Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PODA - nabidka 5G pro 3.7

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Re: PODA - nabidka 5G pro 3.7

Příspěvekod whef » 5 years ago

To je novinka z Brna ? Já tam nebyl. Videa jsem koukal, že ještě na netu nejsou.
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 5 years ago

whef píše:To je novinka z Brna ? Já tam nebyl. Videa jsem koukal, že ještě na netu nejsou.


Něco je zde:
https://www.isp-konference.cz/sites/def ... poda_0.pdf
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=jeeope1lfwo
2 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

K3NY píše:

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=jeeope1lfwo

Cize nic ultra, navyse ako bonus budu zase zasierat 5GHz a urcite s vykonom 30dBm EIRP...to im tak zerem :joy: na to kolko prachov ich stoji ta technologia, planovanie, vydrazenie freq atd...sa to zatial moc neoplati a nevyzeral byt ani moc nadseny. V kludnejsich lokalitach dava stale vacsi zmysel UBNT AC a nic viac jak z pohladu priepustnosti tak z ekonomickeho hladiska.
1 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 4 years ago

Tak jsem se zajímal, ale docela mě nepotěšila odpověď od obchodníka:

"Smlouvu o pronájmu naleznete v příloze. Musím Vás informovat, že před podpisem Smlouvy o pronájmu je nutno uzavřít také Smlouvu o spolupráci. Tato jednoduchá smlouva nám dává možnost dorovnat nejvyšší nabídku v případě prodeje obchodního podílu ve Vaší společnosti."

To jako po všech chtějí něco podobného předkupnímu právu?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

dubrma píše:To jako po všech chtějí něco podobného předkupnímu právu?

V dnešní době skupování ISP bych se tomu ani nedivil
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

Nahodou se mi to celkem zamlouva.... Konecne to zjednodusily a nabidka uz zacina byti zajimava.
Samozrejme cena je takova +- proste draha. K te cene za pronajem clovek musi pocitat jeste s el. atd.. nezere to zrovna malo.
A i v nejlepsi mozne komninaci c.3 je to porad 100 za klienta na plne vytizeny sektor. Coz zas 65 ppl na 300M pokud bych vsem nabizel 100M uz je dost otazka agregace zda sektoru v pohledu konektu nedojde dech. A pokud by ta petka nejela vubec tak blby mno. za minimalne 1/3 pausalu.
Asi mi mikrosite na 60 prijde porad jako lepsi varianta. Pokud by se neplatilo od sektoru, ale od pripojenyeho zakaznika je to lepsi, ale kde mame moznost krom par vyjimek umistit takove mnozstvi klientu? moc jich neni.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

Cheprer píše:Nahodou se mi to celkem zamlouva.... Konecne to zjednodusily a nabidka uz zacina byti zajimava.
Samozrejme cena je takova +- proste draha. K te cene za pronajem clovek musi pocitat jeste s el. atd.. nezere to zrovna malo.
A i v nejlepsi mozne komninaci c.3 je to porad 100 za klienta na plne vytizeny sektor. Coz zas 65 ppl na 300M pokud bych vsem nabizel 100M uz je dost otazka agregace zda sektoru v pohledu konektu nedojde dech. A pokud by ta petka nejela vubec tak blby mno. za minimalne 1/3 pausalu.
Asi mi mikrosite na 60 prijde porad jako lepsi varianta. Pokud by se neplatilo od sektoru, ale od pripojenyeho zakaznika je to lepsi, ale kde mame moznost krom par vyjimek umistit takove mnozstvi klientu? moc jich neni.

tak kdyz nepojede 5.x tak reklamace u PODY. Sranda je ze ty nemuzes hybat s frekvencema, takze kdyz to klekne musis to stejne resit s jejich podporou. Predpoklad bude ze na AP nebude zadna jina 5.x nez ta od Teleradu. Coz situaci ve spouste pripadech asi trosku zkomplikuje.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

K3NY píše:
Cheprer píše:Nahodou se mi to celkem zamlouva.... Konecne to zjednodusily a nabidka uz zacina byti zajimava.
Samozrejme cena je takova +- proste draha. K te cene za pronajem clovek musi pocitat jeste s el. atd.. nezere to zrovna malo.
A i v nejlepsi mozne komninaci c.3 je to porad 100 za klienta na plne vytizeny sektor. Coz zas 65 ppl na 300M pokud bych vsem nabizel 100M uz je dost otazka agregace zda sektoru v pohledu konektu nedojde dech. A pokud by ta petka nejela vubec tak blby mno. za minimalne 1/3 pausalu.
Asi mi mikrosite na 60 prijde porad jako lepsi varianta. Pokud by se neplatilo od sektoru, ale od pripojenyeho zakaznika je to lepsi, ale kde mame moznost krom par vyjimek umistit takove mnozstvi klientu? moc jich neni.

tak kdyz nepojede 5.x tak reklamace u PODY. Sranda je ze ty nemuzes hybat s frekvencema, takze kdyz to klekne musis to stejne resit s jejich podporou. Predpoklad bude ze na AP nebude zadna jina 5.x nez ta od Teleradu. Coz situaci ve spouste pripadech asi trosku zkomplikuje.


