Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaké technologie použít pro nově začínající ISP

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Re: Jaké technologie použít pro nově začínající ISP

Příspěvekod hol » 5 years ago

doba jeste dozraje. Zatim ty prenosy stiha i wifi, ale roste to porad. Za par let uz to proste stacit kapacitou nebude a ve spickach nepojede TV ani nenameris rozumny rychlosti. Pak uz to nebude jen o cene ale i o tom, co chodi a co ne.
A ty nizky ceny co jsou ted je smrt vsech. Ale i to se casem bude konsolidovat.
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

martyet: Zkus si najít jiný obor na podnikání. Začínat dneska jako isp je samo o sobě kravina, ten vlak už dávno ujel.
Čím si myslíš, že zaujmeš v Praze se začínající firmou? Extra nízkou cenou? No, vlastně asi ničím jiným to nepujde.
Nejdřív si pořádně promysli co se stane, když žádné klienty nenabereš.
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Co by se stalo, krachne a pujde na pracak :-)
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ake nizke ceny by mal ponuknut ? :D Vsak v CZ su uz majstri ktori ponukaju net za 99kc a pod :D
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

zrovna v tý Praze mi to hlava nebere. Průměrná mzda je 39.173,-Kč, nájmy v desítkách tisíc. Fakt si myslíte, že tam někdo bude řešit, zda net stojí 400, 250 nebo 150,-Kč měs? A nenej Praha. Pokud někdo řeší takovýdle drobný, je to spíš ze sportu než o tom, že by mu to nějak ovlivnilo/zachránilo rodinný rozpočet. Chápu důchodce a sociálně slabé...ale pro běžnou polulaci je to prostě marginální položka.
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Tak si to chce zkusit tak ho nechte ;-))
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 5 years ago

Tak už frčí první zákazníci ?

martyet píše:Zdravím,
pracujeme na založení nového ISP (prosím neřešme že to v dnešní době třeba nemá smysl, nebo že je vše zarušené.. to by nemělo být předmětem tohoto tématu) ale nejsem si jistý zda dělat síť striktně MikroTik či Ubiquiti.. MikroTik se mi dost líbí pro svou obsáhlost nastavení, ale zároveň když tak pročítám to fórum tady a jak čtu že tady a tamhle něco nefunguje.. trochu mě to odrazuje :) Dokonce jsem zaslechl že někdo užívá obojí - takovou kombinaci MikroTik a Ubiquiti, ale nejsem si jistý zda je to správné.
Finančně nejsme omezení, jde spíš o to myslet dopředu z hlediska možných úprav, užití API, tvorby vlastního management systému.. Doufám trochu že se tady najdou správci sítí, kteří by mi mohli poradit už jen na základě svých zkušeností. Tak snad se podělíte :-)
Děkuji předem za reakce
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

Naprosto normalni, Poda, Planet A, Centrio, kdyz se to sejde v jednom baraku. Panelaku tak cena jde na 250 Kc. V Panelaku nezijou vetsinou lidik teri maji vysoke prijmy.
hol píše:zrovna v tý Praze mi to hlava nebere. Průměrná mzda je 39.173,-Kč, nájmy v desítkách tisíc. Fakt si myslíte, že tam někdo bude řešit, zda net stojí 400, 250 nebo 150,-Kč měs? A nenej Praha. Pokud někdo řeší takovýdle drobný, je to spíš ze sportu než o tom, že by mu to nějak ovlivnilo/zachránilo rodinný rozpočet. Chápu důchodce a sociálně slabé...ale pro běžnou polulaci je to prostě marginální položka.
0 x