Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PODA - nabidka 5G pro 3.7

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Re: PODA - nabidka 5G pro 3.7

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

Matess píše:si z toho děláte srandu, ale já z toho mám dosti vítr... Ono to jede v tandemu stejně jako jedou jednotlivé LTE kanály dohromady na úrovni rádia. Ta 3,7 zajistí spolehlivost a 5GHz tam bude jen k navýšení kapacity. Pásmo nám to ale zasere...

Jsem nad tím přemýšlel a nasazovat to ve stylu postavení nového AP, placení a doufání že o to bude zájem je docela na houby. Na druhou stranu nasazení do obcí, kde už teď je na wifi 50+ lidí a 5GHz plné možná není úplně špatný nápad.

jenze kdyz si reknes o par sektoru poslou te do p***, musis do toho trosku slapnout
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

tak jsme zaslelchl ze ma poda nejaky problem ve vystavbe 3.7. Vypada to na rozchod s Teleradem. Je tu nekdo kdo by mohl tuto informaci potvrdit nebo vyvratit? Sigut prezentoval 100Mbps a 160Mbps tarify a skutek utek. Prý firma přechází na Cambium v 5GHz.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

K3NY píše:tak jsme zaslelchl ze ma poda nejaky problem ve vystavbe 3.7. Vypada to na rozchod s Teleradem. Je tu nekdo kdo by mohl tuto informaci potvrdit nebo vyvratit? Sigut prezentoval 100Mbps a 160Mbps tarify a skutek utek. Prý firma přechází na Cambium v 5GHz.

Telerad.. To už jsem slyšel u jedný vojenský zakázky.. :rage:
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Petr_Cambium
Příspěvky: 11
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod Petr_Cambium » 4 years ago

K3NY píše:tak jsme zaslelchl ze ma poda nejaky problem ve vystavbe 3.7. Vypada to na rozchod s Teleradem. Je tu nekdo kdo by mohl tuto informaci potvrdit nebo vyvratit? Sigut prezentoval 100Mbps a 160Mbps tarify a skutek utek. Prý firma přechází na Cambium v 5GHz.


Dobrý den,
tak to je zajímavá zpráva.
Pěkný den.
PŠ.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

To je divný. Jako že by upustili od licence za velký prachy a šli na zarušený 5GHz? Tomu nevěřím, to jako přilítly na podzim kachny?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

jako ja abych rekl pravdu tak v tech 3,7GHz nejakou vyhru nevidim. Kdyz clovek rozpocita cenu za licenci na 1Mb/s u klienta nevychazi to zrovna moc dobre. Ja jsem nad tim uz nekolikrat premyslel a prijde mi ze na vesnicich kde je jeste nejaky trosku volno je stale asi lepsi jet v 5GHz a kde je to huste to chce 60GHz. 3,7GHz se podle me hodi do te mezery... kdyz na 60GHz je to moc roztahane a na 5GHz je moc plno.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jo ale 3,7GHz má trochu jinej akční rádius, co já bych za to dal že bych nemusel řešit viditelnost od CPE zákzaníka....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

no pokud vim, tak na nejake prednasce z pody padlo, ze nlos nedelaji - nejede to dobre.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Matess píše:no pokud vim, tak na nejake prednasce z pody padlo, ze nlos nedelaji - nejede to dobre.

Se dalo cekat.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Můžu potvrdit, co vím, že Poda skončila s Telradem, co jsem slyšel, přesné důvody nevím, ale asi technické. Budou mít jinou technologii na 3,7 jakou to nevím. O cambiu taky nic nevím, ale nepřijde mi to o tolik lepší, než aby do toho mělo šanci víc investovat.
1 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

svestka píše:To je divný. Jako že by upustili od licence za velký prachy a šli na zarušený 5GHz? Tomu nevěřím, to jako přilítly na podzim kachny?

asi jsem se nevyjdril presne. Jde o rozchod s Teleradem. Tudiz maji volne 5.x pasmo, protoze meli v planu 3GPP na 5GHz. tento prostor chteji vykryt zarizenim Cambium. Aktualne jsem videl instalaci s ePMP Force 300.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

tak dalsi perlicka :-)
kdyby mel nekdo zajem o 20MHz blok, asi bude brzy k mani
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

K3NY píše:tak dalsi perlicka :-)
kdyby mel nekdo zajem o 20MHz blok, asi bude brzy k mani


kde to píšou?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

K3NY píše:tak dalsi perlicka :-)
kdyby mel nekdo zajem o 20MHz blok, asi bude brzy k mani

Poda se ho zbavuje?
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

svestka píše:
K3NY píše:tak dalsi perlicka :-)
kdyby mel nekdo zajem o 20MHz blok, asi bude brzy k mani


kde to píšou?

mezi radky :-) psssst
0 x