Proč by se na přídělu mělo hýbat s frekvencema? WTF?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Jak na přídělu? Ta věc v novější variantě bude pro zvýšení kapacity umět i 5GHz pásmo.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

Insider píše:
K3NY píše:
Cheprer píše:Nahodou se mi to celkem zamlouva.... Konecne to zjednodusily a nabidka uz zacina byti zajimava.
Samozrejme cena je takova +- proste draha. K te cene za pronajem clovek musi pocitat jeste s el. atd.. nezere to zrovna malo.
A i v nejlepsi mozne komninaci c.3 je to porad 100 za klienta na plne vytizeny sektor. Coz zas 65 ppl na 300M pokud bych vsem nabizel 100M uz je dost otazka agregace zda sektoru v pohledu konektu nedojde dech. A pokud by ta petka nejela vubec tak blby mno. za minimalne 1/3 pausalu.
Asi mi mikrosite na 60 prijde porad jako lepsi varianta. Pokud by se neplatilo od sektoru, ale od pripojenyeho zakaznika je to lepsi, ale kde mame moznost krom par vyjimek umistit takove mnozstvi klientu? moc jich neni.

tak kdyz nepojede 5.x tak reklamace u PODY. Sranda je ze ty nemuzes hybat s frekvencema, takze kdyz to klekne musis to stejne resit s jejich podporou. Predpoklad bude ze na AP nebude zadna jina 5.x nez ta od Teleradu. Coz situaci ve spouste pripadech asi trosku zkomplikuje.


Proč by se na přídělu mělo hýbat s frekvencema? WTF?

"Sranda je ze ty nemuzes hybat s frekvencema"
lepe si to precti, ten kdo to ma v pronajmu nemuze s nicim hybat, pouze Poda vzdalene
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

ano, kdyz bude 5 totalne zarusena, tak stejne ti zbyde jen 3,7, jedine to resit pres ne a to neni uplne idealni v pripade te 5G
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

basty píše:ano, kdyz bude 5 totalne zarusena, tak stejne ti zbyde jen 3,7, jedine to resit pres ne a to neni uplne idealni v pripade te 5G

ty sektory jsou 90st. pokud si to dobre pamatuji, to zarusit nebude velky problem. Ve meste od 5500 do 5700 do 5 km. To je for na nastenku. Nechtel bych tohle resit denne napric republikou a kdo bude mit prusvih kdyz se na tom sektoru objevi treba frekvence 5700+? Zjimave by bylo, kdyby tady byl ISP co by si to navesil naprice celou siti, takze by lazeni nemusel vubec resit a jen to hazel na poskytovatele. To by byla polovicni prace. :-)
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

si z toho děláte srandu, ale já z toho mám dosti vítr... Ono to jede v tandemu stejně jako jedou jednotlivé LTE kanály dohromady na úrovni rádia. Ta 3,7 zajistí spolehlivost a 5GHz tam bude jen k navýšení kapacity. Pásmo nám to ale zasere...

Jsem nad tím přemýšlel a nasazovat to ve stylu postavení nového AP, placení a doufání že o to bude zájem je docela na houby. Na druhou stranu nasazení do obcí, kde už teď je na wifi 50+ lidí a 5GHz plné možná není úplně špatný nápad.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Matess píše:si z toho děláte srandu, ale já z toho mám dosti vítr... Ono to jede v tandemu stejně jako jedou jednotlivé LTE kanály dohromady na úrovni rádia. Ta 3,7 zajistí spolehlivost a 5GHz tam bude jen k navýšení kapacity. Pásmo nám to ale zasere...

Jsem nad tím přemýšlel a nasazovat to ve stylu postavení nového AP, placení a doufání že o to bude zájem je docela na houby. Na druhou stranu nasazení do obcí, kde už teď je na wifi 50+ lidí a 5GHz plné možná není úplně špatný nápad.

Namier im na to Nanostation M3 a zrazu to chodit nebude, po veceroch budes robit btesty :D Akoze ja stale v tom nevidim dajake vyhody. Ked uz ma cpat ISP niekam velke prachy tak jedine do optiky a nie do 3,7...
Cena dualneho CPE je vysoka, cena AP je vysoka, cena za vydrazene freq, vysoka spotreba AP atd...takze v dajakej obci kde je relativne klud UBNT AC s hornom spravi lepsi robotu za ovela menej penez. Ta priepustnost niekde pri 300Mbit na sektor +mu mimo nevyzera zle aj ked si zoberem ake vysoke rychlosti tam chcu mat (160Mbit LOL) a poskytovat cez to IPTV....tak neviem neviem...zakaznici budu platit to iste co na tej wifine...a vela z nich zostane na dajakom cardshare satelite...
0 x