR-ko podle počtu kamer + nějaká rezerva.
Na 4 kamery a cca 10 dní záznamu 3TB disk.
Neukládat na NAS, ale přímo do NVRka.
Switch musí umět PoE 802.3af, případně se prodává NVRko s integrovaným switchem s PoE.
Počet snímků, kvalitu, obraz atd. si můžeš nastavit přímo v kameře a NVRku.


_______

To jsem nevěděl s tou krabici. Díky. Chci si to dávat na dům a to mě trochu odrazovalo.
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 5 years ago

Najlepsie pomer cena kvalita a kapacita nahravky je kamera Hikvision h265 a NVR s H265
napr.:
http://www.hikvision-kamery.sk/insomniu ... -d3986.htm

bez napajania kamier nvr pre 8 kamier
http://www.hikvision-kamery.sk/insomniu ... -d4040.htm

je to sice drahsie ale kvalita obrazu a pomaly polovica zaznamu oproti H264 , ale zalezi vela kam idu kamery a na co .

A ak to chces na dom tak do presahu strechy sa to da pekne namontovat a nepotrebujes ani tu ich priblblu krabicku ,je pekna ale velka ,strasne to vyzera
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Jistěže není potřeba 802.3af/at. Stačí pasivní poe. Za podmínek co jsem psal.
Petr Bačina píše:Co není pravda? Jistě že je potřeba 802.3af/at.... prostě normální PoE switch.

Což neznamená, že by at/af nebyl lepší - tam kde nemám úplně pod kontrolou co se tam zapojuje je to výhodou.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Ludvik: Jak mu to pomůže? Jaký switch by podle tebe měl použít když ne s 802.3af/at? Nebo má nějak bastlit 48V zdroj a injektory? Hik píše v parametrech napájení 12 V a 802.3af.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Pomůže mu to v tom, že má víc na výběr. A že je to pravda, kategorické prohlášení AF only pravda není.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Ani v dnešní době bych nezatracoval analog a zvláště pro malé a jednoduché instalace bych použil TurboHD. Kamery jsou zásadně levnější, NVR/DVR stojí stejně, odpadá switch.
0 x

Dacesilian
Příspěvky: 83
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Dacesilian » 5 years ago

My máme na kamery PoE switch HPE OfficeConnect 1420, má 8 portů. Ale to chce řešit podle počtu kamer. Pro nahrávání si na serveru představuji Milestone software a pro obsluhu klientskou část. Uvidím, jak to bude použitelné.
0 x